2733
2739
عنوان

حرف نزدن پسرم كه دو ساله و شش ماهشه

146 بازدید | 22 پست

سلام دوستان پسرم الان دوسال و شش ماهشه و قبلا ي سري كلمه مثل آب مامان بابا شير سيب عمه گل اين ميگفت اما الان اصلا رفته تو فاز سكوت و فقط اب و بابا رو ميگه

ناگفته نمونه كه همش پا تلويزيون بيشتر موزيك ويديو و بازي با تبلت هست كه الان كمتر تبلت و ميدم دستش

راه حلي بچه ها داريد راهنماييم كنيد خيلي ذهنم درگير اين موضوع هست

خدایا واسم خدایی کن، مثل همیشه تنهام نذار  خدایا شکر که این روزو دیدم ،منم مامان شدم😍😍 مامان گل پسرم آیهان

نگران نباش پسر عمه من ۳ سالشه فقط بابا و مامان و الو میگه اون یکی داداشش هم دیر حرف اومد

کاش همینی بشه که صائب تبریزی میگه:«آرامش است؛ عاقبت اضطراب ها..»بالاخره خوب شه، قشنگ بشه، برسیم، بینیم، بخندیم... من مجردم  بعضی تاپیک ها برای مامانمه که خودم   میزنم خسته از این جماعت زنده کش مرده پرست🖤

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
با بچه‌ای هم سن خودش بازی کنه حرف نمیزنه؟

نه فقط يه سري آواهاي نامفهوم ميگه

خدایا واسم خدایی کن، مثل همیشه تنهام نذار  خدایا شکر که این روزو دیدم ،منم مامان شدم😍😍 مامان گل پسرم آیهان

چون قبلاً کلمات بیشتری میگفته، پس مشکلی از بابت گفتار نداره. 

خودت باهاش بازی کن، با هم شعر بخونید، ازش بخواه تکرار کنه 

هر چیزی میخواد، ازش بخواه با کلمه یا جمله بیان کنه، و سعی کن اول کلمه رو بگه، بعد خواسته‌شو انجام بدی. 

یه سری کارت بازی هست که روش عکس میوه و حیوانات و اشیا و رنگ و ... هست، اونا هم خیلی خوبه. میتونی با اونا باهاش بازی و تمرین کنی.

پسر منم همینه جز حرص و غصه هیچ کاری نمیتونم بکنم..گذاشتمش به امون خدا که خودش حرف بزنه خسته شدم

خيلي نگرانم نميدونم چكار كنم شايد از اول نبايد تبلت ميدادم دستش ولي همه چيز رو متوجه ميشه و وقتي چيزي ميخواد منو ميبره دستمو ميزاره رو همون چيز

نه فقط يه سري آواهاي نامفهوم ميگه

بخاطر زیاد تلوزیون نگاه کردنه گوشی و تلوزیون ی مدت بذار کنار 

کتاب داستان بگیر و ی میکروفون براش بگیر تا حرف بزنه صداش پخش بشه تشویق بشه ب حرف زدن

2738
چون قبلاً کلمات بیشتری میگفته، پس مشکلی از بابت گفتار نداره.  خودت باهاش بازی کن، با هم شعر ...

ممنون از راهنماييتون پسرم خيلي لجبازي ميكنه مثلا وقتي شير ميخواد ميره از تو يخچال برميداره ميده من بعد ميگم چي ميخواي هي گريه ميكنه بعضي وقتا هم ميگه شير 

به خاطر تلویزیونه اگه فقط مشکل گفتارشه خودت باید براش وقت بزاری حرف بزنی باهاش قصه بگی تا یک مدت حدود ۶ ماه بعد اگه دیدی تغییر نکرد پیگیری کنی 

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
ممنون از راهنماييتون پسرم خيلي لجبازي ميكنه مثلا وقتي شير ميخواد ميره از تو يخچال برميداره ميده من ب ...

ازش بخواه که تکرار کنه. «پسرم بگو اسم این چیه تا برات بریزم توی لیوان بخوری»

بقیه چیزا هم همینطور، اگر لازم شد خودت اسمشو بگو و بخواه بعد از تو تکرار کنه.

بخاطر زیاد تلوزیون نگاه کردنه گوشی و تلوزیون ی مدت بذار کنار  کتاب داستان بگیر و ی میکروفون بر ...

خيلي حرف گوش كن نيست تلويزيون ك خاموش باشه ميره ريموت رو مياره هي با اشاره و گريه بهم ميفهمونه روشن كنم واسش

اره پسر منم همینه .بابا بزرگ میشن حرف میزنن نگران نباش گلم

ممنون عزيزم چون همنو سال پسرم و حتي كوچكتر حرف ميزنن نگران شدم خيلي

خيلي حرف گوش كن نيست تلويزيون ك خاموش باشه ميره ريموت رو مياره هي با اشاره و گريه بهم ميفهمونه ...

بچه منم همینطوره صب بیدار میشد باید با گوشی بازی میکرد اما الان چنروز بهش ندادم عادت کرد بچه منم دوسال و نیمشه

من براش حیوانات گرفتم خیلی خوبه نصف روز با اونا مشغوله و بازی میکنه باهاشون