2737
2739
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2414429 بازدید | 51186 پست
سلام،ببخشید قبل از روش ولا موسوی شما دخترتون رو کار درمانی میبردین؟ اگر می‌بردین چطور بود؟!

نه اصلا نبردم و نمی‌برم.

یه کلاس بازی بچه ها هست که اونجا میبرم.

بازی و ورزش.

کلی بچه میان و تو سر و کله هم میزنن.

اینم میره قاطی اونا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چیزایی که منو نگران کرده طبق حرفای بالام: - رفتارای کلیشه ای به خصوص چرخوندن وسایل و دست به صورت ...

عزیزم یه سوال دارم اگه میبینید لطفا جواب منو بدید خیلی برام مهمه ، اینکه گفتین خواهر همسرتون اوتیسم داره ، خواستم بدونم مادر همسر شما بیماری خاصی نداشته ؟ مثلا تبخال یا خودایمنی ؟ من قبل بارداری تبخال داشتم تو بارداری هم فهمیدم خودایمنی دارم تو نت زده این بیماری ها در مادر میتونه عامل اوتیسم در جنین بشه من خیلی نگرانم اگه دیدین لطفا پاسخ بدین

[QUOTE=295078075]سلام، ببخشید میتونین منم راهنمایی کنین؟ پسرم دوسالو دوماهشه الان، ۳۶ هفته و با وزن ۱۹۰۰ به دنیا اوم ...[/QUOTE تو رو خدا  قسمت میدم بگو الان بچت در چه حاله ما هم تو آتیشیم یه سری علامت ها برامون واضح شده دلمون خون شده نه شب داریم نه روز

2731

سلام عزیزم انشاءالله بلا بدور باشه اولین کاری که می کنید ببرید مغزو اعصاب کودکان یه نوار ازش بگیرید که خدای ناکرده نوار بهمریخته نداشته باشه بعدم آخر دنیا که نیست که طیفه و متفاوت ممکن بچتون تو طیف خفیف باشه و سریع به درمان جواب بده انشاءالله. نگرانی حتما هست. غصه خوردن که نگو و نپرس. استرس هر روز وجود داره. ولی شما یه برگ برنده داری اونم سن کم بچته اگر باهاش بازی کنی اگه زمانشو نزاری بره تو خودش خیلی زودتر می تونی نتیجه بگیری ببین اشتباه منو نکن بچه رو تو کلاسهای درمانی فشرده نزار فقط از گفتاردرمان و کاردرمان براش برنامه بگیر بیشتر با بازی خودت زمانشو پر کن نذار بی اعتماد بشه بذار لذت بازی براش ایجاد بشه و اطمینان. ارتباط که اتفاق بیفته خودش راهشو پیدا می کنه و از محیط یاد میگیره ارتباط چشمی خیلی مهمه اینو مد نظر داشته باش نه اینکه مجبور کنی بلکه با بازی و هیجان بذار نگاهت کنه هر چقدر نگاهت کنه ارتباط اتفاق میافته اگه دور برت شلوغ باشه هم خیلی بهتر بذار دست به دست بشه به همه بگو ارتباط و نگاه ازش بگیرن با بازی نه به زور بعد از یه مدت می بینی خودش داره نگاهتون می کنه 

[QUOTE=295078075]سلام، ببخشید میتونین منم راهنمایی کنین؟ پسرم دوسالو دوماهشه الان، ۳۶ هفته و با وزن ...

سلام، عزیزم الان پسرم سه سالشه گفتارش کامله درکش خوبه، گفتار درمانی ام نبردمش اصلا فقط بخاطر تعادلش کاردرمانی میره

ولی خب یه سری علائمو داره مثلا موقع هیجان خودشو منقبض میکنه حرکات اضافیه دستم کمی داره و گیر به چیزای بیخودی

خدا اگر بخواهد غیرممکن، ممکن می شود ... خدایا شکرت ...
[QUOTE=295078075]سلام، ببخشید میتونین منم راهنمایی کنین؟ پسرم دوسالو دوماهشه الان، ۳۶ هفته و با وزن ...

بچه ی شما چه علائمی داره؟ چندسالشه؟ جایی برای تشخیص بردینش؟ هرچند من چندجا بردم گفتن تاخیره و اتیسم نیست ولی به تشخیصشون شک دارم راستش

خدا اگر بخواهد غیرممکن، ممکن می شود ... خدایا شکرت ...