2733
2734
عنوان

بعد از مرگ

| مشاهده متن کامل بحث + 1988 بازدید | 218 پست
نه خیر عزیزم علایق و میزان هوش . ظاهر و شکل ظاهر به عواملی چون .محیط جغرافیایی . اب و هوا . تغذیه . ...

برای اینکه بفهمیم و تفکراتش رو داشته باشیم که مثلا " رابطه ی جنسی با مردهای متفاوت در روز" ، کار زشت و خوبی نیست حتما باید در محیطش قرار بگیریم؟ 

روسپی گری از نظر انسانها کار زشتی هست ، برای اینکه بفهمیم کار درستی نیست تجربه کرده باشیم یا در محیط روسپی ها ب دنیا اومده باشیم ؟ 

چی باعث میشه که تشخیص بدیم چه کاری درسته و چه کاری غلط ، بدون اینکه تجربش رو داشته باشیم ؟ 

" تفکر" و" انتخاب"... 

بحث من با دوست دیگمون در مورد شخصیت وابسته به ژن ومحیط بود بدون قدرت فکر و انتخاب ... 

ضمن اینکه در اسلام ازدواج با محارم حرامه 

در یهود و مسیحیت هم همینطور ... در کدوم کشور "اسلامی" ازدواج محارم وجود داره؟ 

در اینه که من هر چی دوست دارم و باور دارم محترمه همونجور که تو داری . کار من برای  من منطقی حتی ...

اگه باور ما ب خودمون ربط داره چرا در اول گفته هاتون اعتقادات بقیه رو عقیده های تکراری و بدون فکر زیر سوال بردید ... 

مسلما همون طور ک شما عقیده ای بر حسب دلیل برای خودتون دارید بقیع هم با دلیل یک عقیده دارن نه عقیده ی طوطی وار ... همراه با دلیل ... 

همون دلایل موثقی که شما ، برای ب زیر بردن عقاید بقیه میخواستید رو کنید ولی دست و بالتون بسته بود ... 

چرا احترام ب عقاید رو بدون مدرک و ثابت کردن چیزی ، ب مرحله ی اجرا در نمیارید،؟ 

یا بدون شنیدن دلایل یک عقیده چطور میتونید بگید تقلیدکارانه اس ؟ 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

میگم ممکنه اشخاصی وجود داشته باشن تفکرات حیوانات احساس حیوانات و کامل درک کنن و به این نتیجه برسن که ...

تو قسمت هوش فرق ادم و حیوانات در مقدار کورتکس هست در انسان 30درصده و در باهوش ترین حیوان 10درصد ..

چن تا ویژگی کورتکس مغزی وجود داره که یکیش "معنویت و اخلاق هس.

اگه انسان و حیوان از نظر غریزی و وجودی تفاوتی ندارن پس چرا قسمت تکامل یافته ی ادم این ویژگی رو داره؟

برای بقا ، اصل اینه هر عاملی که مانع از بقای تو میشه رو نابود کنی ، پس چرا هزاران جوان در همه ی کشورها برای دفاع از "وطن و وطن پرستی" از جان خودشون میگذرن ؟ چطور مغز فرمان میده که ب سمت از بین بردن جان خودش برای برای مثلا وطن ؟ ( صحبت های دکتر فرنودی)-

مغز انسان خیلی خیلی پیچیده اس و توانایی های زیادی داره  ، مثلا وقتی خودت گرسنه هستی غذات رو ب فقرا بدی احساس خوبی پیدا میکنی در حالی ک این حرکت با راز بقا متفاوته ...

حتما لازم نیست احساسات حیوانات رو درک کنیم تا حرف بزنیم این احساسات و عکس العمل ها قبل تر ها توسط پژوهش گرها انجام شدن ...

برای اینکه بفهمیم و تفکراتش رو داشته باشیم که مثلا " رابطه ی جنسی با مردهای متفاوت در روز" ، کار زشت ...

اینکه شما بگی روسپی گری کار خطایی از لحاظ انسانی بله ولی اینکه در موقعیتی باشی که مجبوری انجامش بدی فرق میکنه مثلا توی تایلند یه شعل شریف و حتی دولت ازت حمایت میکنه پس تو محیط تاثیر داره حالا من در کل مثال زدم ادمها درست و غلطشون معیارهای زندگی و محیط و قوانین و ایین  گذشتشون هست شما میگی ازدواج با محارم من راجب اون حرفی نزدم ولی در مسیحیت ازدواج با بستگان کلا ازدواج با محارم حساب میشه در اسلام خیلی هم پسندیده ...یا مثلا در گذشته ازدواج با خواهر یا خاله یا محارم عادی بوده پس اون زمان درست بوده اللن نادرست هست 

2731
تو قسمت هوش فرق ادم و حیوانات در مقدار کورتکس هست در انسان 30درصده و در باهوش ترین حیوان 10درصد .. ...

خوب شما برای میزان کورتیزون بیشتر از نزدیکترین موجود مشابه یعنی میمون برتر شدی و در مقایسه با میمون پیشرفت کردی و دارای تفکر و تعقل شدی از لحاظ ژنتیک انسان با چندتا حیوان دارای اشتراک ژنتیک اگر شما اشرف مخلوقاتی و از اول انسان کامل افریده شدی چرا با حیوان ژن مشترک داری ؟؟  طبق نظریه دارون انسان از تکامل و محیط و شرایط دچار پیشرفت شده و از انسان میمون نما به انسان سازنده و خردمند دوپا رسیده ولی بعد از پیشرفت جسمی که به دست اورده چقدر در طول تاریخ با وجود ادیان های رنگارنگ قربانی شده و الان چندین ساله که قربانی؟؟؟ و قدرت تفکر و تعقل و خرد که باعث برتریش به اون حیوان میشه رو در اختیار دیگران قرار داده ؟؟؟ ابن برای من حیرت اوره این همه غرور و تکبر نسبت به خلقت انسان داریم وکلی شعار میدیم ولی به وقتش تا میایم راجبش بحث کنیم مکاشفه کنیم یه عده تحصیل کرده جامعه میان برات از تخیلات بیمارگونه و خرافات و جهل و دروغ های ناباور و ناممکن با ضن به صد درصد بودن حرفهاشون توجیحت میکنن و چهار کلمه که خودشون حتی جواب کوچکترین سوالشونو از توش بدست نمیارن و فقط دریجه تفکر رو به روی خودشون میبندند و اجازه فکر کردن به خودشون رو نمیدن  ....میمون =فکر نمیکنه چون کورتیکس کوچکتری داره ولی (جنایت _جرم _دروغ_ریا_قتل _تجاوز_) رو از روی خرد انجام نمیده

انسان =فکر میکنه . عقل داره . شعور داره . امتحان میکنه . .....(خرافه پرسته از انواع سنگ و حیوان و آلت جنسی _ خداهای واحی تا اشیاء در طول تاریخ پرستیده و میپرسته )با داشتن این همه خدا (دزدی_دروغ_تهمت _تجاوز_آزار _قتل _فساد_قتل فرزند  _....)انجام میده بحث من از اول اینه اگر مدعی خرد و برتری هستید لطفا ازش استفاده کنید وگرنه شما هیچ فرقی با حیوان ندارید اون کورتکس کوچیک داره شما ازادی تفکر نداری ..... وسلام ....

[QUOTE=150269119]عزیزم درسته خوب و بد تشخیص میدیم بله ولی چرا معیار سنجش خوب بد ادمها بعد این همه سال زکسان نیست حتی ...[/QUOTEکس گفته دست ازتلاش برمی داریم؟اتفاقاوقتی بدونیم ب جای ابدی خودمون میریم تلاش میکنیم واسه بهترینها،بهشت یدونست این طرز فکرت ادمه ک ممکنه متغیرباشه،من گفتم،یک یهودی باانچه ک میدونه مورده مجازات قرارمیگیره ن بیشتر چ بسا جای اونابهشت باشه ولی اگه بدونه و باورنداشته باشه قطعامجازاتش فرق داره میزان اگاهی مهمه،بقول دوستمون اگرپیامبر تو دوران خودش نماز اول وقتشونمیخوندیارسالتشودرس انجام نمیداد دیگه پیامبرنبود جایگاهش توبهش تغییرمیکرد ولی یکی مثله منوشما بااگاهیی ک داریم شایدبانمازاول وقتم بریم بهشت مثال میزنم،پس اگاهی افراد تخیله  

عزیزم درسته خوب و بد تشخیص میدیم بله ولی چرا معیار سنجش خوب بد ادمها بعد این همه سال زکسان نیست حتی ...

کی گفته دست ازتلاش برمی داریم؟اتفاقاوقتی بدونیم ب جای ابدی خودمون میریم تلاش میکنیم واسه بهترینها،بهشت یدونست این طرز فکرت ادمه ک ممکنه متغیرباشه،من گفتم،یک یهودی باانچه ک میدونه مورده مجازات قرارمیگیره ن بیشتر چ بسا جای اونابهشت باشه ولی اگه بدونه و باورنداشته باشه قطعامجازاتش فرق داره میزان اگاهی مهمه،بقول دوستمون اگرپیامبر تو دوران خودش نماز اول وقتشونمیخوندیارسالتشودرس انجام نمیداد دیگه پیامبرنبود جایگاهش توبهش تغییرمیکرد ولی یکی مثله منوشما بااگاهیی ک داریم شایدبانمازاول وقتم بریم بهشت مثال میزنم،پس اگاهی افراد تخیله  

میگم ممکنه اشخاصی وجود داشته باشن تفکرات حیوانات احساس حیوانات و کامل درک کنن و به این نتیجه برسن که ...

حیوانات رباط نیسن ولی همه میدونن ک تو عقل و شعور با انسانها تفاوت دارن.شما بگین یه حیوون میتونه سبک زندگیشو تغییر بده؟میتونه حتی غرایز خودشو عوض کنه؟اون حق انتخاب داره؟

من از دین نمیگم ک شما هرجا کم بیارین دینو تخریب میکنین.هر عقل سلیمی اینو میپذیره ک اگر قرار بود تموم بشیم بعد مرگ این میل به جاودانگی درون ما نبود.ما اومدیم چون آفرینشمون هدف دار بوده.برای افرادی ک خودشون محصور به زندگی دنیا بدونن واقعا هم تفاوتی با حیوان نخواهد بود چون نیازی به عقل نیست یسری کارارو برای بقاشون انجام میدن.من سوالم اینه فردی که قراره تموم شه برای کجا و برای چی تلاش میکنه؟شما ک قراره نابود شی چ فرقی میکنه ک از حق بقیه دفاع کنی به همنوعت کمک کنی یا حتی کاراییو برای تعالی خودت انجام بدی؟دیدگاه مادی گرایانه هیچ پاسخی برای اینا نداره چون اصلا با عقل جوردرنمیاد و درآخر

وَقَالُوا مَا هِيَ إِلَّا حَيَاتُنَا الدُّنْيَا نَمُوتُ وَنَحْيَا وَمَا يُهْلِكُنَا إِلَّا الدَّهْرُ ۚ وَمَا لَهُمْ بِذَٰلِكَ مِنْ عِلْمٍ ۖ إِنْ هُمْ إِلَّا يَظُنُّونَ

و کافران گفتند که زندگی ما جز همین نشأه دنیا و مرگ و حیات طبیعت نیست و جز دهر و طبیعت کسی ما را نمی‌میراند. و این سخن نه از روی علم و دلیل بلکه از روی جهل و وهم و خیال می‌گویند.

2738
اینکه شما بگی روسپی گری کار خطایی از لحاظ انسانی بله ولی اینکه در موقعیتی باشی که مجبوری انجامش بدی ...

اگه در شرایط باشه پس باید همه ی ملت تایلند روسپی گر باشن  و این کار رو نسل به نسل ادامه بدن ...

چه اصراری دارید بگید که انسان فکر و انتخاب نداره پ محیط مشخص میکنه کی چیکاره بشه ؟ 

اگع اینطوره چرا مثالهای نقض وجود داره ؟  

برای اینکه کسی روسپی بشه ،یک ژن مهمه و دو شرایط ... 

پس کسی که انتخاب نکنه روسپی بشه حتی در اون شرایط تکلیف چیه ؟  چه قدرتی تاثیر میذاره در این انتخاب ؟ ّ....

در مورد نظریه ی داروین ... 

شما دارید میگید نظریه ... چیزی که به اثبات نرسیده و نظر یک شخص هست علم ثابتش نکرده و حتی رد کرده 

نظریه مخالف   اون نظریه طرح هوشمند هست که از نظر علمی قابل قبول تر هست 

در هر انسان تریلیون سلول وجود داره که هر کدوم هسته و دی ان ای دارن ، و از چهارترکیب تشکیل شدن که هر کدوم از اونها با سه میلیارد بخش اطلاعاتی در ارتباطه ، اتفاقی بودن این ترکیب ها( نظریه داروین)  ، تا یه حدی ممکنه ژنوم درست ب وجود بیاره ولی بی نظمی و ژنوم اشتباه زیادی تولید میکرد . چرا بی نظمی حاصل از اتفاقی  بودن وجود نداره ؟ 

همچنین تحقیقات ژنتیکی در مورد انسانهای نئاندتال ، نشون داده که  تشابه ساختاری با انسان دارن تا میمون ...

اگه نظر شما درست بود آزمایشات از انسان اولیه تکامل نیافته ، شباهت رو ب سمت میمون ها و اصلش خودشون میبرد ...

ضمن اینکه همه چی تکامل یافته تشکیل نمیشه از تک سلولی ، تک سلولی ب وجود میاد و از پر سلولی پرسلولی ..شما نمیتونید یک تک سلولی رو به چند سلولی تبدیل کنید و تکاملش بدید ، و موجودات هم هستن که از زمان دایناسور ها تا الان ب یک شکل بودن چرا روند تکاملی طبیعت رو طی نکردن مثل کروکودیل ...

تفاوت انسان و حیوان در ارتباط گیری و اختراعات هست انسان دنیایی از واژه ها و کلمات رو میدونن ولی حیوانات با علامت گذاری محدود  ارتباط برقرار میکنن 

انسان قادر هست برای یک بیماری راه درمان پیدا کنه ، برای کشف اسمان و میکروب وسیلع اختراع کنه ، به فضا سفر کنه  ولی حیوان در مواجه با بیماری درمان خود ب خودی یا مرگ رو انتخاب میکنه ...

ژنتیک و محیط بر حیوان و رفتارهایش تاثیر میذاره و قدرت فکر انسان رو متمایز میکنه ، بعد های متفاوت روحی ، تجسم ، قدرت تاثیر بر انرژی و... اینارو نادیده میگیرید؟ 

چرا شما بیمارستان ساختید ولی تو جنگل حیوانات بیمارستانی ندارن ؟ 

میمون ها مثلا از موز خوششون میاد و این در همه ی اونها مشترکه اگه ما تکامل یافته این نوع موحوداتیم پس نباید سلایق مختلفی داشته باشیم بلکه توی یک روند تکامل ، تکامل پیدا کنیم هممون سیب رو دوست داشته باشیم یا هممون موز رو ... 

نظریه ها اکتشافات محض نیستن که ب قطعیت بگیم واقعیت همینه ...خود داروین این نظریه رو یک حدس موقت گفته ....

و برای رد این نظریه و دلایلش زیست شناس امریکایی  جایزه نوبل دریافت کرده ... 

و جایزه نوبل رو الکی و بدون اثبات علمی ب کسی نمیدن ....میتونید کتاب جعبه سیاه داروین رو هم مطالعه کنید و ببینید که انسانهای با خرد و علم و تحقیق نظریات مطمئن شمارو چطور از لحاظ عقلی و علمی ب زیر سوال میبرن ....