2737
2739

سلام اول بگم ایشالله همیشه سلامتی باشه 

ولی چون سرچ زیاد کردم و چیزی دستگیرم نشد تو دوره ای که ناخنا شروع کردن افتادن گفتم من تجربه ام را بذارم تا کسایی که مثل من ترسیدن یکم خیالشون  راحت تر بشه .

بعد از اینکه ده روز از بیماری میگذره پوست ریزی ها شروع میشه پوست ها سفید میشه و برجسته من خودم همش با قیچی اونارو کوتاه میکردم و روغن نارگیل میزدم تا پوست نرم بشه پوست جدید رشد کنه و این پوسته ریزی تا ۴۰ روز هم ممکنه ادامه پیدا کنه . اما درمورد ناخن ها دقیقا ۲۵ روز که گذشت از شروع بیماری زیر بعضی از ناخن لکه های سفید دیدم واینم بگم دکتر به من گفته بود که ۳۰ روز بعد از بهبود امکان ریخن ناخن ها هست  و گفت جای نگرانی نداره وداروی خاصی جز صبوری نداره . خلاصه لکه های سفید شروع میکنن پررنگ و بزرگتر شدن که کل بستر ناخن رو میگیره و کاری هم نمیشه کردکمی هم درد ناک میشن با پررنگ شدن نسبت به ضربه . من فکردم گوشت ناخن معلوم میشه و ناخن اولی که آسیب دیده می افته تا ناخن جدید رشد کنه واقعا ترسیده بودم .ولی همین که ناخن اولی داره جدا میشه ناخن جدید رشد میکنه واون و حول میده به جلو، به وسط که میرسه ممکن بلند شه ناخن قدیمی که کوچولو ممکن درد داشته باشه که من با چسب زخم سه روز ناخن رو بستم و بعد بچرو بردم حمام و ناخن قدیمی خشک شد به راحتی باقیچی جداش کردم و هیچ دردی  نداشت  علت اون درد  سه روز پیش بچه ام به خاطر چسبیده بودن طرفین ناخن قدیمی به گوشت که باحمام کردن نرم میشه و راحت بریده میشه صبور  باشین میدونم قلبتون ب درد میاد از این تصویر ولی میگذره این موضوع هم ... اما ی نکته من هم مثل دخترم مبتلا شدم و متاسفانه چون ناخن از بستر جدا شده بود و من با آب و شست شو زیاد سر کار داشتم یکی از ناخونام قارچی و سبز شده و نمیدونم چیکار باید بکنم اگر راهی پیدا کردم حتما اشتراک می ذارم ... این تحربه رو گفتم که لطفا دست خودتون اگر مبتلایین یا  بچرو خشک نگه دارین که قارچی نشه بعد ازتماس با آب ناخنارو خوب خشک کنید .

امیدوارم به درتون بخوره و هیچ بچه ای به این بیماری مبتلا نشه 💚🤲

(لطفا لایک کنید که بعدا تو سرچا برای اونایی که این مشکل و دارن بالا بیاد ممنونم)

ظاهر تکمیل از درون پوچ ،حکایت خیلی هاست 😉

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
این چ ویروسیه..تازه اومده؟؟؟؟؟؟

نه عزیزم ناشناختس وهنوز هم درمانی نداره جز گذر زمان و مبارزه خود بدن . ویروس کوکساکی اگر درست بگم در بین بچه هاشایعس و بزرگترا هم میگیرن گاهی از محیط آلوده معمولا مدرسه یا مهد 

ممنون از اطلاعاتتون  منم شنیده بودم واقعا وحشتناکه اینطوری من اصلا تحملش ندارم

دقیقا واقعا ترسناکه لطفا لایک کنید تا دیده بشه روز اولی که دخترم مبتلاشد نزدیک ۱۳۰۰ و خورده ای تاپیک بود که هیچکس  نگفته بود چی شد و برا بچه اش چیکار کرد که خوب شد با خودم قسم خوردم اگر خوب شد بچم حتما اشتراک بزارم تا مادرایی که بچشون مبتلا شد مثل من اینقد استرس وترس نکشن که خودشونم مبتلا شن من بعد سه شبانه روز نخوابیدن و ضعیف شدن بدنم مبتلا شدم و به معنای واقعی مردم و زنده شدم تاخوب شدم این مریضی فشار من تا ۶ رسوند تا چند روز غذا نمیتونستم بخورم وواقعا درد کشیدم 

پسرم هم مبتلا شده یهو دهن و گلوش دست و پاهاش میشه گفت تمام قسمت بدن تاول های بزرگی زد حتی نمیتونست راه بره به مرور قرمز میشن و خشک میشن موقع تاول زدن یک شبانه روز تبش اصلا قطع نمیشد خلاصه یه ماه از ماجرا گذشت تا اینکه دیدم ناخن های دست و پاهاش پوسته پوسته شدن و یکی یکی جدا شدن که دکتر گفت عوارض همون ویروسه

فقط 17 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
برای شادی روح مادرم یه صلوات بفرستین، ممنونم💔
پسرم هم مبتلا شده یهو دهن و گلوش دست و پاهاش میشه گفت تمام قسمت بدن تاول های بزرگی زد حتی نمیتونست ر ...

بله دقیقا ایشالله همیشه بلا دور باشه💚 روح مادر هم شاد🖤

2738
الهی خدا سلامتی بده بله ، کوتاه کردین ؟

نه خودشون همینجوری ان فقط یه تیکش حس کردم گیر میکنه ب لباش چیدمش.بچه شمام قبلش تب و گلودرد  داشت؟بچه من همش میگفت مامان انگشتام درد میکنه در حدود یه ماه پیش

یارب نظر تو برنگردد❤
نه خودشون همینجوری ان فقط یه تیکش حس کردم گیر میکنه ب لباش چیدمش.بچه شمام قبلش تب و گلودرد  داش ...

عزیزم تو تاپیک قبلم هست ‌... برو همرو بخون ... نگران نباش من دخترم تازه دوهفتس کامل خوب شد بد این همه مدت سعی کوتاه نکنی خشک نگه دار و اگر گیر میکرد چسب بزن  بعد چند بار حمام میبینی به راحتی خشک میشه و بلند میشه ... بعد بهبود ناخونا ضعیفه که با زینک و ویتامین e و دی خوب میشه فقط صبر کن

نه خودشون همینجوری ان فقط یه تیکش حس کردم گیر میکنه ب لباش چیدمش.بچه شمام قبلش تب و گلودرد  داش ...

اسمش تجربه من از ویروس دست و پا کدهان