2733
2739
عنوان

بعدازدعوا باشوهرتون چطور حرص دلتونا خالی میکنید

| مشاهده متن کامل بحث + 660 بازدید | 74 پست

ببین عزیزم موضوع یروزو دوروز نیست بگی خونوادش هستن هیچی نگم..چون این میشه عادت...و باعث میشه اون هرروز بیشتر اوج بگیره تو دعوا...اگه بحثتون شدو دیدید کوتاه نمیاد سکوت کنید و همرو پیامک کنید واسش و بعدم جواب پیامشو ندید...اینطور تلافی کردید

این روش اصلا با روحیه من یکی سازگار نیست اینجوری زن یه توسری خور بی عرضه نمایش داده میشه

این برخوردی که من گفتم خیلی به طرز فکر و اخلاق همسرشون برمیگرده.

و خیلیا قبول ندارن. 

ولی اصل همینه. میگم اصل اینه چون ویژگی مرد و زن اینه. ویژگی زن توسری خور بودن نیست. مرد اگر مرد سالم باشه به زنش شخصیت میده نه اینکه بخواد کوچیکش کنه. 

ویژگی زن اینه که محیط خونه رو آروم کنه. با صبوری با سکوت با گذشتن و بخشیدن. 

این ب این معنی نیست که هیچی نگه و همیشه حرف بخوره. 

حرف بزنه. بایدم بزنه. اما با احترام و به وقتش.

نه با پرویی و عصبانیت و داد و هنگام عصبانیت شوهرش. 

شما مخالفید با صحبتم؟؟

آسمانِ ابری  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

جابجایی و جدا شدن از خانوادش چیزی رو حل نمیکنه به این فکر نکن.  کلا موقع عصبانیت جواب نده هی ...

حتی اگه شوهرش مقصر باشه 😐

بعد با حالت پایین تری صحبت کنه، چرا؟ چرا باید ارزش خودش بیاره پایین، اونی که اشتباه کرده اینجوری هیچ وقت متوجه اشتباه نمیشه

نگران فردا نباش، خدا از قبل آنجاست 🌷
2731
حتی اگه شوهرش مقصر باشه 😐 بعد با حالت پایین تری صحبت کنه، چرا؟ چرا باید ارزش خودش بیاره پایین، اون ...

ارزش نمیاد پایین با جواب ندادن.. اگه شوهر‌ش مقصره بازهم باید ببخشه 

ب همون علتی که گفتم زن باید آرامش و محبت رو تو خونه ایجاد کنه. 

ببخشه. 

بعد باهم صحبت کنن

آسمانِ ابری  
ارزش نمیاد پایین با جواب ندادن.. اگه شوهر‌ش مقصره بازهم باید ببخشه  ب همون علتی که گفتم زن بای ...

نه عزیزم اینا در مورد همه صدق نمی کنه، این خانم داره میگه از حرص حرف نزدن اذیتم، بعد چرا باید همیشه این خانم باشه که محیط خونه رو آروم نگه داره، بعد اونوقت اون آقا در آرامش و آرام نگه داشتن منبع آرامش که خانم باشه وظیفه ای نداره، مگه زن ربات آهنی که هرجوری بخوان باهاش رفتار کنن خم به ابرو نیاره، به مرور تو سرخور میشه، 

همه این عقده ها هم تبدیل به مریضی میشه

نه عزیزم اینا در مورد همه صدق نمی کنه، این خانم داره میگه از حرص حرف نزدن اذیتم، بعد چرا باید همیشه ...

خب ببین من دارم ویژگی زن و مرد سالم رو میگم.

در مقابل چنین زنی مرد هم یه ویژگی هایی داره. 

مثلا مرد هم حواسش ب زنش هست که آرامش و آسایش داشته باشه. حواسش هست که توانشو برای خونه و زندگیش بذاره حواسش هست نذاره کسی زنش رو اذیت کنه. روی زنش غیرت داره و...   ب اندازه کافی مهربون هست

و زن هم همیشه میتونه با شوهرش صحبت کنه نظرش رو بگه

بگه از چی بدش میاد. از اخلاق شوهرش انتقاد کنه( ی شیوه درست) و.....

بله زن ربات نیست و حق حرف زدن داره 

امــا توی دعوا همه چی فرق میکنه

اون موقع وقت حرف زدن و بحث کردن زن نیست 

علتش هم اینه که همه چی بدتر میشه.

آسمانِ ابری  
نه عزیزم اینا در مورد همه صدق نمی کنه، این خانم داره میگه از حرص حرف نزدن اذیتم، بعد چرا باید همیشه ...

یک سری ویژگی ها هست که توی زن پر رنگ تره

مثلا وقتی میگن آرامش همه از بین زن و مرد زن رو انتخاب میکنن

وقتی میگن محبت همه میگن زن

وقتی میگن صبوری و از خودگذشتگی همه میگن زن و مادر

و همچنین برای مرد داریم یک سری چیزا

پس طبق این ویژگی ذاتی که خدا ایجاد کرده و ایجاد آرامش رو وظیفه ی زن قرار داده پس نمیشه از مرد انتظار داشت. ( توی دعوا)

آسمانِ ابری  
2740
خب ببین من دارم ویژگی زن و مرد سالم رو میگم. در مقابل چنین زنی مرد هم یه ویژگی هایی داره.  مث ...

در مورد آدم سالم تا حدودی درسته، اینکه این خانم میگن که چون تو یک ساختمون هستیم و از مادرشوهرشون واهمه دارن پس سکوت می کنن، خب پس اینجا مشخصه که کی سالم، کی ناسالم، این خانم حجب و حیا سرش میشه که تو خونه ای که غیر خودشون بقیه هم زندگی می کنن صداش نبره بالا، ولی شوهرش داره از این موضوع سواستفاده می کنه، لرزومی به داد و بیداد نیست، نه اینکه اعصاب این خانم داغون کنه که به فکر تلافی باشه، پس همچین هم سالم نیست که آدم در برابرش کوتاه بیات

یک سری ویژگی ها هست که توی زن پر رنگ تره مثلا وقتی میگن آرامش همه از بین زن و مرد زن رو انتخاب میکن ...

یک خانم زمانی می تونه منبع آرامش باشه که اعصاب آرومی داشته باشه، چون هیچ آدمی نیست که طرف مقابلش باها‌ش بدرفتاری کنه و باز هم به آرامش خانه اش فکر کنه، چون آدمیزاده، میبینی ی جا لبریز شده، و تمام عقده ها تبدیل به نفرت و بی اعصابی شده، پس اون آقا هم باید تو دعواها یکم مراعات سکوت و بی زبونی خانم بکنه، نه اینکه هرچی دلش خواست بکنه یا بگه بعد با ی معذرت خواهی سروته ش هم بیاره

در مورد آدم سالم تا حدودی درسته، اینکه این خانم میگن که چون تو یک ساختمون هستیم و از مادرشوهرشون واه ...

آره خب درسته

حتما یه راه حلی وجود داره. ولی ن با مقابله. چیزی درست نمیشه. مرد رو بدتر میکنه 

نمیدونم چجور میشه ب بعضی مرداباید اینو فهموند که درست و ب اندازه عصبی بشن!!!

آسمانِ ابری  
آره خب درسته حتما یه راه حلی وجود داره. ولی ن با مقابله. چیزی درست نمیشه. مرد رو بدتر میکنه  ...

خب منم مخالف مقابله به مثل هستم، ولی جایی باید آدم اقتدار خودش نشون بده، به طرف بفهمونه هر عملی، عکس العملی داره، که متوجه اشتباهش بشه، نه اینکه همه اش بریزی تو خودت 

یک سری ویژگی ها هست که توی زن پر رنگ تره مثلا وقتی میگن آرامش همه از بین زن و مرد زن رو انتخاب میکن ...

این حرفیه که همیشه مادرشوهرم میزد میگفت وقتی پسرم عصبانی بود و داد و بیداد میکرد تو آروم باش

و این حرفش آتیشم میزد

اخه یعنی چی اینجوری مرد عادت یکنه همیشه سر زنش هارت  پورت کنه و زن باید آروم باشه

اتفاقا من همیشه تو دعواها به صورت منطقی نه با داد و بیداد جوابش رو میدم که متوجه اشتباهش بشه

الان دیگه موقع دعوا دست پیش نمیگیره

وای مث منی شوهرم از تنها چیزی که می ترسه سکوت منه منم ساکت نمی شم ولی وقتی تصمیم به سکوت بگیرم تا ده ...

سکوت به منظر من بهترین راه حله اینطوری در حین عصبانیت آدم چیزی نمی گه تا حرمت ها شکسته بشه

2706