2733
2739

سلام. لطفا اگر میتونید راهنمایی کنید. هر روز تو خونه بحثمون شده این!! 

خواهر من ۲۱ سالشه. سال سوم رشته مترجمی. به شدت به پزشکی علاقه داره و درسخون هم هست ولی خب متاسفانه رتبه کافی نبود و به پیرا هم علاقه نداشت. به اصرار پدر و مادر با کنکور زبان انتخاب رشته کرد چون اواخر کنکور خیلی خسته شده بود. 

حالا از این رشته خوشش نمیاد هنوز دلش پیش پزشکی مونده! کنکور مجدد هم نمیده

بابام بنده خدا بهش دو تا انتخاب داده. یا با همین مترجمی برای ارشد اقدام کنه بره یه کشور خوب مثه کانادا یا آمریکا یا لیسانسو که گرفت، بفرستتش ترکیه یا آذربایجان و.. اینا که پزشکیشو بخونه بعد حالا بره یه کشور دیگه

دیگه خسته‌مون کرده. بهش میگم همون اول برو یه کشور درست حسابی. رشتت خوبه. میگه اگه رفتم و حسرت به دل پزشکی موندم چی؟ چی بهش بگم یکم آروم بگیره!؟ همون اول بره یه جای خوب که بعدا اقامت بگیره براش بهتر نیست؟

Waiting👀⏳✨✨✨

خب میرفت دانشگا ازاد پزشکی میخوند 

خود را ضعیف و کم ندان💕 تنها در این عالم ندان❤             تو شاهکار خالقی💎 تحقیر را باور نکن⛔                         بر روی بوم زندگی هر چیز میخواهی بکش👩‍🎨                               زیبا و زشتش پای توست تقدیر را باور نکنن⛔                 تصویر اگه زیبا نبود😔 نقاش خوبی نیستی 🙃                                  از نو دوباره رسم کن✍️ تصویر راباور نکن⛔                خالق تو را شاد آفرید🥰آزاد آزاد افرید💃💃                              پرواز کن تا آرزو 🦋زنجیر را باور نکن⛔:)

ببین اگه میتونه اول ب ه کشور خوب. کشور متوسط بره همون جا میمونه. غربت انقدرم راحت نیست که تا جا بیفتی راحت بتونی دل بکنی بری جای دیگه. پزشکی هم به درد نمیخوره مگه بخواد فقط توی یه کشور زندگی کنه. اگه میتونه بره بخونه وگرنه حقوق و پزشکی رشته‌هایی نیست که همه جا قبولش کنن. من بودم اگه مترجمی شرایط کار خوبی داشت همون رو ادامه میدادم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

ببین بخواد برای مترجمی اپلای کنه عموما رشته های خوبی نمیتونه بره که بتونه پوزیشن فاند و فول فاند پیدا کنه 

پیشنهاد من اینه که بهش بگید بخونه برای پزشکی ایتالیا، اونجا هم رنک دانشگاهاش خوبه 

هم انگلیسی می‌تونه بخونه 

هم بهش بورسیه میدن که کفاف زندگی دانشجویی رو میده 

هم پذیرشش راحته 

هم ازمونش راحته 

کلا ۲۰۰ میلیون هم تو حسابش باشه بهش ویزا میدن 

تموم شد رفت 

ببین اگه میتونه اول ب ه کشور خوب. کشور متوسط بره همون جا میمونه. غربت انقدرم راحت نیست که تا جا بیفت ...

دقیقا. الان همین پزشکی تو خارج ۶ سال باید بخونی بعدشم خوندی، بخوای بری یه کشور بهتر امتحانات سختی داره برای قبولی

Waiting👀⏳✨✨✨
2738
دقیقا. الان همین پزشکی تو خارج ۶ سال باید بخونی بعدشم خوندی، بخوای بری یه کشور بهتر امتحانات سخ ...

این دو تا رشته‌ای که گفتم به مرز محدودت میکنه. به نظر من جای پزشکی بره مهندسی سراسر دنیا هم کار براش هست. من خودمم اون سن بودم حرف گوش نمیکردم! الان که سی سالمه و مهاجرت کردم متوجه شدم دوباره باید از صفر شروع کنم. متاسفانه باید تجربه کنن ولی حرف شما کاملا درسته

بعدم بخواد با مدرک پزشکی ایران اپلای کنه ، اونا مدارک مارو قبول ندارن و باید کلی دوندگی کنه تازه بعدش میذارن کنار دست یه پزشک به عنوان دستیار 

بهش بگو بره برای پزشکی ایتالیا

تموم شد رفت

رتبه‌ش نمیرسید عزیزم. بابام حتی حاضر بود دانشگاه پردیس هم ثبت نامش کنه 

چقد متوقعه والا 

بگو اگه خیلی دوست داره این رشته رو بشینه بخونه انشالله قبول بشه 

خود را ضعیف و کم ندان💕 تنها در این عالم ندان❤             تو شاهکار خالقی💎 تحقیر را باور نکن⛔                         بر روی بوم زندگی هر چیز میخواهی بکش👩‍🎨                               زیبا و زشتش پای توست تقدیر را باور نکنن⛔                 تصویر اگه زیبا نبود😔 نقاش خوبی نیستی 🙃                                  از نو دوباره رسم کن✍️ تصویر راباور نکن⛔                خالق تو را شاد آفرید🥰آزاد آزاد افرید💃💃                              پرواز کن تا آرزو 🦋زنجیر را باور نکن⛔:)
خواستم بگم چه بابای خوبی  من باشم میگم بشین کنکور  بده دوباره  مگه پزشکی الکیه ...

ممنونم عزیزم 

بابام بهش میگه من همه کار برات میکنم تو فقط غصه هیچی رو نخور 

دلم براش کبابه

آخه شرایط کنکور هم خدایی سخت شده. میترسه بخونه دوباره نتیجه نگیره یه سالش الکی حروم میشه

Waiting👀⏳✨✨✨
ببین بخواد برای مترجمی اپلای کنه عموما رشته های خوبی نمیتونه بره که بتونه پوزیشن فاند و فول فاند پید ...

اتفاقا ایتالیا تو ذهنم بود بهش بگم. آیمت الان سخت نشده؟ من شنیده بودم تعداد سوالاشو تغییر دادن 

Waiting👀⏳✨✨✨
چقد متوقعه والا  بگو اگه خیلی دوست داره این رشته رو بشینه بخونه انشالله قبول بشه

بخدا من موقع کنکورم هیچی کلاس ثبت نام نکردم چون بابام اون موقع نمیتونست. این همه چیو آماده و مهیا برای خودش میخواد 

Waiting👀⏳✨✨✨
این دو تا رشته‌ای که گفتم به مرز محدودت میکنه. به نظر من جای پزشکی بره مهندسی سراسر دنیا هم کار براش ...

ممنونم عزیزم از راهنماییت. فعلا که پا تو یه کفش کرده فقط پزشکی میخواد. مهندسی چه رشته ‌هایی خوبن اونجا؟

Waiting👀⏳✨✨✨
2706