2733
2739
عنوان

قبل از تصمیم گرفتن در مورد تعداد بچه کمی فکر کنیم!

| مشاهده متن کامل بحث + 2787 بازدید | 53 پست
یکی خیلی کمه فردا بزرگ شه ما نباشیم کجا داره بره نه خواهری نه برادری که بتونن پشتیبان هم باشن!!!!توی مشکلات دست همو بگیرن... اصلا خوب نیست وبه نظرم اجتماعی هم بار نمیاد
امیرحسینم 17خرداد (مبعث) دنیا اومدخدایا شکرت..

میگن پنجره دل آدمای مهربون رو به خدا باز میشه؛از اون پنجره من رو هم دعاکن...
حالا مسائل اجتماعیش بماند.

خیلیا اصلا نمیدونن چرا بچه دنیا میارن.خوب بدون بچه که نمیشه....خوب اول تا آخر باید بچه دار شیم دیگه...خوب همه بچه میارن دیگه....خوب روزگار پیری عصای دستمون میشن و......

نه یه برنامه ریزی مالی نه یه برنامه ریزی تربیتی نه یه برنامه برای تحصیلات و آموزش و نه...هیچی واقعا هیچی. دریغ از یه کتاب که درباره نیازهای نوزاد و کودک خونده باشن.درباره تغذیه درست بچه..درباره پرورش استعدادها و خلاقیت بچه.

همینجوری کار خودشونو میکنن و بچه دار میشن پس فردای روزگار از بچه بیچاره که حتی نمیدونه چرا پدرومادرش دنیاش آوردن کللللللیییییی هم طلبکار هستن.

ممنون بابت تاپیک خوبت.

نیما یوشیج در جشن یک سالگی فرزندش نوشت:پسرم!یک بهار،یک تابستان،یک پاییز و یک زمستان را دیدی!از این پس همه چیز جهان تکراریست جز مهربانی...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

گلنار جون هم با حرفت موافقم هم مخالف
موافقتم از این جهته که درسته جمعیت زیاد میشه وخیلی چیزا برا بچه هامون یا دیگه نیست یا کمه
مخالفم از این جهت که اولا فردا دختر یا پسر یکی یکدونت تو این جامعه تنهاست و هیچکسی رو نداره دوم که مهمتر از اولی است جمعیت شیعه کم میشه
😍خدا روزی رسان شکست ناپذیر من است و هم اکنون مبالغ هنگفت پول در پناه لطف الهی و به شیوه هایی عالی به من میرسد😍😍😍😍😍😍😍  گاهی هیچکسی رو نداشته باشی بهتره !!!  باور کن بعضیا تنهاترت میکنن 🌹🌹🌹    
به نظر منم دو تا بچه کافیه
چه خوشتون بیاد چه بدتون بیاد یه عده آدم هستن به حیوونا غذارسانی میکنن درمانشون میکنن دوسشون دارن و اونارو دخترم و پسرم خطاب میکنن.🧑‍🍼😍😘💋
2742
راییکا یه جورایی باهات موافقم
😍خدا روزی رسان شکست ناپذیر من است و هم اکنون مبالغ هنگفت پول در پناه لطف الهی و به شیوه هایی عالی به من میرسد😍😍😍😍😍😍😍  گاهی هیچکسی رو نداشته باشی بهتره !!!  باور کن بعضیا تنهاترت میکنن 🌹🌹🌹    
منم اول تایپکم گفت که توصیه به کم بچه دار شدن چیزی نیست که آدم راحت ازش حرف بزنه. حرف یه زندگی هست. این چیزایی هم که شما می گید درسته در مورد تربیت بچه.

همه حرف من اینه توجه به جامعه است.

ببینید تصور کنید الان می‌خواید بچه دار شید. خب اولین کاری که می‌کنید اینه که آیا امکانات مالی کافی دارین؟

در کنار اینکه از خودتون که مسئول بچه تون هستین این سوال رو می کنید از جامعه هم همین سوال رو بپرسید. بچه شما قراره در جامعه زندگی کنه.
از جامعه بپرسید آیا فردا پس فردا به بچه من امکانات لازم واسه رشد رو می دی؟ دانشگاه خوب و باکیفیت داری؟ تأمین امنیت و غذا داری؟ شغل می‌تونی فراهم کنی و هزار و یک سوال دیگه.

منظور من از این تاپیک اینه که این منابع در جامعه با رشد جمعیت ما متناسب نیست. آگاه باشیم که داریم چی کار می‌کنیم.
سارای عزیز دغدغه مذهبی شما خیلی خوب و قابل احترام هست. یک مثال بزنم. خواهش می‌کنم مثالم رو فقط با دید مثال بخونید.

ببینید الان جمعیت یهودی‌های دنیا خیلی خیلی کمه. اما بیشتر جاهای مهم دنیا رو قبضه کردند. از بزرگترین اقتصاد دنیا یعنی امریکا گرفته تا رسانه‌های بزرگ خبری. می‌بینی که جمعیت خیلی مهم نیست. بلکه کیفیت و لیاقت اون جمعیت مهمه.

منم خیلی دوست داشتم همپای خبرگزاری فاکس، مسلمون‌ها هم یه خبرگزاری گنده داشته باشند تا بتونند حرف بزنند نه اینکه فقط شنونده باشند. اما متأسفانه با وجود جمعیت 1 میلیارد و 200 میلیونی مسلمونا ( که 200 میلیونشون شیعه هستند) ما قدرتمون خیلی کمتر از اوناست.

عصر مقابلات تن به تن گذشته. الان مغز آدم‌ها مهم تر از جسمشون هست.
من کاری به هیچ چیزی از این چیزا ندارم دوستان فقط حواسمون باشه به خاطر خودخواهی و راحتی خودمون کلی آدم تنها تو دنیا به وجو نیاریم که جامعه غمگینی خواهیم داشت تنهایی هم خیلی بده هم خیلی دردناکه به نظر من 1 دونه بچه خیلی بده حتی بدتر از نداشتن بچه یا اصلا" نداشته باشیم یا اگر میاریم تنها بزرگشون نکنیم که در آینده خیلی ضربه می خورن...
2740
گلناز جون من که باهات صددر صد موافقم
من و همسری تصمیم داریم که اصلا نیاریم
(سهم منو هرکی خواست برداره )
بعدشم به نظر من باید به بچه ها مون یاد بدیم روابط اجتماعی بالایی داشته باشن تا دوست های خوبی مثل خواهر برادر پیدا کنن
بهرحال خوشحالم می بینم که هنوز اینقدر وضع مالی مردم خوبه که به فکر دومی و سومی هستن
ما که دوتایی مثل ........ کار می کنیم و هیچ و هیچ
هلن عزیز غرض از این پست این بود که کاری به کار این چیزا داشته باشیم :)

اتفاقا این کاملا یه ایثاره. یه ایثار که هر نسل ازش طفره می‌ره. منم واقعا واقعا دوست دارم 3 تا بچه داشته باشم. اما من این کار رو کنم دوست من، خواهر من، دخترخاله منم این کار رو کنند کی به آینده بچه‌ها فکر کنه؟
من یک نفر رو میشناسم که اولین دراگ استور رو تو ایران زده و الان 100 سالش و دکترای داروسازه و وضع مالش هم خوبه و 12 بچه داره و همشون دکتر و مهندس هستن و هر کدوم از بچه هاش هم 1 یا 2 یا 3 بچه دارن وفکر کنم دوتاشون هم بیشتر از 4 تا بچه دارن و خیلی خیلی موفق هستن و البته وضع مالیشون هم خیلی خوبه.
اینکه تو درست میگی، معنیش این نیست که من اشتباه می‌کنم، فقط زندگی رو اونجوری که من دیدم ندیدی!!!
به نظر من نسخه پیچیدن برای زندگی بقیه تو هر زمینه ای جالب نیست .هرچند که در زمینه انفجار جمعیت حق با شماست .ببینید چین اومد قانون تک فرزندی گذاشت چی شد؟آمار سقط جنین دختر سرسام آور شد چون خونواده ها به خصوص روستاییا ترجیح میدادن پسر داشته باشن.تازه اقلیت مسلمون چین که اصلا تابع این قانون نبودن.
"به جای کم کردن از هزینه ها بهتر درآمدا رو زیاد کرد" این یه ضرب المثل بیزینسیه
خواهرای من! یادتون نره ما زنا اول یه آدمیم با همه ی دلمشغولیای یه آدم، بعدش یه مادر و یه همسر.
منم با هلن جان موافقم از کجا معلوم که یه بچه برامون بمونه اتفاقه دیگه ممکنه یه حادثه اونو ازما بگیره وبعد دیگه فرصتی برا بچه دارشدنم نداریم... ما یه معلم کلاس پنجم داشتیم شوهرش فوت شد خیلی معلمه خوبی بود همیشه بچه هارو شادمیکرد همه آرزوشون بود توی کلاسش بیوفتن اون فقط از شوهرش یه پسر داشت که اسمش آرش بود روزی نبود که از آرش حرف نزنه... حالا چند سال پیش فهمیدم آرش هم رفته پیش باباش)))))))))))-= اون معلم خوب ومهربون دیگه تدریس نمیکنه دچار افسردگی وآلزایمر شده دیگه خنده رو لباش نیست.... میبینین باز ادم چندتا داشت یکم از این غم کم میشد... همینجا براش دعا کنید)))))))))))))-=
انشالله شرایط جامعه و... هم رشد کنه که این دغدغه هم برا خیلیا از بین بره... قطعا مطمئن باشین یک فرزند در آینده جز پشیمونی سودی برامون نداره تازه اگه فرزند خوب وصالحی از آب دربیاد .... این رو میگم چون تجربه دیگران رو دیدم... ما توی خونوادمون جدیدا همه تک فرزندن
امیرحسینم 17خرداد (مبعث) دنیا اومدخدایا شکرت..

میگن پنجره دل آدمای مهربون رو به خدا باز میشه؛از اون پنجره من رو هم دعاکن...
دیگه خودمون اینا رو با پوست و گوشتمون احساس کردیم.

براساس‌ آمار رسمی‌ سازمان‌ ثبت‌ احوال‌ ایران‌، طی‌ دهة‌ ۱۹۸۰ میلادی‌ (۱۳۵۹-۱۳۶۸) بیش‌ از ۲۱ میلیون‌ کودک‌ در ایران‌ به‌ دنیا آمده‌اند طی‌ سالهای‌ (۱۳۶۵-۱۳۵۹) سالانه‌ بیش‌ از دو میلیون‌ نفر در این‌ کشور متولد شده‌ است‌

این‌ امر بدان‌ معناست‌ که‌ طی‌ چند سال‌ آینده‌ سالانه‌ حداقل‌ دو میلیون‌ نفر وارد بازار کار ایران‌ می‌شوند مطابق‌ سرشماری‌، جمعیت‌ کشور در سال‌ ۱۳۷۵، جمعیت‌ پانزده‌ تا نوزده‌ ساله‌ کشور در سال‌ ۸۰ حدود نه‌ میلیون‌ نفر بوده‌ است‌ یعنی‌ در سه‌ سال‌ بعد‌ نه‌ میلیون‌ نفر جوان‌ وارد بازار کار می‌شدند و بدین‌ ترتیب‌ ما با پدیده‌ انفجار بیکاری‌ (لشکر بیکاران‌) روبه‌رو‌ شد دولت‌ مطلقاً توان‌ پاسخگویی‌ به‌ مطالبات‌ این‌ نسل‌ را ندارد اکنون‌ متولدین‌ نخستین‌ سالهای‌ دهه‌ ۱۹۸۰ میلادی‌ به‌ سن‌ اشتغال‌، ازدواج‌ و باروری‌ می‌رسند و نیازهای‌ جدیدی‌ از جمله‌ کار و مسکن‌ را طلب‌ می‌کنند دقیقاً به‌ همین‌ دلیل‌ است‌ که‌ روند رشد نرخ‌ بیکاری‌ افزایش‌ یافته‌ و فشارهای‌ مضاعفی‌ بر عرضة‌ مسکن‌ وارد شده‌ است‌ گذشته‌ از همه‌ این‌ فشارها، رسیدن‌ این‌ انبوهه‌ به‌ سن‌ باروری‌، احتمال‌ تکرار انفجار موالید دهة‌ ۱۹۸۰ را درپی‌ دارد؛ انفجاری‌ که‌ در صورت‌ عدم‌ پیشگیری‌ از بروز آن‌ ممکن‌ است‌ کشور را به‌ شرایط‌ هراس‌آور برساند.
2706