2733
2739
غذا...مرغ زغالی.ماهیچه.قرمه سبزی. خورش گوشت و لپه.استانبولی مرغ یا ماهی.استانبولی گوشت و....اینارو ب ...

میشه طرز پختش بم بگی راز قورمه سبزی خوشمزع 

بیا تا جوانم بده رخ نشانم  که این زندگانی وفایی ندارد  الهم عجل لولیک الفرج 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

برنج وخورشت مرغ یا فسنجون یا جوجه یا کوبیده.یکی ازینا بذار. کنارشم یه خورشت ساده مثلا بادمجون یا قرمه بذار. سالاد کاهو. ماست یا ترشی.  وچون ماه رمضونه میتونی حلیم بادمجون هم بذاری.

واسه دسر یا ژله بذار.یا شله زرد. یا پودینگ

من یبار پودینگ اماده گرفتم خودم دریت کردم.نارگیلی بود خیلی دوست نداشتم بااینگه عاشق نارگیلم

در تاریخ ۱۴۰۲/۲/۱۲ کاربریم به خواست خودم لغو شد خیلی دوست داشتم بازم بمونم اما اینجا کاملا وقتمو میگرفت. نمیتونستم مدیریت کنم همش اینجا بودم.این چند سال که اینجا بودم از همه کار وزندگیم افتادم ودرجا زدم..دوسه تا کاربری دیگم داشتم که اونا قبلا توسط نی نی یار تعلیق شد.سه،چهار سال توی این سایت بودم.گاهی اوقات عصبی بودم وممکنه با کسی بد برخورد کرده باشم یا حرف بدی زده باشم.امیدوارم اگه کسی بوده که از دستم عصبانی بوده وهست اگه‌مقدوره براش منو ببخشه وحلالم کنه.برای خوشبختیم، برای سلامتی وطول عمر خودم ومادرم وهمینطور واسه ازدواجم با یک ادم مناسب وابرومند وخوشبخت شدنم دعا کنید.سنم متاسفانه هی داره بالا میره وهمچنان مجردم.واسم دعا کنید.خدافظ
میشه طرز پختش بم بگی راز قورمه سبزی خوشمزع 

راز قرمه سبزی خوشمزه.پیاز کم.به هیچ عنوان رب توش نریز لیمو عمانی هاتو سوراخ نکن عوضش لیمو عمانی هارو پاک کن بدون پوست و بدون تخم لیمو.تعداد مهمان بگو تا طرز تهیه قرمه سبزی خوشمزه بگم بهت.

دانشجو
2728
راز قرمه سبزی خوشمزه.پیاز کم.به هیچ عنوان رب توش نریز لیمو عمانی هاتو سوراخ نکن عوضش لیمو عمانی هارو ...

برای مهمون نمیخوام برا روزمره خودمون۴ نفریم مممنون عزیزم

یعنی پوست لیمو رو بکنیم بریزیم دور .فقط سیاهای داخلش رو بریزیم تو خورش؟

اره دقیقا .تخم هم نباش .آب لیمو هم تو خورش میریزی و سه تا لیمو عمانی.ولی آب لیمو ترش نه تلخ.بعدشم آب لیمو زیاد نریز.

برای همین قرمه سبزی های منو و مامانم خوشمزه آن.با کلی طرفدار

دانشجو
2738

نکات قرمه سبزی خوشمزه.واسه نیم کیلو گوشت ی پیاز متوسط و خرد شده رو تفت میدی تو روغن بعد که طلایی شد گوشت رو میریزی توش ادویه به مقدار کم.ادویه هم باید گشنیز خشک.زیره و فلفل سیاه و دارچین و زردچوبه و نمک باشه.همه هم آسیاب شده و از هر کدوم اندازه نصف قاشق چایخوری.فقط نمک به اندازه ی که غذات کم نمک یا شور نباش.بعد آب میریزی تو قابلمه و میزاری گوشتت بپزه.جدا گانه لوبیای قرمز یک استکان متوسط نه بزرگ میپزی که نرم بشن.بعد لوبیا های پخت شده رو میریزی تو صافی تا آبش خارج بشه.بعد سه تا لیمو عمانی بزرگ پاک می‌کنی بدون پوست و هسته اش. یک سبزی خشک قرمه سبزی کامل رو پاک می‌کنی و کمی با هاونگ میکوبی ولی نه زیاد که موقع شستن از صافی رد بشن فقط کمی له بشن.بعد سبزی های قرمه رو با اب جوش پنج دقیق خیس می‌کنی بعد با صافی ی بار میشوریشون طوری که از صافی سبزی رد نشه جز آب.بعد سبزی هارو با دست ابشون  رو میگیری بعد تو یک لیوان متوسط روغن سبزی هارو خوب با شعله ملایم تفت میدی تا سبزی به رنگ سبز پررنگ در بیاد و بوش تو خونه بپیچه مواظب باش سبزی نسوزه که غذات تلخ میشه.بعد که گوشتت پخت و آبش خشک شد گوشت رو کمی داخل قابلمه تفت میدی بعد سبزی هارو اضافه میکنی بعد اب جوش میریزی تو قابلمه ات بعد دوتا قاشق غذاخوری خوری آب لیمو ترش.بعد لیمو های پاک شده رو میریزی تو قابلمه توجه توجه بعد ریختن لیمو ها با قاشق خورش رو هم نمیزنی فقط درش رو میزاری با شعله کم تا خورشت غلیظ بشه و وقتی غلیظ شد و روغش اومد بالا لوبیا هارو اضافه میکنی و با قاشق خورش رو کمی تفت میدی شعله رو کم میکنی و ده دقیقه بهش زمان میدی.

خب خورشتون آماده است نوش جان

دانشجو
خب چقدر گوشت میپزی واس خودتون.نیم کیلو 

ن خونه مون گوشت زیاد نمیخورن 

یت کف دست گوشت میزارم

نکات قرمه سبزی خوشمزه.واسه نیم کیلو گوشت ی پیاز متوسط و خرد شده رو تفت میدی تو روغن بعد که طلایی شد ...

ممنون 

2706