2733
2734
عنوان

مشکلات بچه های خانواده های چند زبانه

| مشاهده متن کامل بحث + 1460 بازدید | 52 پست
شان آی جون ، شما زیادی دور و بر بچتو شلوغ کردی. منمنمیدونم ساکن کدوم کشورین اما اینو میدونم که زبان ابزاری برای برقراری ارتباطه ، نیازی نیست همه اون ابزارها همزمان بکار گرفته بشن. شما بهتر بود با فارسی و فرانسه (یا عبری) شروع میکردین و زبان رسمی مهد رو از سن 4سالگی(که تقریبا به اون دوتای اولی مسلط شده) شروع میکردین. بعدش تو مهدتکمیل میشد. انگلیسی هم میذاشتین برا 10سالگی به بعد.
برای زندگی کردن ، به دنیا اومدن بس نیست!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

دخترت جواب سوالاتت رو به همون زبانی که اول یاد گرفته میده . من از بچه ها سوال میکنم حتی گاهی به زبان هلندی ازشون سوال میکنم و ازشون میخواهم که به فارسی جواب بدن . چند جلسه اول همش به زبان هلند جواب میدن و کلمه فارسی رو که یاد گرفتن فراموش میکنند اما کم کم و بر اثر تکرار یاد میگیرند که فارسی جواب بدن الان نظر همسرم رو هم برات مینویسم
همسرم میگه سنش هنوز برای تفکیک زبانها تکمیل نشده و الان فقط در مرحله یاد گیری هستش و قدرت تجزیه نداره.اما بر اثر تکرار و بالا رفتن سن این قدرت تشخیص بوجود میاد . نگران نباش
بذار یک جمله بهت بگم و خلاص ، دخترت هیچ مشکلی تو مغزش و پردازش زبانیش نداره. هر آدم دیگه ای جای اون بود هنگ میکرد. من که فقط شرح حالی که دادی رو خوندم اولش هنگ کردم و طول کشید حلاجی کنم چه زبانهایی باید یاد بگیره ، دختر تو که همش 6.5سالشه کاملا بیتقصیره. فقط نیازمند زمانه.
برای زندگی کردن ، به دنیا اومدن بس نیست!
همسرم میگه که برو با معلمش حرف بزن و بگو سر کلاس به بچه ها توضیح بده که لهجه بین بچه هایی که خارج از کشور بزرگ میشن یک چیز عادی هستش و موقتیه که بعد از مدتی از بین میره