2777
2789
عنوان

سوال درباره فوق لیسانس و دکتری

87 بازدید | 6 پست

سلام

ببخشید من توی اینترنت خوندم که به طور معمول فوق لیسانس ۲ سال طول میکشه و دکتری ۳ سال.

حالا سوالم اینه که این مدت هایی که گفتن با پایان نامه ست یا برای پایان نامه واسه ی هر کدوم باید یه سال اضافه کرد؟؟ یعنی مثلا فوق لیسانس با پایان نامه اش میشه ۳ سال،درسته؟؟

اگه کسی اطلاعی راجع این موضوع داره لطفا من رو آگاه کنه،ممنونم 

عه چرا فک میکردم دکترا بیشتر از این حرقا طول میکشه

ای تو رمه سپرده به چوپان گرگ طبع/این گرگی شبان شما نیز بگذرد...✌👊🤝(اسم چهارتا از کاربریای سابقم یادمه،وایسین تا بگم😁اها اولیش گوجه سبز بود،دومیش ته دیگ ماکارونی،سومیش سالاد شیرازی،چهارمیش هی هی خروس موآنا بود ولی پنجمیش یادم نی🤔🙄😑۵ تا کاربریم از سال ۹۵ تا الان ترکیده🤦‍♀️🤕😐نی نی یار جون دیگ اینبار بزار موندگار شم از من بگذرو بگذار بمانم😂باور کن دیگ شماره و ایمیلی نمونده ک بزنم🥴😒🙄

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

والا من که فوق لیسانسم 3 سال طول کشید دکترام 6 سال! در دکترا سه ترم درس تئوری داشتیم، ترم 4 امتحان جامع دادیم و تازه اجازه پیدا کردیم که پایان نامه رو در ترم 5 یعنی سال سوم بگیریم. پایان نامه 22 واحد بود که باید حتماً در سه ترم می گرفتیم. بعدش اجازه دفاع داشتیم یعنی زودتر از 3 سال و نیم اصلا حق دفاع نداشتیم. ولی هیچکدوممون در اون موعد دفاع نکردیم و همه بیشتر از 5 سال طول کشید. چون در طول کار مسائل غیرقابل پیش بینی زیاد پیش میاد. از طول کشیدن تصویب پروپوزال بگیر تا دیر وقت دادنهای استادان راهنما و مشاور، اختلاف نظرهای استادان راهنما و مشاور و اینکه ممکنه یه قسمت کارت تموم بشه و استادت ببینه نتیجه باب میلش نشده و بگه کلاً روش کارت رو عوض کن (در حالی که ممکنه خودش بهت گفته باشه از اون روش عمل کن.). وقتی وارد دوره دکترا میشی، اتمامش با خداست واقعاً. من که یک بار مجبور شدم اصلاً موضوع پایان نامه ام رو عوض کنم.

پایان نامه ممکنه هرچقد طول بکشه جزو دوره ی تحصیلی حساب نمیشه

چرا جزو دوره تحصیلی محسوب میشه و سقف داره. اگه تعداد ترمها از سقفش بیشتر بشه، باید برای ترمهای اضافه مجوز بگیری یا شهریه اضافه بدی.