2733
2739
آخر از اون چیزی که میترسیدم سرم اومد.چند روز پیش واکسن شش ماهگی دخترم رو زدم مرکز بهداشت دور سرش رو گرفت گفت کم شده...مثل داداشش که فلج مغزیه دور سرش کوچیک بود نگران بودم ...دخترم به دنیا اومد دور سرش 35بود.4ماهگی 40/5.الان 6ماهگی 42بود.شنیدم دور سر در سه ماه اول 6سانت بعد سه ماه دوم 3سانت و شش ماه آخر ماهی نیم سانت یعنی 3سانت باید رشد کنه.کلا تا یک سالگی 12سانت باید رشد کنه.
حرکات دخترم الان اینطوریه:::
غلت میزنه.اجسام رو میگیره از این دست به اون دست میده.ژست چهار دست و پا میگیره.میشینه قوز میکنه تعادل نداره... آخه گفتن دور سرش این ماه رشد نکرده بازم نگران شدم
نگرانی دیگه که هنوز وجود داره اینه که هنوز دستش رو مشت میکنه و این رفلکس تا چهار ماهگی باید از بین میرفت ولی الان بازم مشت میکنه...
اللهم العجل لولیک الفرج.برای سلامتی امام زمان صلوات
Nini تو رو خدا الکی حرص نخور این بهداشتیا نمیفهمن من دخترم تو یک سال ١٠ سانت رشد کرد و با دور سر ٣٥ دنیا اومد و تو ٦ ماهگی ٤٢ بود و اینکه الان که ٣/٥ سالش هست دور سرش کاملا نرمال هست و دور سرش ٤٩ هست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
2740
ممنون از جوابهاتون دوستای عزیزم.اینترنتم همش قطع میشه نتونستم بیام تشکر کنم بچه اولم که سی پی هست دور سرش چون زود دنیا اومد از اول کوچیک بود 28بود تو یکسالگی 42شد.ولی دخترم 35بود الان باید 44باشه 42 شده .الان شش ماهشه...
اللهم العجل لولیک الفرج.برای سلامتی امام زمان صلوات
نی نی جان دختر من بدو تولد 33.5 بود......66 ماهگی 41.5 .....به نظرم زیاد سخت نگیر......ولی بازم رشد دور سرش رو پیگیر باش......اگر دکتر لازم بدونه میفرسته واسه آزمایشای بعدی.........
گر نگهدار من آنست که من میدانم شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد