2737
2734
عنوان

ی سوال دارم کسانیکه کیک میپزن

97 بازدید | 12 پست

من ی مدتی هست که کیک خونگی میپزم... 

میخام بدونم کیک با تزئین فوندانت کیلویی چقدره. 

و کیک با فیلینگ موز و گردو؟ 

و اینکه با فیلینگ موز و گردو مقدار خاصی موز و گردو باید بریزیم.. میخام مدیون نشم 

خواهش میکنم هر کس اطلاع داره جواب بده

تا الان فقط کیک ساده میپختم. 

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم ...اللهم عجل لولیک الفرج ... التماس دعا دوستان

تو شهرمون چن نفر هستن که کیک خونگی میپزن بعد ازشون که میپرسم جواب درستی نمیدن انگار میخام جلوی درآمد اونارو بگیرم

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم ...اللهم عجل لولیک الفرج ... التماس دعا دوستان

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دستور کیک اسفنجی ات رو می شه بگی

کیک_اسفنجی

مواد لازم:

آرد قنادی 300 گرم معادل 2 پیمانه
پودر قند 300 گرم معادل 2 پیمانه سرخالی
تخم مرغ سرد 6 عدد
بیکینگ پودر 1 ق چ سرصاف
نمک 1 پنس
وانیل 1/8 ق چ
آب جوش  نصف پیمانه

طرز تهیه:
فر رو روی180درجه سانتی گراد روشن میکنیم کف قالب رو کاغذ روغنی میندازیم.
آرد و نمک و بیکینگ پودر رو مخلوط و سه بار الک میکنیم. زرده و سفیده تخم مرغ ها رو جدا می کنیم.سفیده ها رو با همزن می زنیم.بعد از اینکه کف کرد نصف پودر قند رو اضافه میکنیم و هم  می زنیم تا فرم بگیره و از ظرف نریزه و میذاریم توی یخچال

زرده ها و وانیل رو با بقیه پودر قند مخلوط می کنم و کمی با همزن می زنیم  آب جوش رو سریع می ریزیم و هم می زنیم تا زرده پخته نشه و رنگش روشن و. کرم شود.
حالاسفیده رو آروم  به زرده اضافه می کنیم و دورانی هم می زنیم تا به خوردش بره.

سپس مخلوط آرد رو کم کم اضافه می کنم و بازم دورانی با لیسک مواد رو یکنواخت می کنیم...نکته مهم در هم زدن توی این مرحله، اینه که باید با لیسک مواد رو مخلوط کنیم یعنی هم نزنیم...بلکه از یک سمت به سمت دیگه تا کنیم بهتره که سفیده و آرد رو به تناوب مخلوط کنیم
سپس دوسوم قالب را با مایه کیک پر میکنیم .
قالب رو توی فر از پیش گرم شده  بمدت40 تا 50 دقیقه قرار میدیم.

این دستورشه ولی

، من توی قابلمه با دمکنی و  با شعله پخش کن و شعله کم در زمان ۵۰ دقیقه پختم ،

2731

شهرما یه خانمی تو خونه درس میکنه وحشتناک هنرمنده خامه کیلو ۱۵۰پارسال تابستون بود فوندانت ۲۰۰ولی خیلی وسیله لای کیک میریزه کیکاشم کره ایه اسفنجی نیس 

در یک شب از شب های زیبا خدا تورا در دستانمان قراررداد و مارو لایق تو دانست از ان پس تو به زندگیمان رنگ ومعناو مفهوم دادی...پسرمون دارا عشق زندگیه مامانو باباش   یه مردادیه جذاب   
2740
عزیزم اهواز خامه ای ۹۵ فوندانتی ۱۲۰ که تزیینش جدا حساب میشه

سلام عزیزم ممنونم از پاسخگوییتون 

یعنی فوندانتی رو که میخان بزارن رو کیک جداگونه وزن میکنن و کیک رو جدا ب عد تزئین میکنن؟ 

سلام عزیزم فک کنم.. این قیمتا مال قبل هست آخه الان قیمت‌ها بیشتر شده

سلام عزیزم ممنونم از پاسخگوییتون  یعنی فوندانتی رو که میخان بزارن رو کیک جداگونه وزن میکنن و ک ...

فدات

کامل فوندانت که کردی بعد تزیینش میکنی اون مقدار موادی که برا تزیینش استفاده کردی جدا به قیمت کیک اضاف میشه

دلم به پسرم خوشه...
فدات کامل فوندانت که کردی بعد تزیینش میکنی اون مقدار موادی که برا تزیینش استفاده کردی جدا به قیمت ک ...

ممنون❤️