2733
2734
عنوان

فرق سبزی قورمه تهرانی با بقیه شهرها چیه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 3607 بازدید | 147 پست
فقط من شنیدم تهرانیها سبزی رو خیلی سرخ میکنن طوری که  زمان پخت رنگ ‌قورمه سبزی تیره میشه.البته ...

من خیلی سرخ و سیاش نمیکنم تفت میدم اما واقعا ترکیبش عالیه....

امیدوارم سر آشپزی وارد ترکیب و اندازشو بده...

پیگمنتر شیرازیم پبجمو ببینید  ،عاشق تتوهای مینیمال و آرایش دایم و اصلاح ابرو هستم،،،
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
من مشهدیم رب میزنم

یادش بخیر حدود بیست سال پیش تو هاشمیه اولین مرتبه که از میوه فروشی مشهد میخواستم سبزی بخرم مثل شهر خودمون رفتم گفتم یک کیلو سبزی خورشت میخوام همشون با تعجب نگام کردن گفتن بگو چی میخواهی چون سبزیها بسته بندی جدا بود اصلا سبزی کیلویی معنی نمیداد 

پیگمنتر شیرازیم پبجمو ببینید  ،عاشق تتوهای مینیمال و آرایش دایم و اصلاح ابرو هستم،،،
فقط لهجه ها فرق داره 

دقیقا چه فرقی داره ؟ 

من خودم اصلا نمیتونم متوجه بشم . همه به من میگن لهجه تهرانی غلیظ داری ولی نمیدونم چه تفاوتی داره چون‌تمام حرفهامون مشابهه 

دقیقاا من پدر همسرم همیشه میگفت تو نظامم قرمه سبزی هاش رب داشته و میگفت اصلش اینه حالا بازم نمیدونم& ...

رب در حد کم  خوبه نه در حد خورشت قیمه....

فقط لهجه ها فرق داره 

گلم معلوم میشه هنوز وارد یک زندگی جدی نشدی که متوجه بشی همه چی فرق میکنه از لهجه تا خوراک تا رفتار و رانندگی و خیلی چیزای دیگه