2733
2739

من وقتی فکر میکنم سعی میکنم خودمو بذارم جای خانواده ش. برای من اگر برادرم همچین تصمیمی داشت ، بکارت دختر مسئله نبود، فقط شخصیت این خانوم برام سوال برانگیز میشد که چرا زندگی ده ساله رو تموم کرده، نکنه آدم سخت گیر و سواسیه، نکنه دلیل جداییش خیانت بوده باشه، و از این دست احتمالات منطقی که اگه متوجه میشدم اون خانوم آدم خوبیه و دلیل جداییش دلیل عجیب غریبی نیست دیگه خیالم راحت میشد. 

اما برای خانواده های شاید سنتی مثل خانم glad کاملا قابل فهمه. چون ایشون شاید بر اساس اون حس کلی که دارن قضاوت میکنن و شاید دلایل جز به جز ندارن و ناچار اینو نمیشه حل کرد. و اگر خانوده ی همسر آینده م این دید رو داشته باشن احتمالا هیچوقت نشه راضیشون کرد...

عزیزم خیلی هستن که سطح فکرشون بالاتر از فرهنگ اشتباه ماست

با چه عزت و احترامی با دختری که قبلا ازدواج کرده برخورد میکنن، دیدم که میگم 

درستشم همینه

اعتماد به نفستون بالا باشه و فک نکنید یه عیب یا نقطه ضعف دارید

به نظر من اگه با احترام و شانتون باهاتون برخورد شد ، اوکی بدید

در غیر این صورت ریسک بزرگیه، چون شما بعد ده سال میخوای یه زندگی ارومو شروع کنی و خوشبختیو تجربه کنی، باید مراقب باشی عزیزم

برات ارزوی خوشبختیییی زیاد دارم 

اگه اون اقا رو دوست داری توسل و دعا کن، خدا مهرتو به دل خانوادش بندازه ان شالله 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب منم حق میدم ناراحت بشن،ولی خب من میگم این جورزنا موردی ندارن خلاف شرع نکردن کهچ اشکال داره با ی پ ...

👍👍👍 درسته. شرط عقل همینه و درستش اینه که خانواده ها هدفشون همونطور که گفتید کمک و هدایت باشه. من اگه ببینم کسی با دلایل درست و منطقی رد میکنه قبول میکنم، چون اگه ازدواج به صلاح نباشه در درجه ی اول من آسیب میبینم. 

من فقط پیام اولت خوندم ک گفتی با پسری همسن خودت و بعد یکسال رابطه جدی گفته خونواده من سنتی هستن...ای ...

بعد از یک سال نگفت، همون موقع که رابطه داشت جدی تر میشد تو لفافه گفت که از نظر خونواده قراره چالش داشته باشیم.

2731

خب این وظیفه پسر هست فکرش رو مشغول کنه چطور خانواده اش رو راضی کنه نه اینکه شما اذیت بشی سر این قضیه در ضمن اگه نظر خانواده اش تا این حد مهمه که حاضرهرقید عشقش رو بزنه یا بیشتر از دوسال علافت کنه بهتره همین الان این اشتباه تموم بشه چون سنت برای بقیه شانسهای خوب زندگیت از دست میدی تو 20 سالت نیست که شیش هفت سال منتظر بشینی آیا راضی بشن یا نه بهتره تکلیفت نهایت تا چند ماه دیگه مشخص میشه

آزاد شدم خوشحالم ننه 😃😃😃اانشالله آزادی قسمت همه 😁این بازگشت ظفرمندانه را از حبس سه چهار روزه به خودم تبریک میگم بحث سیاسی نکن میدونی که منم میدونم اونا هم میدونن پس من رو ننداز تو حبس سر چیزی که همه میدونیم
من وقتی فکر میکنم سعی میکنم خودمو بذارم جای خانواده ش. برای من اگر برادرم همچین تصمیمی داشت ، بکارت ...

مشکل جدی تر از راضی شدنشون 

برخورد بعدش هم هست 

که اگه فرهنگ پذیرش این قضیه رو نداشته باشن شما خیلی عذاب میکشید

یکی از اقوام خانواده مادری همسرم یه خانم مطلقه رو گرفته که 1ا یازده سال از پسره بزرگتره

و پسره هم از نظر تیپ و چهره هیچی کم نداره 

خاتواده همسرش مثل یک پرنسس باهاش رفتار میکنن الانم دوقلو داره

ولی از خاتواده پدری همسرم یک پسر که همچین چنگیم به دل نمیزنه دختری مطلقه و همسن خودش گرفته پسره به زور خانوادشو راضی کرد به این وصلت

اینقدر خانواده پسره این خانم رو تحقیر کردن که ناراحتی اعصاب گرفته حتی خاله های پسره هم به اینکه وااای بکارت نداره شب حجله و عروسی میخواد چکاررکنه و...گیر دادن 

حالم بهم میخورد دور هم از این چرت و پرت ها میگفتن

خیلی دلم واسه دختره سوخت

بعد از یک سال نگفت، همون موقع که رابطه داشت جدی تر میشد تو لفافه گفت که از نظر خونواده قراره چالش دا ...

همشون همین میگن.ب حرفاش امید نبند.من حتی یکی بعد یکسال خاستگاری هم مادرش با گل و شیرینی اومد ولی گفت مامانم حرفی نداره پدرم راضی نمیشه.خودش خیلی دوسم داشت.کم کم ب مرور ک سرکار رفت دیدم تو ازدواج محکم نیس کات کردم.اشتباه کزد نزدیک یکسال ندیدمش دوباره دیدمش و رابطمون شروع کردیم.بعد یواش یواش بهم فهموند ک قصد نداره ازدواج کنه.و گفت بزار همیطوری عاشفت بمونم و ازدواج نکنیم.فهمیدم سرکار رفته اون موقع ک کات بودیم.دیگه رابطم باهاش ادامه ندادم.فهمیدم همون اولم فقط مادرش فرستاده بود ک دهن من ببنده بتونه باهام باشه

عزیزم، جلب رضایت خانواده ی ایشون به شرایط و استقلال مالی و شغلی ایشون هم ارتباط داره. اگر فردی خودساخته و مستقل باشه که کسی در تصمیم گیریهای زندگیش دخالت نداشته پس راحت میتونه نظر خونواده اش رو هم جلب کنه.بهتره که از یک مشاور خوب کمک بگیرید. امیدوارم زندگی عاشقانه ای داشته باشی

2738

[QUOTE=93812084]بنظرم چون طبق گفته خودش ۱۰ ساله ازدواج کرده بوده و نمیشه پنهان کرد اگه باز یه مدت کوتاه بود یه چیزی ...[/QUOTE

یکی از دخترای فامیل ما پنج سال از ازدواجش میگذشت حتی همکا اش نمیدونستن متاهل هست حتی تو دوران تاهلش کلی خواستگار داشت.قشنگ چهار ماه بعد از طلاق با یکی از همکاراش ازدواج میکنه و همچنان هیچکس نمیدونه قبلا ازدواج کرده بوده حتی خانواده پسر.فقط خود پسره میدونه.

معلوم نشد بعدا؟

نه نمیدونن چون بعد از ازدواج مجدد میتونی اسم اولی رو پاک کنی .حتی یکیشون عروسی مفصلی گرفت باید خانواده خودتون هم همکاری کنن یا آدمی که دو به هم زن باشه تو اطرافیانت نداشته باشی بستگی به خانواده پسر هم داره که چقدر اهل پرس و جو باشن.

[QUOTE=93812644]پس شما ازکجا فهمیدین😀 چون دخترا از اقواممون هستن 

اهان فک کردم از اقوام پسرین،اینطور نوشته بودی فک کنم

🌺برای سلامتی وظهور آقا امام زمان عج صلوات🌺خدایا از اون شادیا که ناخودآگاه آدمو به سجده میندازه به همه‌مون بده. 😊💚  صد سال دیگه من،تو،او.... هیچ کدوم نیستیم،باورت میشه؟....کاش مهربون باشیم💔❤‏چقدر قشنگه این دعا که میگه:وَلا تُعَنِّنی بِطَلَبِ ما لَم تُقَدَّرلی فیهِ رِزقاً[خدای خوبم در جستجویی انچه برایم مقدر نکرده ای، خسته ام نکن]🙌💙🙏استادی می‌گفت:اگر تو کسی را ملاقات کنی و قلبت بکوبد، دستانت بلرزد و زانویت سست شود، این عشق نیست! وقتی تو محبوبت را می‌بینی آرام می‌شوی. نه دلهره‌ای، نه تلاطمی...💗💓💚😊
2706