2733
2739
عنوان

رهایی از خیانت های زناشویی

| مشاهده متن کامل بحث + 45898 بازدید | 655 پست

نازی عزیز

کار من قضاوت کردن شما وهمسرتان نیست که بگویم شما مقصرید یا ایشان ولی با توجه به توضیحاتی که داده اید وسن همسرتان واینکه از نظر ظاهری جذاب هستند بنظر میرسه هنوز مفهوم تعهد و خانواده و زندگی مشترک ومسئولیت پذیری برای ایشان پر رنگ نشده و در حال وهوای هیجانات جوانی هستند

اینکه بار دوم با همسرتان بیرون رفته اید تا خانواده همسرتان متوجه نشود نشان از استقلال فکری شما دارد و اینکه تا مجبور نشده اید سعی کنید این موضوع را به کسی نگویید

اگر موضوعاتی که در این تاپیک عنوان شده را (از صفحه 10به بعد) با دقت مطالعه کنید به علل وعواملی که باعث میشود طرف مقابل ما به سمت روابط فرازناشویی برود اشاره کرده ام که در مورد همسر شما هیجان طلبی و اینکه هنوز برای جنس مخالف جذابیت دارد یا خیر باعث شده این روابط را ادامه دهد

چرا که اشاره کردید هیچ مشکلی در رابطه جنسی ندارید وهمدیگر را خیلی دوست دارید

باید ببینید آیا همسرتان خواستار ادامه‌ی زندگی مشترک هست؟ شما را می‌خواهد؟ این زندگی را می‌خواهد؟ این فضایی که با شما دارد را دوست دارد؟ اگر پاسخ این موارد بلی است با برخی رفتارهای شبه انگیز ایشان همخوانی ندارد و باید اقدامات عملی در جهت اعلامش بردارد و سعی کند اعتماد شما را مجددا به دست آورد و کدورتها را ترمیم کند، و شما را اَمن کند....
کنترل، تجسس و مچ‌گیری تا به حال برای شما سازنده نبوده، بنابراین نباید روی این مورد تکیه کنید، اگر می‌خواهید ازدواج‌تان را ترمیم کنید در قدم اول به یک مشاور خانواده مراجعه کنید.

توصیه میکنم حتما با ایشان درفضای دوستانه صحبت کنید و چهار سئوال از ایشان بپرسید:

من متوجه شده‌ام که تو ارتباطاتی داری و علارغم قولهای مکرری که داده‌ای این ارتباطات هنوز به طرقی وجود دارند:

- آیا به من علاقه داری؟

- آیا به ادامه‌ی این زندگی فکر می‌کنی؟

- چه اقدامات عملی برای ادامه‌ی زندگی مشترکمون حاضری انجام بدی؟ ( یکی از اقدامات رو خودتون پیشنهاد بدید: ببین ما خودمون دوتا تا به حال نتونستیم این گره رو باز کنیم، اگر مایلی زندگیمون با خوبی و خوشی ادامه پیدا کنه درخواست من از تو اینه که به یک مشاور مراجعه کنیم، چون فضای موجود برای من آزارنده هست).

- برای بهتر شدن زندگی زناشویی مون چه خواسته‌هایی از من داری؟

پس اولین قدم شما باید مراجعه به زوج درمانگری باشد که در مورد تعهد شکنی تجربه داشته باشد و مراجع های زیادی در این مورد دیده باشد تا بتواند به شما کمک کند، حتی اگر همسرتان راضی به مراجعه به زوج‌درمانگر نشد، حتماً خودتان دست کم یک جلسه یک ساعته به زوج درمانگر مراجعه فرمایید تا فضای موجود را با دقت و شفافیت بیشتری بررسی کنید

نازی عزیز کار من قضاوت کردن شما وهمسرتان نیست که بگویم شما مقصرید یا ایشان ولی با توجه به توضیحاتی ...

ازش پرسیدم مگه تو زندگیت چیزی کم گذاشتم؟

گفت ن

گفتم مگه از من ناراضی هستی ؟

گفت ن

وقتی بهش گفتم من راحت ترم که شکست بخورم اما از خیانت متنفرم نگام کرد گفت خیانت !؟

گفتم وقتی یکاری میکنی که نمیخوایی خانومت بفهمه میشه خیانت ...

آره خیانت کردی

گفتم زندگیتو مگه دوس نداری؟ مگه کمبودی داری؟

گفت خیــــــلی زندگیمو دوس دارم 

گفت جبران میکنم 

الان دیگه وقتی گوشیشو چک میکنم هیــــچ چی نمیبینم چیز مشکوکی ندیدم

اما حس میکنم شــــــاااید یه گوشی دیگه داره

راستی خانوم دشتی من از لحاظ قیافه و ظاهری خیلی خوبم ، جوری هستم که تو خیابون همش حواسش هس که جایی نبرتم کسی بهم نگاه کنه 

و اینکه گفتین واسش هیجان داره اینکار خیلی قبول دارم ...

و اینکه هنوز قبول نکرده که ازدواج کرده 

چون فیسش بچه هس خیلیا بهش میگن زود ازدواج نکردی !

راستی ما ۶ساله که همو میخواستیم و اینکه حتی میشه گفت ما خانواده هامونو راضی کردیم

➊  من میخوام بدونم چ رفتارایی کنم که بفهمونم بابا تو زن داری دیگه

➋ چجوری یا چه حرفایی بهش بزنم که یکم فکر کنه ، حواسش به زندگیمون باشه 

راستی نامزد که بودیم گفت نمیخوام شماره پسر دایی پسر عمو ..... تو گوشیت باشه 

منم حذف کردم نمیخواستم ذهنش درگیر مسائل پیش پا افتاده بشه اذیت بشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ایشون برای پذیرش مسئولیت و زندگی مشترک به بلوغ نرسیده اند

وقتی 18سالشون بوده عاشق شما شده و برای بدست اوردنتون تلاش کرده وشاید الان که بدستتون آورده خیالش راحت شده که کمی هم به دنبال هیجانات خودش باشه 

سعی کنید زیاد با هم باشید دورهمی هاتون با افراد متاهل باشه.  احتمالا دوستان مجرد زیادی دارند . شما نمیتوانید ایشان را محدود کنید ولی مدیریت کنید که دوستان متاهل را جایگزین کنند 

ایشان خودشان باید به این تعهد ومسئولیت برسند فقط بگویید که متوجه تاثیراتی که  تصمیمات و رفتارش در زندگی شما داره باشه 

چون احتمال داره این هیجان خواهی به قیمت از دست رفتن زندگیش باشه 

همانطور که پیش بینی میکردم ایشان این رفتار را اصلا خیانت نمیدانند وبرایشان جنبه کنجکاوی و هیجان طلبی داره 

بدون انتقاد وسرزنش باهاشون صحبت کنید وهمان طور که قبلا گفتم به مشاور وزوج درمانگر مراجعه کنید چرا که تاثیری که مشاور برایشان خواهند داشت به مراتب بیشتر از تاثیر شماست

ایشون برای پذیرش مسئولیت و زندگی مشترک به بلوغ نرسیده اند وقتی 18سالشون بوده عاشق شما شده و برای بد ...

دقیـــــــــقا صحبتاتون درسته 

ینی خودممم به این نتایج رسیدم

ببینید اصلا قبول نمیکنه که بیاد بریم مشاوره

بخاطر همین خیلی سعی کردم تو سایت بتونم از کسی کمک بگیرم مخصوصا که روانشناس باشه 

چکار کنم که هیجان و کنجکاویش تمام بشه؟؟

چکار کنم که خانومای دیگه واسش جالب نباشه جذب خانوما نشه؟؟

میشه ینی از محبت زیادیه من اینجوری شده باشه؟

چون از محبت واسش کم نذاشتم (از بی محبتی و بی توجهی نیس) رفتارش

راستی من دخترعمه شوهرم هستم .

2731

سلام خانوم دشتی .من25سالمه و همسرم26 7سال ازدواج کردیم دوسالم عقد الان 2ماهه دومین بچم وکه پسرم هست به دنیا اومده حدود سه سالیه که به شدت به شوهرم مشکوکم خسته شدم وقتی باهم زناشویی نداریم عصبی میشم بعد ده روز که رابطه داریم خوب میشم بازم شک میاد سراغم شوهرم خیلی شیطونه ولی شوخی شوخی ولی نمیدومم یه حسی میگه خیانت میکنه فال میگیرن واسمم میگگن خاعنه.. عصبی ام هست و چندروز پیش برای اولین بار واسم کادو تولد نگرفت بهم شوک وارد شده.کارش تهدانه از صبح از کرج میره تهران هفت شب میاد مبخوابه و شام میخوره تمام.بهش میگم بهت شک دارم عصبی میشه.یه گوشی داشتیم چندوقت پیش گفت استادیوم گوشی زاپاسمو که واسه کارشه رو دزد برده اصلا هنگم...

خدایا فقط اون دوتا رو ازت میخوام خودت میدونی چقدر حساسم به این دو مورد
دقیـــــــــقا صحبتاتون درسته  ینی خودممم به این نتایج رسیدم ببینید اصلا قبول نمیکنه که بیاد ...

سلام مجدد

قرار نیست حتما بتا هم برید مشاوره شما خودت برو ودر ادامه بگو مشاورم میخواد تو رو ببینه 

نازی عزیز من نمیدونم شما چه رفتارهایی  دارید که باید اصلاح بشه 

شما باید مشاوره حضوری برید تا این موضوع ریشه یابی بشه ودر جلسات بعد با همسرتان تشریف ببیرید 

2740
سلام خانوم دشتی .من25سالمه و همسرم26 7سال ازدواج کردیم دوسالم عقد الان 2ماهه دومین بچم وکه پسرم هست ...

شما چه دلایلی برای خیانت همسرتون داری؟

مگه میشه صرفا بخاطر اینکه تو فال میگن خائن هست به همسرتون شک کنید 

بنظر زندگیتون دچار روزمرگی شده 

شما دوماه هست زتیمان کرده اید معمولا فرزند تازه متولد شده نیاز به رسیدگی بیشتر دارد از طرفی شما یک فرزند دیگر هم دارید و همه این ها باعث میشود کمتر بتونید در کنار هم باشید 

اینکه به همسرتون بگید بهت شک دارم معلومه که عصبی شون میکنه شما با این جمله خودت رو زیر سوال میبری 

با همسرت در فضای ارام و بدون تنش صحبت کن .اگر امکان دارد گاهی بچه ها را به مادرتان یا کسی بدهید وبا هم خلوت دونفره داشته باشید نیازهایتان را بدون هیچ مواخذه و انتقادی بگویید 

از او بخاطر تلاشهاش  که برای زندگی مشترک داره تشکر کنید قدردان هم باشید وانتظاراتتان را بیان کنید 

سلام

من زني ٣٠ساله و همسرم٢٨ساله است

يك دختر ٢ساله ام داريم

ما ٢سال دوست بوديم بعد از ٢سال قصد ازدواج داشتيم و همديگرو بسيار دوست داشتيم قبل از خاستگاري متوجه شدم ايشون با موباليشون با كسي در ارتباطه بعد از اينكه من متوجه شدمو گفتم ديگه تموم  گفت ميخاستيم دوست دختر دوستمو امتحان كنيم و از اين حرفا كه دست به خودكشي زد و كلي التماس حودش و مادرش تا باز باهم شدبم و به خاستگاري اومدن سال  90و ما عقد كرديم و 91ازدواج . كم و بيش چيزهاي ميديدم اما با با قسم و دروغ انكار و به يه نوعي ميگذشتم تا اينكه ١ماه اخير متوجه شدم با يكي از دختران فاميل خودشون كه اتفاقا ما و خانواده خودش با اين خانواده قهر هستيم همسرم كار دولتي دارن و گفتن اين خانم براي انجام كارشون اومدن و من انجام ندادم در حالي كه كارت ملي اون خانم تو كيفش بود اون خانم بسيار پولدار و كاملا بي قيد و بند هستن و عكس هاي بدون پوشش كامل با لباس زير حتي تو فضاي مجازي ميزارن بعد يه كليپ از عكساي اين خانم با زمينه آهنگي عاشقانه تو گوشيش بود  و گفت اين كليپو نامزد سابق خانم درست كرده ميخاست شكايت كنه ازش اين كليپو براي من فرستاد من انجام بدم  و يه فيلم از دخترمون با اين موضوع كه به دخترم ميگفت بگو مهسا سلام دوستت دارم با خط خودشون گرفتن بعد به يه خط ديگه ارسال  كرده بودن كه بعدا متٍوجه شدم خط ديگه شونه بعد از فهميدن اين مرضوع به خانوادش گفتم پدرش كلي باهاش دعوا كرد و از من طرفداري كرد و كلي قسم و آيه به جون بچم كه من ارتباط ندارم و حتي امامزاده صالح رفتيم به اون ضريح قسم كه من بتو خيانت نكردم و من بعدش بخشيدم تا اينكه بعد از دوهفته ديدم بهانه هاي مختلف واسه پنجشنبه مياره كه قبول نكردم تا اينكه گفت من پنجشنبه  همايش دارم از يك هفته غذا نميخورد ميگفت رژيم ١٠٠٪‏ام سولار رفت و موهاشو اصلاح كرد و موهاي روي سينه شو كوتاه كرد عجله خاصي داشت بهش گفتم  گفت همينجوري خلاصه پنجشنبه گفتم بايد تو همايش جواب بدي گفت نميشه گفتم باشه رفت و ٢ساعت جواب نداد بعد ٢ساعت ج داد الكي گفتم من دم اداره ام كجاي بيا بيرون گفت من رفتم تو اتوبانم گفتم چرا جواب ندادي اينهمه زنك و اس و نديدي كه جواب سربالا داد من فهميدم باز قرار داشتن چون تو ساعتي كه بيرون بودن ٢٣٠تومن كارت كشيده بودن در حالي كه ميگفتن تو همايش بودن بعد از اين گفت كارت دست دوستم بوده اون كشيده در صورتي كه قبل از رفتنش به همايش گفت دارم شبر وكيك ميخورم و به فروشنده كارتشو داد و كشبده بود خلاصه   براي تمام كاراش توجيح  مي آورد باز به پدرش گفتم و ايشون زد همسرمو و ناگفته نمونه پدر شوهرم بسيار خشن هستن و متعصب به خانواده و هميشه به همسرم تاكيد دارن اين مرضوع رو و به من هميشه كمك ميكنن و به نوعي پشت منم و ناگفته نمونه كه همسرم ٢ساله بخاطر مشكلات شديد كه براش بوجود اومده كار به دادگاه كشيد و احتمال زندان هم داره و و خيلي از لحاظ روحي بهم زيخته است از زماني كه دخترم به دنيا اومد اين مشكل هم بوجود اومد ما ٢سال از ترس زندان زفتن خواب نداريم هردو تو شوايط بدي بوديم كه من بعضي اوقات ميبريدم غر ميزدم داد و دعوا ميكردم فحش ميدادم بهش بي احترامي ميكردم و اون درو ميبست و ميرفت ميدونم از اينجا شايد شروع شد من بعد از زايمانم خيلي اذيت شدم و و كلا عصبي هستم و خيلي اين روزارو نحمل كردم اما اين شد

الانم كلي قربون صدقم ميره من نكردم برام انگشتر خريد كلي قسم كه من نكردم بهت خيانت نميكنم اون خط ماله دوستمه در صورتي كه عكس خودش روش بود با اسم خودش من ختي به دختره پي ام فحش دادم اما ج نداد

خواهش ميكنم كمكم كنيد عصبي تر شدم بچه مو ميزنم گريه هاي وخشتناك كلي باهاش حرف ميزنم كه بگه اما ميگه نكردم

الانم اون خط روشنه و ميدونم كه هنوز ارتباط دارن راستي ما از لحاظ مالي پايين هستيم همه ميگن

نميتونه باهاش بمونه چون اون خانم با اون مكنت فقط همسرم ميتونه يه مزيته باشه براش شايد براي اين كاري كه با شوهرم داره باهاش بمونه

همسرم خودشون موافقن كه پيش مشاور بريم

تو رو خدا زود جواب منو بديد همسرم تا چند روز ديگه بايد بره زندان.

من با خدا عهد كردم اگه حميد كاري نكرده نره زندان  و كارش درست شه اما نه انگار 😔😔من خودم نماز ميخونم و خانواده همسرم مذهبي هستن اما همسرم قليون ميكشن و بعضي اوقات مشروب ميخورن جمع دوستي رو ترجيح ميدن دوست بازن شديد،و زود به همه اعتماد ميكنه وبسيار بسيار ساده است در زمينه دوست يابي.

بخاط شغلش همه ازشون سو استغاده ميكنن براي همه كار انجام ميدن.

بعضي اوقات ميگم اين زندان رفتنش يه جور خاست خداست كه از فتنه ها در امان باشه كه اين خانم بخاطر كينه اي كه از ما داره ميخاد زندگي مارو بهم بريزه ولي از اونجاي كه همسرم ساده است و اين خانم bmw دارن و پولدار همسرم عشق ماشين هستن يه جوري به سمتش كشيده ميشن

سلام دوست عزیز

اشتباه همسر شما کاملا محرز است و باید با ایشان هم صحبت شود و دلیل رفتارش مشخص اما در حال حاضر مخاطب من شما هستید پس با توجه به رفتارهای شما سعی میکنیم به یک جمع بندی برسیم.

دوست من شما در رابطه با همسر خود به جای دادن پیام ارتباط دهنده دقیقا از پیامهای قطع ارتباط استفاده کرده اید

تهدید، تحقیر، سرزنش، والدگری، تنبیه، و پرخاشگری

شما حریمی خصوصی دارید که متعلق به خود و همسرتون است نباید تحت هیچ شرایطی مشکلات خود را به دیگری انتقال دهید، اینکه پدر شوهر خود را در مقابل شوهرتون قرار دادید آیا مشکل را حل کرده؟ الان همسرتون عذرخواهی میکند ممکن است تکرار این رفتارها دوری و فاصله را بیشتر میکند. بنابراین به جای دعوا، تحقیر و توهین حرف بزنید، سعی کنید با تمرکز بر خود بدون سوگیری اشتباهات رابطه خود را بیابید و آنها را برطرف کنید 

نیاز زناشویی که فقط غذا پختن و خونه تمیز نیست 

توجه احترام محبت صمیمت رابطه عمیق جسمی و جنسی تمام باید مد نظر گرفته شود 

بدون دعوا، اگر میتوانید خود را کنترل کنید بنشینید و به حرف هایش گوش دهید چه میخواهی چه نیازها و خواسته هایی داری دوست داری زندگی مون چه روالی داشته باشه بپرسید و سعی کنید فقط شنونده خوبی باشید بفهمید بدون تفسیر و دفاع کردن 

در مقابل شما هم در نهایت آرامش از خواسته هاتون بگویید 

دوست من شناخت ایجاد کنید نقشه عشقی خود را ترسیم کنید تا این دوری و ناکامی دست از سر زندگی تان بردارد.

2706