2737
2734
عنوان

ریداکشن جنین

427 بازدید | 3 پست
سلام من دوقلو حامله هستم قبلا یه زایمان زودرس تو هفته 26 داشتم الان دکترم می گه چون دهانه رحمت نارسایی داره دوقلویی خوب نیست واست می گن باید ریداکشن کنی یعنی یکی از جنین ها رو از بین می برن کسی تا چیزی در این مورد می دونه؟ اگه کسی تجربه ای داره راهنماییم کنه؟
خدایا ممنونم که منو لایق مادر شدن دونستی، شکرت
سلام. من راجع ب ریداکشن چیزی نمیدونم. ولی این و میدونم ک در موارد دوقلویی ک دهانه ی رحم نارسایی داره توی ماه سوم یا چهارم سرکلاژ میکننن. یعنی دهانه ی رحم و میدوزن. عجله نکن با یک دکتر دیگه مشورت کن
⚜@nohmahnet⚜ طول-سرویکس طول سرویکس طول دهانه رحم است. یعنی اگه رحم مثل کیسه باشد، دهانه رحم سر کیسه است. سرویکس مثل استوانه ست. طول سرویکس اوایل بارداری باید بالای 30 میلی متر باشد و ترجیحا بالای 35. ⚜@nohmahnet⚜ طول سرویکس بالای ۳۰ طبیعی است. ان تی هم وضعیت مناسبی دارد و ایشان به اقدام خاص یا حتی استراحت مطلق نیز هیچ نیازی ندارند. طول سرویکس به این معناست که دهانه رحم در طول بارداری باید کانالیزه باقی بماند و سپس در زمان زایمان شدید کوتاه می شود و دهانه رحم باز می شود. اگر طول سرویکس زیر ۳۰ باشد ممکن است اقدامات خاصی لازم باشد. در مورد استراحت مطلق، فقط در زمانی که ناهنجاری هایی در رحم وجود دارد و دهانه رحم خود به خود باز می شود یا اگر طول سرویکس کم شود، علاوه بر این که دهانه رحم دوخته می شود، ممکن است یک استراحت مطلق هم بدهیم تا حاملگی را نجات بدهیم. ما حتی در مورد سقط جنینی که در سه ماهه اول بارداری انجام می شود هم استراحت مطلق تاثیری در پیش آگهی سقط ندارد و نمی تواند جلوی سقط را بگیرد. ⚜@nohmahnet⚜

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام.اگه دکتر خواست ریداکشن کنه حتما قبلش بگید از جنین ها اکوی قلب بگیرن تا اونی که از لحاظ قلبی مشکل داره رو ریداکت کنن.

ما سه قلو داشتیم که دکتر معینی گفت بهتره یکیشو ریداکت کنید.ما هم قبول کردیم و انجام دادیم. گذشت و دو ماه مونده بود به زایمان گفت برید اکوی جنین و بعد تو اکو مشخص شد یکی از بچه ها مشکل جابجایی عروق(Tga) و سوراخ (vsd) داشت و با همین مشکل بدنیا اومد.دکتر قلب بیمارستان گفت برید به دکتر زنان بگید که قبل ریداکشن از همه جنین ها اکو بگیره.شاید اونی که ریداکت شده بود از لحاظ قلبی سالم بوده و ....

خلاصه این تجربه ما بود

2731