2733
2734
سلاااام سلاااام مامان خوشگلااااا.
خوش اوووومدین.
از این به بعد کم کم خریدامون شروع میشه. عکساشو بذاریم اینجا هم ایده بگیریم هم لذت ببریم :)

**** هر چندوقت یکبار هم پستای تبریکو پاک میکنیم که عکسا راحتتر در دسترس یاشن. البته اگه به جای نظرات قشنگتون عکسا رو لایک کنین هم خیلی خیلی بهتره. ممنون از همکاریتون خوشگل خانوما. ****

انشالله نى نى خوشگلا به سلامتی بیان بغلمون و از این وسایل استفاده کنن ، با دل خوش.

سعی کنین گزینه ی آخرو اینجا کپی کنین که خود عکسا رو ببینیم.
اینم سایت آپلود :
http://8pic.ir/

برا کوچیک کردن سایز عکس هم اول عکسایی که میخوای لود کنی رو کپی کن یه جا دیگه که کوچیکشون کردی عکسای اصلیت خراب نشه

بعد برنامه paint رو باز کن و عکستو توش باز کن.

بعد دکمه ctrl + w رو با هم بزن.

عدد صد رو به نسبت عکس کم کن. اگه خیلی بزرگه میتونی رو ١٢ یا ١٥ بذاری.

بعد ctrl + s رو بزن تا عکس سیو بشه.
خدایا تو آنى که آنى توانى چپانى جهانى در استکانى [smiley]s/sm06.gif[/smiley] خدایا صدهزار مرتبه شکرت . گل دخمل مامان ١٠ تیر ٩٣ اومد و خونمونو روشن کرد
مبــــــــــــارکــــــــــــــــه

آپلود عکس
خدایا تو آنى که آنى توانى چپانى جهانى در استکانى [smiley]s/sm06.gif[/smiley] خدایا صدهزار مرتبه شکرت . گل دخمل مامان ١٠ تیر ٩٣ اومد و خونمونو روشن کرد
لیست کلی سیسمونی
پوشاک
تعداد مارک ویژگی
زیرپوش زیردکمه دار سایز صفر، 1 و 3 2 تا دولّو، آشور، بیبی بو، آدمک، رولان بسته به فصل، آستین بلند یا کوتاه/ دکمه قابلمه ای، با یقه ی کشی یا دکمه دار/ زیرپوش ها یقه برگردان نداشته
باشند/ دکمه لباس ها پشت شان نباشد، حتما جلو باشد/ جوراب دارها خیلی زودتر کوچک می شوند/ اگر بچه درشت باشد، سایز صفر تن اش نمی رود.
شورت عینکی سایز 1 و 2 2 تا -
شلوار سایز صفر و 1 و 3 2 تا از جنس زیرپوش، بی جوراب (جوراب دارها هی از پای بچه پایین می آیند)
مانتو (کت) سایز صفر و 1و 2 2 تا دکمه قابلمه ای
پیش بند پارچه ای 2 تا به ترتیب اولویت: دکمه ای، چسبی، بندی/ دور یقه اش بچه را اذیت نکند.
پیش بند یک بار مصرف 1 بسته
کلاه نازک 2 تا
3)، چون ماه های اول بچه بیرون برده نمی شود. ،2 ، سرهمی بیرون از خانه 2 تا رولان در دو سایز بزرگ ( 1
جوراب دار و آستین بلند زیاد نگیرید، چون زود کوچک می شود و گران هم هست.
لباس بیرون 2 دست رولان سایز بزرگ ( 2 و 3)، حتما دگمه دار باشد.
دستکش نخی 2 جفت
آویز لباس 10 تا -
جوراب 4 جفت - -
ژاکت، دستکش و جوراب گرم 1 دست (اگر برای فصل سرد لازم است) برای بالای 3 ماه/ از جنس پلاستیک نباشد.
کفش 1 جفت برای بالای 6 ماه
بهداشتی
تعداد مارک ویژگی
پوشک کامل ( 2 تا 5 کیلو) 3 بسته پمپرز، ما یب یبی برای اول ها پمپرز سایز صفر( 2 تا 5 کیلو) از همه مناسب تر است. بعد از یک ماه اول، مارک های دیگر.
کهنه نخی 10 تا مارک اهمیت ندارد. برای باز گذاشتن بچه، خشک کردن تن بچه یا انداختن روی شانه در موقع آروغ گرفتن از بچه/ بهتر است از بازار پارچه، متری بخرید و بدوزید.
3 بسته برای بعد از یک ماهگی ( پوشک یک بار مصرف (سایز 0
شورت گره ای 1 بسته برای بستن پوشک
4 تا لایکو، برق لامع برای تمیز کردن و انداختن روی شانه و پا موقع شیر خوردن - حوله کوچک و بزرگ دستی 5
تشکچه تعویض 2 تا - یکی نازک (برای بیرون بردن، که معمولا داخل ساک ها هست) و یکی ضخیم (برای توی خانه)
سرویس کامل حوله 1 دست لایکو شامل حوله کلاه دار، حوله بزرگ زیر، حوله دست و گاهی پیش بند و کلاه (حوله لباسی برای نوزاد مناسب نیست. به جایش حوله بزرگ کلاه دار بگیرید)
وان بچه 1 عدد از زیر آب رو داشته باشد و کف اسفنج یا نگه دارنده
اسفنج شستشوی حمام 1 عدد - نرم و ضد حساسیت (یا به جایش لیف حوله ای بگیرید)
شامپو، صابون، پودر، روغن، لوسیون 1 عدد مادرکر(گران)، جانسون(ارزان)، موستلا(خیلی گران) به تاریخ انقضا توجه کنید که حداقل تا یک سالگی بچه دوام داشته باشد/ بدون عطر، جنس
خوب و اصل باشد/ چیزی باشد که بعدا هم بتوانید گیر بیاورید/ به جای روغن بدن بهتر است از روغن زیتون بدون بو استفاده شود/ کرم ضد التهاب برای ماه های اول، موستلا توصیه شده/
شامپوی موستلا چشم را می سوزاند/ از کرم و پودر یکی را بگیرید. (جانسون، حتما تولید ایتالیا باشد. نیوآ و چیکو دیگر تولید اصل ندارند)
دستمال مرطوب 2 بسته پمپرز، پنبه ریز یا نیوآ مخصوص نوزاد/ رولی برای خانه، قطعه ای برای داخل ساک/ معطر نباشد
گوش پاک کن 1 بسته - -
ناخن گیر مخصوص یا قیچی 1 عدد فارلین، چیکو
نابی، ناک
the first year
-
فین گیر 1 عدد -
دندانی 1 عدد رنگی نباشد/ جای سفت نداشته باشد (که بچه اشتباهی به دندان بگیرد)/ قابلیت گذاشتن توی فریزر یا یخچال را داشته باشد.
شانه و برس مخصوص 1 عدد -
تب سنج 1 عدد مقعدی یا زیربغلی/ دیجیتال (اگر مقعدی می گیرید، حتما انعطاف پذیر باشد)
- desitin کرم سوختگی 1 عدد
پنبه گلوله استریل 1 بسته رنگی نباشد.
الکل 1 شیشه یا دستمال الکلی آماده، برای ضد عفونی کردن ناف بچه
مسواک انگشتی 1 عدد برای 5 یا 6 ماهگی
تغذیه
تعداد مارک ویژگی
شیشه کوچک و بزرگ 2 عدد چیکو، ناک، نابی، اونت 2 سی سی و 5 سی سی/ برای دادن دارو، شربت یا آب/ با سر بزرگ، شکل سینه مادر، ضد نفخ.
پستانک و زنجیر نگه دارنده 1 عدد چیکو، نابی، ناک، اونت کوچک، مخصوص نوزاد
شیشه شور 1 عدد ابری باشد (پلاستیکی ها شیشه را خش می اندازند)
شیردوش 1 بسته چیکو، ناک، مدلار، اونت قابلیت اتصال به سر شیشه را داشته باشد/ مکانیکی: پمپ دستی اش سفت نباشد/ برقی: کم مصرف، با باتری کار کند.
چیکو با سر نرم برای دادن غذا، قاشق سرکج ،The first year قاشق یا سرویس غذاخوری 1 عدد
صندلی غذا 1 عدد روبا، بلوم، گراکو با قابلیت تغییر ارتفاع
Sippy cup - لیوان مخصوص نوزاد 1 عدد
Die ruhe بالش شیردهی 1 عدد
قطره چکان یا سرنگ دارو 1 عدد
سرویس قابلمه 1 سری قابلمه کوچک لعابی (تفلون به خاطر داشتن سرب، مضر است)
ظرف غذای بیرون 1 سری سبک با در محکم، با قابلیت گرم کردن و در فریزر گذاشتن
خواب
تعداد مارک ویژگی
گهواره یا تخت پارک 1 عدد روبا، ایون فلو، گراکو، چیکو سبک و قابل حمل باشد. ارتفاعش قابل تغییر باشد.
تشک خوشخواب تخت 1 عدد لایکو طبی
سرویس تشک تخت 1 سری لایکو شامل تشک، بالش نازک، پتو و دور سری/ قابل شستشو/ از رنگ های ملایم (رنگ تند مانع خواب بچه می شود)/ خیلی پفی نباشد که بچه تویش فرو
برود.
تشک و بالش دم دستی 1 سری لایکو برای خواباندن کودک روی پا و زمین/ قابل شستشو
پتوی بچه 1 عدد گلبافت، مادرکر سبک و قابل حمل، از جنس پوآر
تشک پلاستیکی زیر تخت 1 عدد - تشک نازک دو طرفه (یک طرف پارچه، یک طرف پلاستیک) برای انداختن زیر تشک بچه که نم به تخت ندهد.
آویز رنگی بالای سر بچه 1 عدد پلی گرو، تولو -
حمل و نقل
تعداد مارک ویژگی
ساک حمل یا کریر 1 عدد - سبک، راحت، قابل تبدیل به صندلی ماشین
کالسکه 1 عدد سبک و قابل جمع شدن، ایمن
ساک وسایل 1 عدد دارای جیب و زیپ های زیاد، سبک
سایر اقلام
تعداد مارک ویژگی
کهنه شور (مینی واش) 1 دستگاه پاکشوما تمام اتوماتیک فقط پاکشوما دارد. حتما خشک کن هم داشته باشد.
پودر صابون 2 بسته ن ینی شوما، آریل، فیروزه
جق جقه یا عروسک صدادار 1 عدد

خرید برای مادر
پد سینه 1 بسته پمپرز، چیکو، اونت یک بار مصرف یا قابل شستشو، ضد حساسیت، بدون مواد جاذب رطوبت
Die ruhe بالش بارداری 1 عدد
شورت بزرگ و محکم 6 عدد - برای بیمارستان و پس از زایمان
نوار بهداشتی 2 بسته - بالدار، بزرگ، با جذب خیلی بالا (برای بیمارستان و پس از زایمان)
سینه بند شیردهی 2 عدد - با دکمه از بالا یا از وسط (ماه های آخر برای خرید بروید که سینه ها بزرگ شده اند)
پوششی که مثل شنل دور خودتان می اندازید تا بتوانید در جاهای عمومی بچه را بدون این که دیده شوید، شیر بدهید. The first year شنل شیردهی 1 عدد

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اینم لیست وسایلی که خودم جدا از قرتی بازیای سیسمونی میخوام بخرم :)))) به پیشنهاد دوستان نوشتم اینجا :)

" لباس "

بادی استین حلقه ای ( یقه برگردون نداشته باشه ) ............. یه دونه فعلا خریدم ١٥٠٠٠ تومن
بادی استین بلند ............. یه دونه فعلا خریدم ١٥٠٠٠ تومن )
شلوار
شورت عینکی
پیشبند .................... خودم فعلا یه فانتزی خریدم ١٥٠٠٠ تومن
دستکش نخی
پاپوش
جوراب
کلاه نازک گرد
( تا اینجا همه شون رو سرویسا هست. مارکاشونم مثل آشور و دولو و بی بی بو و آدمک و رولان و تاپ لاین )
لباس مهمونی ( یکی دوتا خریدم که عکساشو گذاشتم ولی قبلا خریدم قیمت ندارم )
سرهمی خوشگل بیرونی ( یکی دوتا خریدم که عکساشو گذاشتم ولی قبلا خریدم قیمت ندارم )

" وسایل "

پستونک ........................... یه پک دوتایی بی بی کامفورت خریدم فعلا ١٧٠٠٠
بند پستونک
پمپرز ............................ یه بسته سایز صفر مارک پمپرز خریدم فعلا ٥٠٠٠٠ تومن ٦٤ تاییه
شیشه کوچک ............................ بی بی کامفورت ١٥٠٠٠ تومن
سرلاک خوری
کالسکه
ساک وسایل
بالش
قنداق فرنگی ( من سر باران خیلی استفاده کردم. دیگه بچه تو دست نیست )
حوله مربع کلاه دار ( تن پوش تا دو سالگی استفاده نمیشه به جاش حوله استخری بگیرید بهتره )
لیف
حوله دست و صورت
اسفنج حمام و وان
شامپو ............................ ماستلا دو در یک پونصد میل گرفتم ٥٠٠٠٠ تومن
شامپو بدن
صابون
گوش پاکن حفاظ دار ............................ چیکو یه بسته گرفتم ٨٠٠٠ تومن
لوسیون ............................ ماستلا ٥٠٠٠٠ تومن
روغن بچه ( چیکو خوبه )
کرم تعویض پمپرز ( همون روغن بچه هم میشه زد ) ............................ ماستلا گرفتم ٢٤٠٠٠ تومن
دستمال مرطوب ( مارک پمپرز خوبه. زن داداشم چیکو گرفت ١٨٠٠٠ تومن )
نم گیر ( برای بعد از شستن نى نى بعد از تعویض پمپرز ) مثل حوله ى نازکه
شیشه شور
ناخن گیر قیچی ای. تیغه اش کوتاه باشه بهتره.
شانه و برس ............................ مارک هوپو گرفتم ٤٦٠٠٠ تومن ( خیلی گرون بود ولی خوشم اومده بود شیطون رفت تو جلدم خریدمش خخخخخ
زیر انداز تعویض برا خونه ( برای بیرون اکثرا تو کیف وسایل هست. اگه نبود یه نازک ساده بگیرید حتما برا تو کیف )
جغجغه و اسباب بازی
اویز کریر ............................ مادرکر یه دونه گرفتم ٢٥٠٠٠ تومن
تخت و پارک و ست لحافش ( من سرویس چوب نمیگیرم. اینم مطمئن نیستم فعلا شاید نگیرم چون خونه مامانم هستم فعلا جا ندارم )
پتوی نوزادی ............................ یکی خریدم ٣٨٠٠٠ تومن
پشه بند ( اگه پشه مگس زیاد دارید تابستونا حتما بگیرید. من اینجا مورچه هم دارم لازمه برام )
تشک بازی ( قرتی بازیه ولی من دوس دارم خخخخخ )
لحاف تشک دم دستی
شنل شیردهی برا وقتی میری بیرون یا مهمون میاد خوبه فکر کنم. منم اولین باره گرفتم :) ............................ مارک فرست یرز ٢٩٠٠٠ تومن
بالش برا کالسکه

" برا یکم بزرگتر شدنش " ( نوشتم ولی الان نمیخرم اکثرشونو همون موقع میخرم ؛
ظرف ( بشقاب و کاسه )
قاشق چنگال
لیوان سوپاپ دار ( چیکو خیلی خوبهههه اصلا ازش اب نمیریزه )
ظرف غذای توی کیف
پیش بند استین دار
لباس گرم ( من ترجیح میدم الان نخرم و بعدا نسبت به تیپ و سایز بچه بخرم )
کفش
شورت آموزشی ( برا حدود دوسالگیه )
دندان گیر

" چیزایی که دارم "
روروئک
تاب برقی
صندلی غذا
کریر
تب سنج
قابلمه استیل کوچیک ( من غذای بارانو تو اون میپختم فقط. هنوزم دارمش عاااالیه )
2728
سایزبندی لباس ها

سایز ........................... قد نى نى ........................... وزن نى نى

نیو بورن ....................... تا 50 سانت ........................ تا ٣/٤٠٠ گرم

تا یک ماه ...................... تا 56 سانت ......................... تا ٤/٥٠٠ گرم

تا سه ماه ...................... 56 تا 62 سانت ................... ٤/٥ تا ٦ کیلو

٣ - ٦ ماه ...................... 62 تا 68 سانت .................... 6 تا 8 کیلو

٦ - ٩ ماه ....................... 68 تا 74 سانت .................... ٨ تا ٩/٥ کیلو

٩ - ١٢ ماه ..................... 74 تا 80 سانت ..................... ٩/٥ تا ١١ کیلو
لوازم ساک نی نی برای بیمارستان: قرآن کوچک یه دست لباس واسه نی نی سایز 0.......زیر دکمه+مانتو+شلوار یا زیر دکمه+سر همی +دستکش+کلاه(واسه آوردن نی نی به خونه) شیشه شیر و پستونک خشک کن+ دستمال مرطوب + پمپرز + روغن بچه یا کرم + لوسیون پتو و قنداق فرنگی حوله کریر یا ساک حمل **** لوازم ساک مادر برای بیمارستان: کیف لوازم آرایش+برس و آینه+کرم+ویتامین آ+د+عطر - مسواک و خمیردندان شال یا روسری -پد سینه-دستمال مرطوب شورت - سوتین شیردهی شناسنامه-کارت ملی-دفترچه و کارت بیمه-برگه پذیرش بیمارستان چاقو-چند تا کیسه فریزر و بزرگتر -آدامس- خرما-نبات-پودر نسکافه-قاشق کوچک یکبار مصرف-قطره شیر افزا دفترچه یادداشت و خودکار+شارژر موبایل روکش توالت فرنگی **** ساک پدر 1- دوربین + شارژر 2- شارژر موبایل 3-کیف پول + کارت بانک برای پرداخت هزینه ها 4- چند عدد آبنبات 5-هدیه‌ی احتمالی برای مادر و نوزاد ساک همراه: فلاسک چای کوچک+چای کیسه ای+بشقاب و قاشق و چنگال و لیوان و چاقو در باز کن+دمپایی+پتو مسافرتی
پست خالی گذاشتم که بعدا خواستم چیزی اضافه کنم جا داشته باشیم :))))
2738
لباسای گل دخملی ما :)

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس
2706