2737
2734
عنوان

من یک زنم...

| مشاهده متن کامل بحث + 909 بازدید | 72 پست
بعله😏 من يك زنم ك ديه من نصف ديه يه مرده😏 من يه زنم ك سهم ارثم نصف يه مرده😏 من يه زنم ك ميتونم ...

اگر دیه و سهم الارث مرد دوبرابره باز به نفع زنه چون مرد وظیفه داره خرجی خونه رو بیاره وقتی بمیره خانواده ش و زنش بی خرجی میمونن این پول میرسه به اونا اما زن با فوتش از لحاظ مالی آسیبی به خانواده ش نمیرسه . شما نتیجه رو ببینید که نهایتا این پول به کی داده میشه خرج چی میشه خود میت که دیگه وجود نداره .

درکنار اینها به زن ها امتیازات دیگه ای هم تعلق گرفته مثل اینکه میتونه در ازای شیر دادن پول بگیره درازای خانه داری پول بگیره حق مهریه داره شوهرش موظفه طبق شانش براش خرج کنه و... 

و اگر زن نمیتونه چندتا شوهر داشته باشه به خاطر حفظ نسب هست اگر غیر این بود جامعه دچار بی نظمی و هرج و مرج بود که معلوم نبود این بچه پدر مادرش کین اصلیتش چی هست. و شاید دلایل دیگه که ما نمیدونیم. تمام احکام قرآنی ما حکمت دارن اینکه ما با فلسفه فلان حکم اشنایی نداریم دلیل نمیشه کلا زیر سوال ببریمش

چرا ديگه اين تبعيضه وقتى افريدگار ما بين جنسمون فرق گذاشته ديگه چه توقع از مردا داريم ك خودشونو بال ...

بین جنسیتمون فرق نذاشته 

احکام دینی رو باید تو کانتکست اجتماعی زمانش بررسی کنی 

چقدر دردآور است میخواهی خوب باشی که میخواهی با همه مهربان باشی اما بد فهمیده شوی و بد قضاوت شوی اما با تمام این قضاوت ها مهم نیست من برای خودم زندگی میکنم به عشق خدایی که از همه چیز آگاهست.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دقيقا منم هميشه فكر ميكنم چرا يه خالق بايد يكي از مخلوقاشو برتر بدونه! اصلا درك نميكنم

والا حرف منم همينه

بعد تا حرف ميزنيم يه عده خانم جلسه اى ك جانماز اب ميكشن ميپرن وسط ميگن دارى از خدا عيب ميگيرى؟؟؟😏😏

برو عاااااموووو برووووو من خودم خانم جلسه ايم 😁😁

گاهى با خودم ميگم خدا هم پسردوسته😏😏😂😂😂

واقعا اگر عدالت افرينش يكسانه پس اين همه تبعيض جنسيتى ك خدا بين حقوق زن و مرد گذاشته از كجا اومده؟؟؟؟

اينه عدالت الهى؟؟؟؟؟

من پذيرفتم شكست خويش را/ پندهاى عقل دورانديش را...من پذيرفتم كه عشق افسانه است/ اين دل درد آشنا ديوانه است...ميروم شايد فراموشت كنم/ با فراموشى هم آغوشت كنم...ميروم از رفتن من شاد باش/ از عذاب ديدنم آزاد باش...آرزو دارم بفهمى درد را/ تلخى برخوردهاى سرد را...آرزو دارم خدا شادت كند/ بعد شادى تشنه ى نامم كند...آرزو دارم شبى سردت كند/ بعد آن شب همدم دردت كند...تا بفهمى با دلم بد كرده اى/ با وجود احتياج دست مرا رد كرده اى...ميرسد روزى كه بى من لحظه ها را سر كنى/ ميرسد روزى كه مرگ عشق را باور كنى...ميرسد روزى كه تنها در كنار عكس من/ نامه هاى كهنه ام را مو به مو از بر كنى...😔
البته شما هنوز عمل نکردی هنوز دیه شما کامله!!! 

متوجه نشدم....؟؟

من پذيرفتم شكست خويش را/ پندهاى عقل دورانديش را...من پذيرفتم كه عشق افسانه است/ اين دل درد آشنا ديوانه است...ميروم شايد فراموشت كنم/ با فراموشى هم آغوشت كنم...ميروم از رفتن من شاد باش/ از عذاب ديدنم آزاد باش...آرزو دارم بفهمى درد را/ تلخى برخوردهاى سرد را...آرزو دارم خدا شادت كند/ بعد شادى تشنه ى نامم كند...آرزو دارم شبى سردت كند/ بعد آن شب همدم دردت كند...تا بفهمى با دلم بد كرده اى/ با وجود احتياج دست مرا رد كرده اى...ميرسد روزى كه بى من لحظه ها را سر كنى/ ميرسد روزى كه مرگ عشق را باور كنى...ميرسد روزى كه تنها در كنار عكس من/ نامه هاى كهنه ام را مو به مو از بر كنى...😔
2728
والا حرف منم همينه بعد تا حرف ميزنيم يه عده خانم جلسه اى ك جانماز اب ميكشن ميپرن وسط ميگن دارى از خ ...

نه حدیث داریم خدا به زنان مهربان تراز مردان هست و اینکه خیر در نان بیشتر هست 

هرراه به جز راه تو کج خواهد شد بی لطف تو آسمان فلج خواهد شد مامنتظران اگر بخواهیم همه امسال همان سال فرج خواهد شد یاصاحب الزمان ادرکنی 🌹🌹🌹🌹🌹🌹
اگر دیه و سهم الارث مرد دوبرابره باز به نفع زنه چون مرد وظیفه داره خرجی خونه رو بیاره وقتی بمیره خان ...

اول ك از كجا معلوم زن زودتر از شوهرش از دنيا نره

بعدشم من ك ب شخصه ترجيح ميدم خودم پول زيادى داشته باشم تا چشم ندوزم ب دست شوهرم ك ميخواد سهم ارثشو خرجم كنه😏

كاش عدالت و برابرى بين ارث و ديه بود ما ديگه توقع نداشتيم مرد بياد ارثشو خرجمون كنه😒

اصلا ارث ب كنار...ديه زن چرا نصفه؟؟؟؟؟😏

هر چى ك مرد داره ما هم داريم و اون چيزى ك از همه چيز واجبتره روحِ و تنها تفاوتمون تو جنسيتمونه....جنس مذكر ك خدا واسش سنگ تموم گذاشته انگار خونشون رنگين تره😏

بعدم خانم جان خودتو گول نزن چطور جامعه با دو شوهره بودن ما دچار هرج و مرج ميشه اما با ٤ همسرى بودن مرد مشكلى نداره؟؟؟؟ 

چطور مرد حق لذت از زناى رنگاوارنگ صيغه اى داره اما اگر زن جز شوهرش با كسى بخوابه حكمش سنگساره؟؟؟

(البته خودم ب شدت مخالف خيانتم حالا چه زن چه مرد و هيچ توجيهى رو واسه خيانت قبول نميكنم)

و در اخر من حرفم اينه خدايى ك حكم صيغه رو براى مرد داد بهتر بود ك براى زن هم بده اگر اطلاع داشته باشين زمان صيغه زن حق باردارى نداره پس كاش خدا هم ميگفت زن هم يه شوهر عقددائم داشته باشه ك ازش بچه دار شه و صيغه ٣ نفر ديگه هم ميتونه بشه ب شرطى ك ازشون بچه دار نشه...

2740
یکم مطالعه لطفا

مطالعه كردم و گفتم قانع نشدم 

من هيچ توجيهى براى نابرابرى قبول ندارم

مطالعه كردم و گفتم قانع نشدم  من هيچ توجيهى براى نابرابرى قبول ندارم

مباحثه ومناظره حضوری بااساتیدداشته باش

مهمترازهمههههههههه اینهابه خدایمان راسخ ویقین داشته باش خداوندازخودمون به مامهربانتراست

جمعه13دی 1398داغی که هرگزسردنمیشود
اول ك از كجا معلوم زن زودتر از شوهرش از دنيا نره بعدشم من ك ب شخصه ترجيح ميدم خودم پول زيادى داشته ...

فرقی نداره که زن زودتر فوت بشه یا دیرتر مهم اینه که مرد وظیفه خرجی خونه رو به عهده داره .

کار کردن زن هم هیچ منعی نداره هر زنی دوس داشته باشه میتونه بره سرکار اما وظیفه نداره پولشو واسه خانواده خرج کنه اگر خرج کنه لطف کرده . قانون اصلی اینه که مرد وظیفه نفقه رو به عهده داره پس باید ارث و دیه ش بیشتر باشه تا بعد اون بچه هاش یا زنش متضرر نشن.

در مورد صیغه هم وقتی این حکم تو اسلام بنا شد زن های زیادی بودن که همسرانشون رو توی جنگ ها از دست داده بودن و نیاز به داشتن حامی داشتن اما حتی خود پیامبر تا زمانی که حضرت خدیجه زنده بودن سمت زن دیگه و صیغه نرفتن و بعد از فوت ایشان هم دیگه تقریبا توی سن پیری بودن که نیروی جنسی در حال فروکش کردن بود پس هدف فقط کمک به زن های بیوه و نیازمند در چارچوب محرمیت بود حالا اینکه الان و در جامعه ما داره از این مساله سو استفاده میشه مشکل از خودمونه نه از این قانون مثل خیلی چیزای دیگه که اصالتا خوب هستن اما ازشون استفاده بد میشه مثل کسی که از نماز برای ریا و خودنمایی استفاده میکنه این خوبی نمازو زیر سوال نمیبره.

درضمن اینکه گفتید زن در دوران صیغه حق بچه دار شدن نداره نفهمیدم از چه نظر میگین به لحاظ شرعی و قانونی که تاجایی که اطلاع دارم مشکلی نداره.