2733
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2412981 بازدید | 51182 پست

سلام مامانای مهربون و دلسوز.من اولین جلسه گفتار درمانی پسرم رو شروع کردم.خوب ارتباط گرفت خدارو شکر و اینو مدیون مهد رفتنش هستم که باعث شد دامنه ارتباطاتش زیاد بشه.برای مهد من گشتم تا مهدی رو پیدا کنم که همه اتاقاش دوربین داشته باشه.و یه مانیتور به دیوار دفتر مدیریت وصله که مامانا میتونن از اونجا ببینن بچه هاشون در چه وضعیتی هستن.من ده جلسه یک ساعته تمام مدت تو دفتر مدیریت میشستمو زل میزدم به مانیتور و به نظرم از نگاه مدیر خیلی رو مخشون بودم ولی همدیگه رو تحمل کردیم.حالا دیگه تایم سه ساعته میزارمو برمیگردم خونه به چارتا کار عقب موندم میرسم.مهدی ببرید که خیالتون راحت بشه نه ناراحت.ولی در کل مهد خوبه.پسرم اوایل هر روز با گریه میرفت.الان دیگه خودش با علاقه میاد بدون غر زدن

و راجع به مقایسه کردن بگم که منم همینطور بودم ولی از روزی که تصمیم گرفتم که پسرمو با خودش مقایسه کنم روحیه ام بهتر شده.الان هر روزی که یه کاری هرچند کوچیک انجام بده که نشون دهنده پیشرفتش باشه اون شب سرمو با ارامش میزارم رو بالش.بچه هاتونو با دیروز خودش مقایسه کنید اگه داره پیشرفت میکنه پس امیدوار باشید.و از روزی که پیگیر کارهای کاردرمانی و گفتار درمانی شدم بارم سبک تر شده چون میدونم تو مسیر درستی قرار گرفتم و حتما نتیجه خواهم گرفت.هیچ تلاشی بی نتیجه نمیمونه.نفس عمیق بکشید و به تلاشتون ادامه بدید.به پسرم بیشتر از قبل عشق میدم و محبت میکنم و امیدوارم به اینده.که خدا گفته بزرگترین گناه نا امیدیه چون به قدرت خدا شک کردید.دلتونو بسپارید به خدا و همه چی رو از خودش بخواهید

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

راستی کاردرمانگر برای جلسه دوم از من خواست که تو خونه فلش کارتای مختلفو پخش کنم رو زمین و از بچه بخوام که یه کارت خاص رو پیدا کنه و بهم بده.مثلا بگم پرتقال رو بده .گفته چون مجبور بگرده هم ارتباط چشمیش بهتر میشه هم فعالیت مغزیش.و برخلاف تصورم پسرم استقبال کرد البته اینطور نیس یه سره بمونه پاش.مثلا اینسری فقط کارتای میوه رو گذاشتم و میوه های مختلف رو خواستم که بهم بده.امیدوارم استفاده کنید از این روش و هر روز شاهد پیشرفت دلبنداتون باشید هرررر چند خیلی کوچیک.و گفتار درمان گفت نمیشه گفت قطعا اوتیسم باشه چون بچه هایی که با گوشی کار میکنن و دائم پای تلویزیونن علائم بچه های اوتیستیک رو میگیرن و گفت بعد شش ماه کلاس گفتار و کاردرمانی میشه تشخیص داد و فعلا تشخیص رو میزاره رو تاخیر در گفتار.و امیدوارم تو این شش ماه اتفاقات خوبی بیفته.امیدوارم براتون مفید بوده باشه.موفق باشید و به تلاشتون ادامه بدید💪❤

2728

من مطمئنم دلیل مشکلات الان پسرم رفتاروکارای من درموقع حاملگی وقبل وبعدش بوده هم ازدواجمون فامیلیه هم توحاملگی چندبارقرصایی که نبایدمیخوردم خوردم هم درمعرض ااشعه وسرب قرارداشتم هم تنش واسترس زیادداشتم خوب وقتی همه ی ایناروجزء دلایل احتمالی میدونن ومن همه رویه جاداشتم معلومه مقضراصلی الان بچم خودم بودم دلیل حال بدالانم عذاب وجدان واین حسه که خودموخیلی ناتوان میدونم که کمکش کنم بعضی وقتام فکرمیکنم همه ی این کاراکه میکنیم بی تاثیره وانگیزموازدست میدم یه ارث دیگم ازمنوباباش بهش دادیم که جفتمون کف پامون یه کم صافه بچم کف پاش صاف شده دکتردیروزبراش کفش نوشته گفته تادوسال روزی۸ساعت بایدبپوشه تواین وضعیت فقط همینم کم بودکفشاانگارشکنجن تواین گرماخیلی سختشه خداکنه هیچ کس حتی کافروظالم تواین وضعیت الان من قرارنگیرن خیلی سخته 

من مطمئنم دلیل مشکلات الان پسرم رفتاروکارای من درموقع حاملگی وقبل وبعدش بوده هم ازدواجمون فامیلیه هم ...

دقیقا هرچی رو که باعث ناهنجاری میشه من رو بچم پیاده کردم سرب دارو استرس ضربه زایمان بد غذا نخوردن تو بدترین دورانی که میشد بعد هشت سال یهو باردار شدم هیچوقت شانس نداشتم. هیچکسو مقصر نمیدونم جز خودم 

کف پای بچه منم صافه ولی وسط این بدبختیا دیگه به پاش اهمیت نمیدم

در شب هجران مرا پروانه ی وصلی فرست .. ورنه از دردت جهانی را بسوزانم چو شمع 
2738
دقیقا هرچی رو که باعث ناهنجاری میشه من رو بچم پیاده کردم سرب دارو استرس ضربه زایمان بد غذا نخوردن تو ...

منم نمیخواستم اهمیت بدم ولی این دکتربی وجدانیکه بردم بابدهنی هزارتابدوبیراه بارم کردگفت بعضی وقتابی توجهی به صافی کف پاباعث کج شدن ونافرمی زانوحتی لگن میشه شوهرمم گفت این بچه گناه داره شایداصلااین بچه اختلالاتش خوب شه این کف پاش مشکل شه بذابراش کفش بگیریم بخداهفتصدتومن بخاطریه جفت کفش گرفتن الانم بچم نمیپوشه همش گریه میکنه میگه این کفشارودوس ندارم وموقع پوشیدنش فرارمیکنه منم درمونده شدم

چرا هرچی درمورداین مشکل میخونم انگار بچهای قدیمی این مشکلاتو نداشتن یا داشتن نمینوشتن..

پسرم من پوشکی ولی چندهفته پیش اگه پی پی داشت یا همینکه پی پی میکرد یا شلوارپاش بودجیش میکردسریع بهم میگفت ولی الان چندوقته اصلانمیگه اگه ۱ساعتم پی پی توپوشکش باشه چیزی نمیگه احساس میکنم پسرم پسرفت داره دارم دیوونه میشم 

سلام خداروشکر اومدی سرزدی شاه فرهت که حتما میبرم ولی روانپزشک خوب سراغ ندارم؟؟بعد دکترهای مشهد همه ...

ببين ي خانمه كه دختر خودشون اوتيسم خفيف داره به من قبلا آدرس ي روانپزشك خوب داد گفت من خودم دكتراي محتلفي تو مشهد رفتم و بالاخره دكتر خوب پيدا كردم

چرا هرچی درمورداین مشکل میخونم انگار بچهای قدیمی این مشکلاتو نداشتن یا داشتن نمینوشتن.. پسرم من پوش ...

به نظرم يكم ديگه دارين سخت ميگيرين

هر چيزي رو كه نبايد به اختلال ربط داد

ببين تو پسرفت بيشترين چيزي كه به چشم مياد توجهشونو از دست ميدن

من خودم خواهرزاده ام نزديك چهار ساله يادم مياد دقيقا پي پي كرده بود ولي نگفته بود كه خواهرم وقتي فهميد خيلي دعواش كرد با اينكه باهوشم هس ولي واسه از پوشك گرفتنش خيلي اذيت شد چون فوق العاده لجبازه يا يسري رفتاراي خاص داره خيلي خوب حرف ميزنه سوال كني جواب ميده ولي ي خصوصيات خاصي داره كه پدر خواهرمو دراورده

2706