2752
2734
عنوان

اقدام به بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 422938 بازدید | 33357 پست
اتفاقا صارم دکتر نیک نفس و خیلی تعریفشو شنیدم،ولی تو ساعت خلوت حداقل۴۰دقیقه تا ما فاصله داره،همسرم ن ...

آره دکترای خوبی داره، چون تخصصی زنان زایمانن، اره مسافت زیاده اما از نظر تایمی که تو راه هستیم من تو تهران ازین محله به اون محله بیشتر از یه ساعت تو راه مطب بودم همیشه 🤭 رو اون حساب گفتم شاید بتونی بیای بری، دکتر ماهر نزدیک‌تر پیدا کنی که خیلی هم عالی میشه 👌

جایی در زندگی‌ام می‌ایستم؛ و می‌گویم: این تماما من بود، که دوام آورد، ادامه داد، و رسید!  🌱
سلام بچه ها ، امروز مامانم دکتر زنان نوبت داشت منم باهاش رفتم با اینکه نوبت نداشتم گفتم شاید منم دو ...

سلام عزیزم.. ایشالله که تا آخرش به خیر میگذره 🤲 درصد موفقیت سرکلاژ خیلی خیلی بالاست، استرس نداشته باش! هم عمل ساده‌ایه هم نقاهت و خطر نداره، خداروشکر زود فهمیدی..  فقط خیلی استراحت مطلق رو رعایت کن! دکتر خودت همه توصیه‌هارو میکنه قطعا.. اما خودتم بخون و خیلی مراقب باش، سرکلاژ آرامش و استراحت میخواد، برو به سلامتی.. همه چی عالی پیش میره قطعا.. برات خیلی دعا میکنم ✨♥️

جایی در زندگی‌ام می‌ایستم؛ و می‌گویم: این تماما من بود، که دوام آورد، ادامه داد، و رسید!  🌱

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

من اصلا اطلاعاتی راجعبه سرکلاژ ندارم ک دقیق چکار میکنن فقط از دکتر پرسیدم درد داره گفت نه فک کردم مث ...

چون منم قراره تو‌ بارداریم‌ سرکلاژ شم خیلی خوندم و پرسیدم.. اصلا عمل محسوب نمیشه، با یه نخ بخیه طور دهانه رحم رو میبندن! با بیحسی هم میشه میخوام بگم انقد ساده ست و‌ زمانش کمه! اما بیمارستانا بیهوشی میکنن احتمالا هم با ماسک! خیلیا صبح زود انجام میدن تا شب مرخص میشن بعضی بیمارستانا هم یه شب نگه میدارن! اصلا درد نداره.. نگران عمل و بیهوشی و عوارض اینا نباش یه چیز رایج خیلیااااا انجام دادن و میدن! فقط تا روز عمل خیلی استراحت باش! ایشالله بعدش همه چی عالی میگذره.. بعضیا خیلی کم لکه‌بینی و دل‌درد پریودی دارن تا چند روز بعضیا همونم ندارن، احتمالا شیاف و امپول و استراحت مطلقی میشی.. فقط درازبکش! اصلا نشین و واینسا.. ببین بعد سرکلاژ دکتر چیا میگه.. ممکنه استراحت نسبی شی! دکتر من برای محکم کاری بعد سرکلاژ پساری هم میزاره برای بعضیا، از دکترت بپرس اگه صلاح دید همونجا تو اتاق عمل بزاره تا بیهوشی، بعدش درد داره یکم!

چون منم قراره تو‌ بارداریم‌ سرکلاژ شم خیلی خوندم و پرسیدم.. اصلا عمل محسوب نمیشه، با یه نخ بخیه طور ...

اره شمارو یادمه یعنی پستارو خونده بودم میدونم کلا استراحت مطلق بودین و سرکلاژ و پساری داشتین . 

نه از عملش زیاد نمیترسم ازینکه بیشتر یه گوشه دراز کش باشم حتی نتونم بشینم کلافم میکنه حتی فکرشم عذاب اوره 😢

اما انگار چاره ای نیست ... باید تحمل کرد 

ممنون عزیزم حتما بهش میگم .

فقط 17 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2731
اره شمارو یادمه یعنی پستارو خونده بودم میدونم کلا استراحت مطلق بودین و سرکلاژ و پساری داشتین .  ...

من سرکلاژ نداشتم! برای بارداری بعدیم‌باید انجام بدم.. فک‌ نکن من سرکلاژ داشتم و این اتفاق افتاد، نگران نباش!

به منم یهو گفتن استراحت مطلق خیلی استرس و نگرانی و افسردگی گرفتم، خیلی خیلی سخت بود برام خوابیدن.. اما برای اینده که قراره مطلق شم قرار گذاشتم، کلی سریال و فیلم و کتاب و پادکست گوش بدم! توهم به هرچی علاقه داری برای خودت جور کن.. میگذره همه اینا! مهم سلامتی خودت و نی‌نی ♥️

دقیقااااا بمن از اون شیرخشکادادع،،،اومدم خونه کلی سرچ کردم دیدم قند و میبره بالا،ی عده هم میگفتن حسا ...

اره افرین الان فقط خودم چاق تر میشم دیگه نمیخورم حالم‌بد شد

همونو بگو حداقل میوه میخوری جاش 

کارخوبی میکنی منم دیگه سرچ‌میکنم اول

فقط 17 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
من به دستان خدا خیره شدم معجزه کرد...🥺🙏          خدایا شکرت برای معجزه زندگیم😍😍           جگرگوشه ام🩷چشمانم خیره به راهت مانده  🩷بیا بیا که یقین دارم با تو عاشق تر می شوم🩷 با عطر تنت مست تر می شوم🩷 اصلا با تو دوباره متولد می شوم🩷 من به واسطه وجود با برکتت مادر می شوم🩷                     💓۰۳/۰۲/۲۲ دنیای منم صورتی شد💓  دختر گلم خوش اومدی به زندیگیمون💓      
من راجب مریم اطلاعات ندارم ولی میدونم خود ب خود اگ خدایی نکرده احتمال زود ب دنیا اومدن داشته باشه بچ ...

مرسی عزیزم انشالله هرچی خیره برامون پیش بیاد 

ب امید خدا ک میشه🙏🏻🙏🏻

1
5
10
15
20
25
30
35
40
من به دستان خدا خیره شدم معجزه کرد...🥺🙏          خدایا شکرت برای معجزه زندگیم😍😍           جگرگوشه ام🩷چشمانم خیره به راهت مانده  🩷بیا بیا که یقین دارم با تو عاشق تر می شوم🩷 با عطر تنت مست تر می شوم🩷 اصلا با تو دوباره متولد می شوم🩷 من به واسطه وجود با برکتت مادر می شوم🩷                     💓۰۳/۰۲/۲۲ دنیای منم صورتی شد💓  دختر گلم خوش اومدی به زندیگیمون💓      

دوستان من چند شبه بعد از خوردن شام خیلییی قفسه سینم درد میگیره دلم میخواد در بیارم سوتینمو راه نفسمو بسته نفسم بند میاد انگار، پشتم دقیقا قسمتای بند سوتین میگیره و قلنج میشه انگاری  نمیفهمم چیه هی دلم میخواد مالش بدم و ضربه بزنم از معدم هست؟ یعنی ممکنه عذام زیاد هست یه دفعه؟

انقد درد میکشم حاضرم دیگه گشنه بمونم ولی اینجوری نشم

چکار کنم😭😭😭

1
5
10
15
20
25
30
35
40

دیروز هم داشتم الوچه میخوردم دلتون نخواد یهو انگار دندونم خورد ب هسته اش😭 گوشه ی دندونم شکست😫 

دندون جلویی هست خیلی تو چشم نیست ولی سختمه و هی چیزی میخوره درد میگیره میترسم کامل بشکنه 

باید چکارکنم کسی میدونه!؟؟ 

چرا اینهمه دندونم  ضعیف شده اخه☹️

1
5
10
15
20
25
30
35
40
دوستان من چند شبه بعد از خوردن شام خیلییی قفسه سینم درد میگیره دلم میخواد در بیارم سوتینمو راه نفسمو ...

اره از معدته احتمال زیاد.. سعی کن تعداد وعده‌های غذاییت رو تو روز بیشتر کنی، حجم غذاتو کم.. بیشترم پروتئین و مواد مغذی بخور، مثلا یه بشقاب برنج نخور چند قاشق که هم سیر شی هم سنگین نشی.. سرخ کردنی رو کم کن.. یا فر یا کبابی بیشتر بخور، یه سری خوراکیا و میوه‌ها مثل مرکبات اسید معده‌ رو زیاد میکنه! غذاهای خمیری مثل پاستا و پیتزا و ... کمتر بخور، باعث ترش کردن میشه؛ شامت رو تو ساعت اولیه شب بخور تا بخوابی هضم شه، بلافاصله بعد غذا یا اب دراز نکش!

من وقتی معده درد میگیرم، دستمو میزارم رو معدم یا اروم مالش میدم گرمای دستم خیلی ارومش میکنه، هرچی دارو کمتر بخوری بهتره اما معمولا بعد سه ماه اول دارو معده میشه خورد؛ به من دکتر پنتوپرازول داد، بیشتر برای قطع شدن تهوعم! چون اسید معدم زیاد شده بود، ماه چهار و پنج بودم اما همچنان روزی چند بار بالا میاوردم، حتی تا پنج شش بارم شده بود، صبح‌ها هیچی تو معدم نمیموند، باید دارو تیروئید هم میخوردم اونا هم بیرون میرفت، دیگه ناچار بودم بخورم، وقتی ماه بالاتر میره تهوع خیلی سخته، با شکم بزرگ‌تر، بیحال و بی‌جون میشدم، هیچی هم نمیتونستم بخورم، همه چیزای مفید کنسل میشد

دیروز هم داشتم الوچه میخوردم دلتون نخواد یهو انگار دندونم خورد ب هسته اش😭 گوشه ی دندونم شکست😫  ...

آلوچه منظورت میوه (گوجه سبز) یا این الوچه قرمز بسته‌بندیا؟

به نظرم نخور هیچ کدومو ترشیش معده دردنو زیاد میکنه، اون قرمزا که مواد نگه‌دارنده اینا هم دارن! 

تو بارداری استخونای ادم شکننده تر میشه، خیلی باید مراقب بود، اما پیش میاد، چند روز بهش فشار نیار ببین دردش کمتر میشه اگه نه ببر دندون‌پزشک مخصوص بارداری ببینه، شاید سطحی بود بدون بیحسیو با تراش کم و موادگذاری تونست موقت ردیفش کنه تا بعد بارداری بری ترمیم؛ معمولا دندون شکسته بعد چند ماه  به عصب میرسه

اره از معدته احتمال زیاد.. سعی کن تعداد وعده‌های غذاییت رو تو روز بیشتر کنی، حجم غذاتو کم.. بیشترم پ ...

مرسی گلم خیلی کامل توضیح دادی حتما رعایت میکنم🙏🏻🙏🏻🙏🏻

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مرسی گلم خیلی کامل توضیح دادی حتما رعایت میکنم🙏🏻🙏🏻🙏🏻

ایشالله زودتر خوبه خوب شه 😘

آلوچه منظورت میوه (گوجه سبز) یا این الوچه قرمز بسته‌بندیا؟ به نظرم نخور هیچ کدومو ترشیش معده دردنو ...

اره گوجه سبز 

ووای زیادم دلم میخواد  که خیلی خوردم 😬😫🥺 

اره باید برم نشون بدم مسواک‌زدمم‌درد‌گرفت☹️ 

میگی یعنی همون گوجه سبز هم اینجوری سستش کرده باشه!؟ 

خدا ب دادم برسه😫😫

1
5
10
15
20
25
30
35
40
ایشالله زودتر خوبه خوب شه 😘

مرسی مهربونم انشالله🙏🏻🙏🏻

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2706