2737
2734
عنوان

به نظر شما اسراف یعنی چی دوستان؟

124 بازدید | 19 پست

داشتم یه کلیپ در مورد معنی اسراف از حاج آقا فاطمی نیا رحمت الله می‌دیدم گفتم بگم به شما هم معنیش رو 

اول بیاید نظراتتون رو بگید 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
2738

به معنی زیاده روی و تجاوز کردن از حد اعتدال توی هر چیزی هست به طوری که باعث اتلاف و هدر رفتن اون چیز بشه. خلاصه بگم افراط و تفریط

من اینجام تا نی نی سایت بدون تماشاچی نمونه ، من هستم تا وقتی تاپیک زدید احساس تنهایی نکنید ، من تاپیکای تک تکتونو تماشا میکنم.

اسراف یعنی حدر دادن هرچیزی، از نعمت هایی که خدا بهمون داده که میخوریم، تا اونهایی که استفاده میکنیم مثل جوانی، وقت، سلامتی، عمر 

محبت.. 

ولی کنجکاوم بدون حاج اقا فاطمی نیا چی گفتن

انقلاب های درونی دست خداییه که زنده رو از دل مرده میکشه بیرون ❤️ اون چیزی که امام زمان (عج) رو از غربت در میاره اینه که ارادتت رو نشون بدی و جلوی کسایی که حرمت شکنی میکنن بایستی ... با سکوت تو ، ابن ملجم جرات میکنه تا علی (ع) رو شهید کنه ....تمام زندگیم این بود = محبت حضرت علی (ع)❤️زندگی خوب رو سلمان داشت که همه چی رو رها کرد و رفت به دامن علی پناهنده شد، زندگی خوب رو "جُوون" داشت، برده ی سیاهی که احتمالا باورش نمیشد "امیری حسین و نعم الامیر"  ی که با شوق فریاد زد تا ابد با اشک و سوز تکرار بشه، زندگی خوب رو "بشر بن حارث" داشت که گذر امام کاظم(ع) به دم خونه اش خورد و از مجلس رقص و شراب، به مقامات عالی رسید، زندگی خوب رو اون شاهزاده ی رومی داشت که به شیرینی عشقی که تو قلبش حس کرد، ناشناس بین برده ها و کنیز ها رفت و توی شرایط سخت زندگی کرد ....توی این دنیا زندگی خوب فقط برای کسایی بود که طالعشون به امامشون گره خورده بود  ❤️یا مبدل السیئات بالحسنات... طالع من رو هم به امام زمانم گره بزن ❤️

حاج آقا توی این ویدئو میگن اسراف یعنی هر خرج غیر عاقلانه

بعد مثال میزنن 

میگن مثل اینکه یه کبریت رو بی دلیل میزنی روشن بشه و بعد خاموشش می‌کنی

یا وقتی خرید یه خوردو می‌خری و برای تجملش زیاد پول میدی این میشه اسراف وگرنه ماشین با همون کیفیت قیمت مناسب ترش هم هست 

در واقع میگن صرف گرون خریدن یه وسیله یا زیاد خریدن اسراف گفته نمیشه بلکه وقتی اسراف هست که هدف غیر عاقلانه ای در اون خرج کردن باشه 

خدارحمتشون کنه.والا من خیلی رو اسراف حساسم ولی متاسفانه بازم اتفاق میافته.تو هر زمینه ای چ کلام چ اس ...

امان از کلام اضافه 😔 

واقعا فکر میکنم سخت ترین قسمت مراقبه همین هست

2706