2737
2739
همه ی مردم اعتقاداتی دارن که بهشون پایبندن قرار نیست که به همه تحمیلشون کنن ولی متاسفانه ادمای مذهبی ...

انگار کی هستن .بگو نماز رو برا خودت میخونی لازم نیس حس پیامبری بهت دس بده 

دعا کن ویزام بیاد بعد من یک عمر دعات میکنم ☺
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

متاسفانه اکثریتشون همینن از بالا ب بقیه هم نگاه میکنن درصورتییکه هر کس تو قبر خودش میخابه و انسان تن ...

افرین بنظر منم اکثرشون خودشون رو خیلی بالا میدونن 

دعا کن ویزام بیاد بعد من یک عمر دعات میکنم ☺
همه ی مردم اعتقاداتی دارن که بهشون پایبندن قرار نیست که به همه تحمیلشون کنن ولی متاسفانه ادمای مذهبی ...

عزیز

منم دور و برم آدمهای غیر مذهبی هستن و کاری به اعتقاداتشون نداریم، اما اونها گاهی پوشش ما رو افراط میدونن و گاهی محدودیت زیاد و اگه بچه هامونم رعایت کنن مارو متهم به تعصب 

در حالیکه، منه ایرانی که اسلام به گوشم رسیده طبق یه سری اصولم دارم رعایت میکنم لزومی نداره که کسی به اعتقاداتم توهین کنه.... 

من خودم الان اروپام، یه استاد امریکن دارم که اصلا نه من نه ایشون همو نقد نمیکنیم و واقعا همو دوست داریم

چون من میدونم ایشون همین قدر به گوشش رسیده و منم چیزهای دیگری به گوشم رسیده 

اما تو ایران خیلی محدود بودم با اینطور که کشور خودم بود

خیلی‌ها میگفتن موهای دخترت زیر این روسر و مقنعه می ریزه و ایراد میگرفتن.... 

اگه مذهبی‌ها یی هستن که گیر میدن که خوب نیست کارشون و در حد ادب و مسالمت و ظرفیت طرف با نیت خوب باید راهنمایی کنن

از اونورم غیر مذهبی‌ها هم نباید مذهبیون رو به افراط و تعصب و بعضا امل بودن متهم کنن

2728
عزیز منم دور و برم آدمهای غیر مذهبی هستن و کاری به اعتقاداتشون نداریم، اما اونها گاهی پوشش ما رو اف ...

خب عزيزم نكته همينه

اصلا نيازي به راهنمايي نيست! ما توي اين كشور به دنيا اومديم و تمام مسائل ديني از بچگي بهمون تزريق شده، پس اگه قرار بود انتخابش كنيم ، ميكرديم و ديگه لازم نيست كسي راهنمايي كنه

حرف دوستان هم همينه! كه لازم نيست كسي بهمون بگه نماز بخون يا حجاب بگير

زندگى را نفسى ارزش غم خوردن نيست …
خب عزيزم نكته همينه اصلا نيازي به راهنمايي نيست! ما توي اين كشور به دنيا اومديم و تمام مسائل ديني ا ...

خب حرف ما هم اینه تو رو خدا ما رو امل و متعصب و خشک مقدس نگید

بخدا ماهم کلی امکانات و تحصیلات داریم

خب حرف ما هم اینه تو رو خدا ما رو امل و متعصب و خشک مقدس نگید بخدا ماهم کلی امکانات و تحصیلات داریم

دقيقا موافقم

من دوستاي خيلي مذهبي دارم خودم و به اعتقادات همه احترام ميذارم

دقيقا موافقم من دوستاي خيلي مذهبي دارم خودم و به اعتقادات همه احترام ميذارم

منم ایران بودم دوستان غیر مذهبی داشتم

من روزه میگرفتم اونا نه 

کاری نداشتم و در حیطه مسائل دانشگاه که اشتراکاتمون بود حرف میزدیم 

درسته تفاوت خیلی داشتیم خیلی، اما آزارمون بهم نمیرسید

منم حرفم اینه که همه مذهبی‌ها و غیر مذهبی‌ها شبیه هم نیستن

که بگیم همه مذهبی‌ها مثلا گیر میدن یا از بالا نگاه میکنن یا ارشاد میکنن یا افراطی ان.... 

2738
منم ایران بودم دوستان غیر مذهبی داشتم من روزه میگرفتم اونا نه  کاری نداشتم و در حیطه مسائل دا ...

ولي من اصلاااااا و ابدا توي دوستي هام مرزي نميذارم كه بگم با دوستاي مذهبيم فقط تو درس و محيط كار و .. اينا اشتراك دارم!

همه جوره باهاشون رفاقت ميكنم، انسانيت زبان مشترك آدما بايد باشه نه دين.

ولي من اصلاااااا و ابدا توي دوستي هام مرزي نميذارم كه بگم با دوستاي مذهبيم فقط تو درس و محيط كار و . ...

بهرحال آدم ها یا شاید من و گروهی آدمها شبیه من، دنبال اشتراکات میگردیم 

بعضی‌ها در حد دانشگاه، برخی در حد همسایگی و برخی هم در حد رفت و آمد خانوادگی 

بهر حال هر چه شباهات بیشتر باشه دامنه اتفاق نظر و شباهت بیشتره و خب رابطه هم فرق میکنه... 

👋

بهرحال آدم ها یا شاید من و گروهی آدمها شبیه من، دنبال اشتراکات میگردیم  بعضی‌ها در حد دانشگاه، ...

نظرتون محترم

ولي من ترجيه ميدم اصلا مرزبندي ذهني نذارم براي آدما و اتفاقا خيلي وقتا دنبال تفاوت هام، چون از تفاوت ها چيز ياد ميگيرم.

2706