2733
2739
مامان هانیتا فساد و ظلم از اول تو این دنیا بوده و تمومی نداره و دلیل منطقی واسه منع فرزندآوری نیست.بچه ای که تو محیط خوب خانواده رشد کنه امنیت بیشتری داره هم واسه خودش هم واسه بقیه.شما فک میکنی هم دل بودن دو خواهر یا برادر با همدلی بایه غریبه یکیه؟واقعا یکیه؟ آدم هر چقدر هم اطرافش هم فکرو هم دل باشه آخرش اون همخونشه که دلسوزشه همراشه
رَبِّ هَب لی مِن لَدُنکَ ذُرّیَّهً طَیِّبه اِنَّکَ سَمیعُ الدُعا رَبِّ  لا تَذِرنی فَرداً وَ اَنتَ خَیرُالوارِثینبگو آآآمییین
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

یکی اولی رو که آوردی دیگه مسئولی درقبالش بفکر آینده اشی ؟ خب آینده اش میگه تنها باشه ضربه میخوره میگی تو دنیای کثیف یکی دیگه وارد نکنم اینو خودمم قبول دارم ولی اگه قرار بر کثیف بودن دنیا باشه نباید اولی رو هم وارد این دنیا میکردی چه بسا خواهر یا برادرش باعث کمک حال اولی بشن درآینده یا برعکس خوب نیس تک فرزندی ...شماخانم شاغل اگه شغلت برات مهمه ازدواج نمیکردی چون ازدواج که کنی مسئولیتت هزار برابر میشه ازدواج که کنی دیگه باید بچه بیاری که باز هزاران هزار برابر میشه اگه هزینه اشو داری پرستار بگیر برا بچه هات
2731
رز قرمز جون درسته همخون بودن یه چیز دیگه اس... اما دلیل اصلی من برای تک فرزندی همونیه که صفحه اول نوشتم... خدا خودش گفته انسان رو در سختی آفریده... خلق الانسان فی کبد... فر کنم همین آیه اس
2740
منم 32 سالمه ، یه بچه دارم دیگه نمیخوام. چون واقعا اعصابشو ندارم. از طرفی میبینم که خواهر برادرای خودم برای من چه کار کردن مگه؟ جز حسودی و دردسر مشکلاتشون و غصه پدر مادر بیشتر شدن چه دارن؟
هستی مسیحا من خودم دخترم شش سالشه الان شش ماهه باردارم وواقعا پشیمونم اینهمه دیر اقدام کردم تنها دلیل دیر اقدام کردن ویار وحشتناک بارداریم بود که ترس داشتم حالا سومی رو هم‌میخوام ولی دیگه انشاالله با فاصله کم
من متوجه نمیشم منظورت از سختی چه نوع سخته؟؟یعنی شما بچه ددوم یا سوم نیاری دیگه هییببچ سختی ای تو زندگیت پیش نمیاد؟😕بچه خودش برکته نعمته شادیه هدف ادامه زندگیه انگیزه است واااای خدا منو بیشتر از این حسرت به دل این نعمتت نذار😢😢
رَبِّ هَب لی مِن لَدُنکَ ذُرّیَّهً طَیِّبه اِنَّکَ سَمیعُ الدُعا رَبِّ  لا تَذِرنی فَرداً وَ اَنتَ خَیرُالوارِثینبگو آآآمییین
هستی من بحاطر دخترم ک کسی نبود نگهداری کنه ، از کار اومدم بیرون . خیلی اذیت شد ، وابستگیش بهم بیشتر شد . الانم هزینه های دکتر و سونو و آزمایش سر ب فلک کشیده اندازه بزرگ کردن بچه خرج بر میداره . مخصوصا ک سن بالای ۳۵ بره. آدم میمونه توی دو راهی ک چیکار کنه . وقتی از لحاظ مالی اذیت میشی آیا واجب ک یه بچه دیگه هم بدنیا بیاد یا این بچه اول تک و تنها بزرگ شه.
این دستهای خالی و ساده دخیلتان، ما را ب رسم رفاقت دعا کنید.
نرگس گلی بچه ها فدای غریزه بقای نسل بشریت میشن عزیزم... خود شما اگه بچه نداشتی آیا زندگی متاهلیت دووم داشت ؟محکم بود ؟حرف اطرافیان آزارت نمیداد ؟حسرت مادر شدن رو نمی خوردی ؟انگیزه واسه زندگی داشتی ؟و هزاران دلیل دیگه واسه فرزند آوری... که همون یکی قربانی این دلایل بشه کافیه
2706