2737
2734
عنوان

بیش فعالی

515 بازدید | 22 پست

منشاش از کودکی هست یعنی نمیشه یه نفر که کودکیش بیش فعال نبوده یهو بزرگسالی بیش فعال بشه.. بیش فعالی هم صرفا شیطون بودن و از در و دیوار بالا رفتن نیست، یه بچه میتونه آروم باشه اما نقص تمرکز داشته باشه یعنی ADD(یکی از انواع بیش فعالی) ، یا هم ممکنه یه بچه صرفا خیلی شیطون باشه اما بیش فعال یا ADHD نباشه. 

بیشتر ژنتیکی هست اما گاهی زایمان دشوار، تشنج، تصادف، افتادن از بلندی، یا تب بالای 40 که بیش از یک روز ادامه داشته باشه هم میتونه عامل بیش فعالی باشه. تشخیصش هم فقط با نظر روانپزشک یا روانشناس مجرب قابل استناده.. بیش فعالی هیچ ارتباطی به IQ نداره، کسانی که بیش فعال هستند ذهنشون خطی فکر نمیکنه و چند وجهی و همزمان به چند موضوع فکر می‌کنند برای همین تمرکز کافی ندارند. اینها هم علائم بیش فعالی در 'بزرگسالی' هست. من خودم 23 سالگی تشخیص ADHD گرفتم. بچگی اونقدرا علائم بولد نبود که کسی متوجه بشه، درسم هم خوب بود توی مدرسه و دانشگاه. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

شما میدونین موقع درس باید چیکار کرد؟ یعنی راهی هست ک بشه موقع تدریس حواسشون جمع کرد؟ و فقط تمرکزشون رو مطلب درس باشه؟ اخه من یکی از شاگردام همینطوره میخام بهش کمک کنم درسو متوجه بشه اما نمیدونم چه راهی چه رفتاری درسته

بیش فعالا تو بچگی واقعا نمیتونن بشینن یه کارتون نگاه کنن دست خودشون نیست یا اینکه بشینن مثلا یه بازی انجام بدن چند دقیقه .البته اگه تو بچگی دکتر برن تو بزرگسالی مشکلشون رفع میشه 

2738
بیش فعالا تو بچگی واقعا نمیتونن بشینن یه کارتون نگاه کنن دست خودشون نیست یا اینکه بشینن مثلا یه بازی ...

اینا واسه همه صادق نیست. 60 درصد بیش فعال ها هم درمان نمیشن

چی چرته؟ 

چیزی به نام بیش فعالی وجود نداره اینا را این دکترهای بی سواد در اوردن بابا بچه منو سه تا دکتر روانپزشک یکی تو تهران دو تا تو اصفهان تشخیص بیشفعالی دادن اما الان نه مشکلی تو یادگیری تمرکز داره شیطنت هاش هم کمتر شده خوبه گوش نکردم بهش قرص اعصاب بدم

برایت خدا را آرزو دارم تا بی نیازترین باشی...
چیزی به نام بیش فعالی وجود نداره اینا را این دکترهای بی سواد در اوردن بابا بچه منو سه تا دکتر روانپز ...

باشه! 

ربطی به یادگیری نداره. اونایی که یاد نمیگیرن یه اختلال دیگه دارن. 

انشتین هم ADHD داشته علوم مهندسی، فیزیک و... بهش مدیونه! 

معلومه خب آرومتر میشه. توقع ندارین آدم مثلا 10 ساله اندازه یه 4 ساله شیطونی کنه که؟ 

وقتی تو مدرسه درست خوب بوده پس بیش فعال نیستی

خانوم شما پزشک متخصص روانپزشکی هستی؟ اینا همه  ثابت شده اس! لوب پیشانی در ADHD کم کار تره، نوروترنزمیتر دوپامین کمتر آزاد میشه. بعضی قسمت های قشر مخ در ADHD هم کمی فشرده تره

باشه!  ربطی به یادگیری نداره. اونایی که یاد نمیگیرن یه اختلال دیگه دارن.  انشتین هم ADHD ...

عزیزم میگن اختلالی هست که نمیتونند تمرکز کنند اختلال تمرکز دارن پس یادگیریشون ضعیف میشه شاید هوش بالایی داشته باشن ولی تمرکزشون ضعیفه خب پسر من تمرکژش عالیه حالا  اگه به حرف روانپزشک ها گوش کرده بودم باید یه عالمه قرص تو شکم بچم میکردم بی خیال عشقم تو هم اگه تونستی درس بخونی پس اختلال حادی نداری به خودت برچسب نزن

برایت خدا را آرزو دارم تا بی نیازترین باشی...
2706