2737
2739

سلام عزیزم ببخشیدمیشه منو راهنمایی‌کنید من یه پسر شش و نیم ساله دارم از دو سال و نیمی متوجه اوتیسمش شدیم تا سه سالگی از این دلداریای الکی به خودمون میدادیم اوتیسم نباشه ولی دیگه مطمئن شدیم😔کلاسای کار درمانی رو شروع کردیم ولی چون هر جا رفتیم و پسرم پیش فعالم بود برای گفتار گفتن زوده تا الان که اصلا کلام نداره فقط موقع گرسنگی  بَه بَه میگه داروهم مصرف میکنه ریسپریدون و کلونیدین ولی بازم خیلی خیلی فعاله دائمم در حال جیغ زدنه😑

تو این سه و اندی سالم که کاردرمانی میبرم اصلا همکاری نکرد دریغ از ذره ای همکاری و یادگیری😭

ببخشید سرتونو به درد اوردم سوالم اینه همسرم که دید نتیجه ای نداره دلسرد شده دیگه نخواست کلاسا رو ادامه بدیم من تو خونه  باهاش کار میکنم ولی بازم همکاری نمیکنه با اینکه خودم میرم قاطی بازیش میشم بازم همکاری نمیکنه 😔شما راه حلی راهنمایی دارین در مورد این موضوع و اینکه بنظرتون گفتارم خودم باهاش کار کنم  یا اگه روانپزشک کودکان خوب تهران یا هر شهری باشه هم معرفی کنید ممنون میشم

هیچ......🌹

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

گفتن تو تاپیکای دیگه صداش نکنید. تو تاپیک اصلی برید بپرسید. خودشون استارتر هستن در مورد اوتیسم

خدایا وطنم، ایرانم را در آرامش و امنیت قرار بده. کاری کن مردم میهنم با هم متحد باشند و در کنار هم در صلح و صفا باشند.و هر کسی به فکر نقشه های شوم برای کشورم هست رو نابود کن. دوست داری لایک کن. دوست داشتی ریپلای کن. کلا هر کاری دوست داشتی انجام بده😊. اینجا جای تبادل نظره. دعا کن نی نی یار دلش به رحم بیاد کاربریم برای مهر ۹۷ رو بهم برگردونه.😊

منم دوستم پسرش مشکل پسر شما رو داره میبرتش بهزیستی پیش بقیه بچه های که این مشکل رو دارن از اونا بهتر الگو برداری می‌کنه و اونجا آرومتر میشه

کاش پشت این باغ تبر خورده درختی باشد کاش در این خانه سرما زده رختی باشد 
2740

خب شاید این دارو ها بهش نمیوفته ببر دکتر شاید داروهای متفاوتی داد.

تایم نشستنش چند دقیقه ست؟

علائم بارزش چیه؟

اشاره کردن داره؟

تقلید حرکتی چه طور؟

توجه مشترک؟

باید از طریق روش پرامپت باهاش کار بشه حروف تک تک ایجاد بشه بعد کلمات شکل بگیرن.

قبل از اونم باید تقلید و توجه مشترک داشته باشه تا یادگیری اتفاق بیوفته

گفتار درمان هستم.اگه تو تاپیکی به کمکم نیازی بود تگم کنید لطفا☺️
چطور می توانم به کودکان مبتلا به اتیسم کمک کنم و در ارگان های حمایتی کار داوطلبانه انجام بدهم ؟  ...

من  از کار در ارگانها  اطلاع ندارم فقط برا ما خانواده ها همین که همه با اتیسم اشنا باشن و بشناسنش کافیه

هیچ......🌹

من تو یه سری از کیسای اوتیسم و تشنجمون تاثیر داروی DMG روی گفتارشون رو دیدم.

تشخیص اپراکسی هم دادن براش یا نه؟

خب شاید این دارو ها بهش نمیوفته ببر دکتر شاید داروهای متفاوتی داد. تایم نشستنش چند دقیقه ست؟ علائم ...

فک نکنم به دقیقه برسه😶کلام نداره،به اسمش واکنش نداره،اشاره هم نداره،تقلید هم خیلی خیلی کم ،تماس چشمی هم قبلا خیلی کم ولی جدیدا کمی بهتر شده

هیچ......🌹
ببخشید من این اصطلاح نمیدونم یعنی چی

اپراکسی یعنی سطح گفتار بچه تفاوت معنا داری با سطح درکش داره.

در کودکی که صرفا اپراکسی باشه ما میبینیم درک خوبی دارن ولی دریغ از ذره ای گفتار.

در مورد کیس های اوتیسم اگر اپراکسی هم باشن،گفتار خیلیییی کند بوجود میاد.

اگه اپراکسی حنجره باشن حتی صدا سازی هم ندارن.

یعنی هیچ صدایی تولید نمیکنن.

اگه اپراکسی اورال(دهانی) باشن،صدا میدن ولی هیچ کدوم از حروف رو نمیتونن تولید کنن.

همش زبونو تو دهن میچرخونن نمیتونن جایگاه حروف رو پیدا کنن

فک نکنم به دقیقه برسه😶کلام نداره،به اسمش واکنش نداره،اشاره هم نداره،تقلید هم خیلی خیلی کم ،تماس چشم ...

باید یه گفتاردرمان پیدا کنین که تخصصی کار کنه روی گفتار بچه های اوتیسم.

هر گفتاردرمانی از عهده بچه شما برنمیاد.

منم متاسفانه تهران نیستم که گفتاردرمانای اونجارو بشناسم.

فقط کرمان و مشهد دونفرو میشناسم خوب کار میکنن تو این زمینه

2706