2737
2734

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم نمیدونم باردار شدی و بچه ای داری یا نه

من از پیش از بارداریم چند سالیه آمپول سینورا مصرف می کنم. پزشکم اول گفته بود چهار هفته قبل از زایمان باید قطعش کنی که برای واکسیناسیون بچه مشکل پیش نیاد

من برای اطمینان با ی ایمینیولوژیست مشورت کردم گفت چون تحت درمان با این دارو بودی واکسن زنده نباید به بچه تزریق بشه. بدو تولد بچه سه تا واکسن داره، ب ث ژ، هپاتیت و فلج اطفال. گفت هپاتیت چون کشته شده هست مشکلی نداره و بدو تولد میتونه بزنه ولی ب ث ژ تا 6 ماهگی به هیچ وجه نباید بزنه و فلج اطفال رو هم نباید به صورت خوراکی دریافت کنه. حتما باید تزریقی باشه که گفت تزریقیش احتمالا تو انستیتو پاستور پیدا می شه. کلا ب ث ژ رو هم اگر از بدو تولد نزنه معمولا میگه دیگه نزنه بهتره. اگه خودمون بخوایم می تونیم سالیانه ی تست سل ازش بگیریم.

این اطلاعات رو نه فوق تخصص زنانم که پریناتالوژیسته و متخصص بارداری های پر خطر می دونست و نه فوق تخصص گوارشم که یکی از معروفترین پروفسورهای دانشگاهه.

ایمینیولوژیست گفت حتما باید نامه ببری بیمارستان چون اینا به صورت روتین هر نوزادی که به دنیا بیاد بهش واکسن میزنن و تو باید حواست باشه، خودت و همراهت که ی وقت به بچه واکسن ها رو نزنن.

امیدوارم مفید باشه برای همه

برام دعا کنین نینیم سالم بدنیا بیاد و مشکلی تو واکسن پیدا نکنه

2742

من سال ۹۸ یه پسر بدنیا آوروم که تو بارداری سینورا استفاده میکردم ماهی یکی تا شش ماهگی .بچه که هفته ۳۶ بدنیا اومد با یکسری مشکلات ریز و درشت که تو غربالکری ها نشون نداد .از جمله اینکه آلت تناسلی کج بود در اصلاح هایپوسپادیاس داشت جراحی کردم بند زبانی وصل بود کلاتاخییر داشت الان ۴ سالشه از دوسالگی میبرم کاردرمانی و کفتار درمانی .الان حرف میزنه و تقریبا رسیده به همسن و سالهاش ولی به سختی .نمیدونم از عوارض  آمپول بوده اینطوری شده یا اینکه مشکلات ژنتیکی.الان ناخواستع باردارشدم و کلی ترس تو دلم افتاده میخوام بچه رو سقط کنم واقعا نمیدونم چیکار کنم اگر میشه کمک کنید و بهم اطلاع بدید نی نی شما چه جوریه

2740