2737
2734
کسی ورزش ایروبیک توی بارداری کرده ؟من میخوام روز در میون برم امروزم جلسه ی دوممه که میخوام برم جلسه اول به مربیمون گفتم که باردارم .گفتش فقط ورزشهای بپر بپر رو نکن .و اینکه قبلا هم خانومهای بارداری بودن که تا ماه شش باشگاهشونو میومدن اخه من از وقتی که تصمیم به بارداری گرفتم باشگاهمو ول کردم و حسابی بدنم شل شده الان میخوام دوباره برم ورزشهای بالاتنه که خوبه نه؟دکترم هم گفت زیاد ورزش بپر بپری نکن البته دکتر ها ادمو میترسونن دکترم فقط شنا و پیاده روی رو توصیه کرد ولی استخر های اینجا ابش کلر زیادی داره و اگرم بفهمن بارداری اجازه ورود نمیدن .یوگا هم تا حالا انجام ندادم نمیتونم الان شروع کنم .یکی از دوستای صمیمیم تا ماه شش هر هفته کوهنوردی حرفه ای میرفت با همسرش .شاید بگین باشگاه نرم ولی روحیم داره داغون میشه شکمم عین توپ شده اول کاری نفسم راحت نمیاد تا غذا میخورم حداقل با ورزش سر حال میام .کسی بوده دورو برش ورزش کرده باشه تو بارداری؟من الان اخر هفتهی هشتم
یکی دیگه ا دوستامم مربی تکواندو هست موقع زایمان طبیعیش عظلات پاهاش شل نمیکرده که بنونه زایمان کنه دکترش گفته اگه میدونستم ورزشکاری نمیزاشتم بیای برای طبیعی.خب اون مربی بود و حرفه ای تازه من بچهی دوممه و قبلا طبیعی زایمان کردم.پاهامم مثل اون نیست .
جلسه ی اول که رفتم مربیمون همش هوامو داشت و بهم میگفت حین همه ی ورزشها زیر شکمتو سفت کن .اخر ورزشهام بهم گفت کنار دیوار دراز بکش پاهاتو بزن به دیوار و زیر دلتو اروم بکش با دستت بالا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ضربان قلب که تو ورزش میره بالا باعث نا ارامی نی نی نمیشه چون قبلا خوندم ضربان قلب عادی مادر باعث ارامش گرفتن جنین و صبوری اون بعد زایمان میشه.یکی نیست جواب منو یده ؟خارجیا ورزش میکنن تو بارداری مگه نه؟
2731
2738
ممنون انروز دوباره از مربیمون برای ورزش پرسیدم .مربیمون گفت الانم تو شیف بعد از ظهر یه حامله دیگه دارم ماه 7هست و از اولم میومده ورزش تا بحالم زیاد بودن که توی بارداری اومدن باشگاه و ورزش کردن فقط گفت ورزشهایی که باعث فشار به شکم میشه و پرش دار رو نرو و در جا بزن یا اینکه همونو با سرعت کمتر برو امروزم خیلی ورزش خوب بود ان شا الله مشکلی برام پیش نیاد همین روز در میون میرم خیلی انرژی میگیرم و عضلاتم سر حال میان.راستی مربیمون میگفت چند وقت پیش یه همایش پزشکی ورزشی بوده که گفتن ورزش در بارداری هیچ مشکلی نداره حتی تا ماه نه که بهتر دو ماه اخر روی توپ فیزیوبال ورزش کنی که فشار کمتری به لگن بیاد .خب فکر کنم باید مواظبت بکنم و بنا به وضع و حال خودم ورزش بکنم بیشتر ورزشهای بالاتنه و بازو و شانه رو میرم به هر حال ضربان قلبم که میره بالا و عرق میکنم همینم حوبه .برای من و نی نی ورزشکارم دعا کنید دوستان.
عزیزم بالا رفتن ضربان قلب و گرم شدن در حد عرق کردن اصلا برای نی نی خوب نیست منم ایروبیک میرفتم اما الان نمیرم پیاده روی و شنا میرم به هر حال دوران بارداری خیلی حساسه و اگر خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد ..... موفق باشی
عزىزم من تا ماه 8 با سى دیهاى ایروبیک باردارى تو خونه روزى 20 دقیقه ورزش کردم با داشتن میوم!! دکترم اجازه نداده بود ولى من چون عادت داشتم و نمیخواستم بعد باردارى کمر درد بیاد سراغم ورزش کردم. برو توى سایت youtube این و سرچ کن و اگر تونستی دانلودش کن Denis austin pregnancy workout یعنی برای من عالی بود به سه دوره بارداری ورزشها رو بخش بندی کرده سه ماهه اول و دوم و سوم،و متناسب با اون دوران نرمش میده،خداروشکر من مشکلاتی که همه بعد و قبل بارداری دارن و نداشتم،بچتم سالمتر بدنیا میاد ،این و علم ثابت کرده که مادران باردار ورزشکار بچه هایی سالمتر بدنیا میارن.این تجربه من بود عزیزم
آنقدر که من از فرزندانم آموختم به آنها نیاموختم.من ممنون فرزندانم هستم که به من این فرصت را دادند که با آنها کودکی کنم و بزرگ شوم.
عزىزم من تا ماه 8 با سى دیهاى ایروبیک باردارى تو خونه روزى 20 دقیقه ورزش کردم با داشتن میوم!! دکترم ...

عزیزم سی دی هارو از کجا تهیه کردین؟

تیکر تولد یه سالگی پسرمه،،، هر شب راااحت بخواب،خدا از چیزی که قراره فردا باهاش روبرو بشی ،خیلییی بزرگتره.  
2706