2733
2734
با سلام. مدت زیادیه که به این فکر میکنم که یه بچه بی سرپرست را به روش طرح کرامت قبول کنم.در این مورد که حتما شنیدید بچه رو به خونه نمیاریم اما ماهیانه مبلغی به حسابش مییزیم و مرتب با بچه در ارتباط خواهیم بود.
البته میدونم برخی مراکز نمیدارن با بچه ارتباط برقرار کرد .اما به نطر من حسن این عمل جنبه روحی معنویشه شه نه مادیش(مبلغی که به حساب بچه میریزیم)
چند روز پیش خانمی به منازل اطراف ما سر زد و گفت از طرف یک موسسه خیریه است .برای همین کار بود
به نظر شما اگه خواستم بچه ای را بگیریم از خود کمیته امداد پیدا کنم یا به همین موسسات خیریه خصوصی اطمینان کنم؟
به نظر من موسسات خصوصی بهتره چون دولت اونها رو زیاد حمایت نمی کنه تازه با آدم هم راحت کنار می یاند
اتفاقا من گاهی یه سری به اونجا می زنم حتی می تونم بچه رو که حمایت مالی می کنم از نزدیک ببینم یا حتی گاهی خونه بیارمش تفریح ببرمش یا کار های دیگه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اگر از طریق کمیته امداد اقدام کنی میزارن خانواده و بچه روببینی... اما می گن که بهتره که این کار رو نکنی دلیلشون هم اینکه اگر کمیته امداد واسطه باشه ، درصورتی که به هر دلیلی نیازی دیگه به کمک شما نباشه مثلا اینکه کاری پیدا کنه سرپرست خانواده یا وضعشون بهتربشه بهت خبر می دن که دیگه نیاز به کمک نیست و زمینه سود جویی قطع می شه یعنی اون خانواده که دیگه نیازمند نیست همین طوری ازت پول نگیره .

پول هم به حساب کمیته ریخته بشه و اونا بهش بدن که البته خودت می تونی با اون خانواده تماس بگیری و بپرسی که دریافت کردن پولت رو یانه ... کمک های غیر نقدی هم به کمیته واز طریق اونا بهشون داده می شه.

به نظر من این روش خیلی خوبه . چرا؟ چون اون بچه بی سرپرست نیست .خانواده نیازمندی داره و به همین خاطر اگر جلو خانواده بری ببینیش و کمکی بهش بکنی ممکنه که غرور خانواده اش واسه اش بشکنه . اما اگر نفهمه که خانواده این پول رو از کجا میاره خیلی بهتره....
من در این تاریکی پی یک بره روشن هستم که بیاید علف تنهایی ام را بچرد.....
2728
ممنون از راهنماییهاتون
میشه اگر در این تجربه ای هم دارید توضیح بدید
راستش نگرانی من در مورد موسسه های خصوصی اینه که نکنه قابل اطمینان نباشن
نمیدونم چطور میشه از معتبر بودنشون مطمئن شد
می نونی از بهزیستی بپرسی تا از اعتبارشون متلع بشی اوهنا کاملا در جریان فعالیت مکانها خصوصی هستند خودت هم راحت می تونی بری و بچه ها و کادر اونجا رو ببینی این موسسات با کمکهای افراد خیر اداره می شه
2740
به نظرم کمیته امداد خیلی مطمئن تره چون به این موسسات خصوصی خیریه اعتمادی نیست مخصوصا که نمی ذارن خانواده و بچه رو ببینی و مطمئن شی که اصلا واقعا داری به کسی کمک می کنی یا مورد سود جویی واقع شدی
بهت توصیه می کنم اگه می تونی یه موسسه خصوصی قابل اعتماد پیدا کنی. اما اگه خواستی از کمیته بگیری اونها یه حداقل مبلغ کمک نقدی ماهانه پرداخت تعیین می کنن سعی کن از مبلغ حداقل بیشتر پرداخت نکنی اما به جاش کمک غیر نقدی کنید. اکثر این بچه ها نیازمند کمک غیر نقدی لازم دارن. خودتون بعدن منظورم رو متوجه می شید.
سلام
منم خیلی وقته می خوام اینکار را بکنم بچه ها
می تونید منم راهنمایی کنید ... در مورد مبلغ ماهانه ... می دونم بستگی به خودمون داره ولی میخوام بدونم شماها حدودا چقدر ماهانه کمک می کردید .. یعنی حداقلش چنده ..
ممنون می شم اگه بهم کمک کنید
مـــــــن ... عاشق نیستم ... فقط گاهی حرف تو که می شود ... دلم مثل اینکه تب کند ... گرم و سرد می شود ... آب می شود ... تنگ می شود ... اینکه عشق نیست ... هست ؟؟
سلام من الان مدت9 ساله دوتا بچه ازکمیته امدادگرفتم براشون تولدشون یا سال تحصیلی کادومیفرستم میتونم ببینمشون ولی خیلی دورندالبته خودم نرفتم واسه دیدنشون یکیشون دبستانی بود حالا دبیرستان رفت خیلی ذوق داره همیشه برام نامه میده منم جوابشو میدم من برای هرکدوم ماهیانه 15 هزارتومن میدم ولی حداقلش 10 هزارتومنه
مهراوه جان منم چند سال پیش از طریق کمیته امداد این کار رو کردم البته به کمیته امداد هم اعتماد ندارم ولی راه دیگه ای هم بلد نبودم بعد از چند ماهی که پول رو واریز میکردم با کمیته تماس گرفتم و شماره تلفن منزلشون رو خواستم بعدش با خود بچه و مادرش صحبت کردم و آدرس هم گرفتم و بهشون سر زدم (یه مادر جوون و سه تا بچه همسرش فوت کرده بود چند سال پیش)
راستش روحیه آدما فرق میکنه من تو دیدار باهاشون راحت نبودم وقتی مادرش اونهمه به هم احترام گذاشت و تشکر کرد خیلی معذب شدم

مینا جان من ماهیانه 20 تومن میریزم برای عید و شروع سال تحصیلی بیشتر میریزم
از همگی شما ممنونم
موسسه خیریه ای که گفتم اسمش دستهای مهربانه .مبلغی رو به عنوان کمک دادم تا بتونم فیششونو بپیرم
توی فیش ادرس هم هست
لبتدای کارگر شمالی ابتدای فرصت شیرازی گفتم بعد از دو ماه میشه بچه رو دید
نمیدونم کسی با این موسسه اشنا هست یا نه
شماره ثبت هم داره....فکر نکنم غیر معتبر باشه نه؟
راستی بچه هایی که شما گرفتید پس بیشتر مادر داشتن.....من فکر میکردم معمولا بچه های کاملا بی سرپرست رو میدن
احساس میکنم به این اقدام نیاز دارم.شما حسوتون از این کمک به بچه ها چی بود؟
2706