2737
2739
عنوان

مامانای شهریور 94 بیاین تا تولد نینیمون باهم باشیم

| مشاهده متن کامل بحث + 104949 بازدید | 16203 پست

سلام سلام

خوبین؟ خوشین

از بس گستردگی این فضای مجازی و پیام رسانه ها زیاد شده ادم دیگه یادش میره بیاد نی نی سایت

بِسْمِ اللهِ الَّذِی لا أرْجُو إلاّ فَضْلَهُ ، بـنـام خـــدا یــى کـه جـز فـضـلـش امـیـدى نــدارم، چــه آرامــشِ بــهــشــتــــ گــونــه ای دارنـــد، لـحـظـه هــایــی کــه سرشــارنــد از تـــو

ببین نامردا رو ها

من زنگ زدم تو خرداد و اینا بود. گفت ظرفیت تکمیله

حتما خیریتی داشته

نمیدونم والا

بِسْمِ اللهِ الَّذِی لا أرْجُو إلاّ فَضْلَهُ ، بـنـام خـــدا یــى کـه جـز فـضـلـش امـیـدى نــدارم، چــه آرامــشِ بــهــشــتــــ گــونــه ای دارنـــد، لـحـظـه هــایــی کــه سرشــارنــد از تـــو

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منم چند شب اومدم مسجد دانشگاه

دو شبم مهمون اصفهونیای عزیز بودیم

این نرگس بلا رو هم زیارت کردیم

جاتون سبز بود

رومینا دعوا کردن یه جزئی از رشد شخصیتشونه

نگران نباش

خودشون با هم صلاحشون میره

بچه های منم همینن

فصل مدارسم که شده خواب من خیلی کم شده. از 7 و نیم شب باید غزل خدافظی بخونم تا کی اینا تسلیم بشن. تو رختوخوابم هی وول میخورن و به بهونه اب و اینا در میرن

2731

سلام زهرا جان خوبی؟؟؟؟؟ خوشحال شدم آمدی😂🌷،

آخه من اصلن اهل گوشی نیستم برا همین بیشتر میام نی نی سایت فکر کنم😂😂😂،

چه بهتر ثبت نامشم نکردی همچینم خیلی پرفکت نیست، از خواهرم پرسیدم یه آشنایی با یکی از مسئولا داشتن، برا همینم ثبت نامش کردن، ولی خواهرم که یه جورایی پشیمون شده بود میگفت بیاردش بیرون پسرش رو ولی گفتم بهش صبر کنه ایشالله اوضاع بهتر میشه🙏🙂.

دخترت ریحانه رو گذاشتی روشنا؟؟؟؟؟ حال و احوالش خوبه؟؟؟

شنیدم ثبت نام برای یک روز در میون هم دارن روشنا ،هنوز موفق نشدم برم، یعنی قصد سفر داشتیم گفتم برم بیام بعد ثبت نامش کنم🙂

اگه دخترت اونجاست خبرم کن، ایشالله بچه با هم دوست بشن😂🙏🙏🙏،

راستی از نرگس خانوم چه خبر؟؟؟ خوب بود حال و احوالش؟؟؟

اینجا پیج سلامت محوره دوستمه با کلی غذاهای خوب سالم و رژیمی... حمایت کنید ارزششو داره...     insta:healthy.food.happy.life
منم چند شب اومدم مسجد دانشگاه دو شبم مهمون اصفهونیای عزیز بودیم این نرگس بلا رو هم زیارت کردیم جا ...

راستی زهرا جان دکتر گفتم دارومو عوض کرده تایسبری میزنم هر ماه یک روز بستری میشم، در موردش خیلی استرس دارم، به نظرم عوارضش زیاده😂😭، اطلاعاتی در موردش نداری؟؟؟ کاری نیست انجام بدم عوارض دارو کم شه؟؟؟ راستی برا آلزایمر هم می خواستم راهکار بهم بدی😂😂😂

یه سوال دیگه معمولن چه ساعت هایی از روز آزادی بزنگم😳😓

اینجا پیج سلامت محوره دوستمه با کلی غذاهای خوب سالم و رژیمی... حمایت کنید ارزششو داره...     insta:healthy.food.happy.life

سلام سلام 

خوبی مرضیه ؟

نرگس هم خوب بود الهی شکر

خیییییییییییییلی لاغره. حالا داره طب اسلامی کلاسهاشو میگذرونه. خودشو رگ گیری کرده . برنامه دارویی و خوراکی هم بهش دادن. داره انجاممیده ان شالله که نتیجه مثبت میگیره

نه گلی. اصلا اطلاع ندارم چیه

اگه به پزشکت اعتماد داری که دیگه توکل به خدا

آلزایمر از سردی مغزه

شما کلا بدنت سرده که این بلاها سرت میاد

حرف که گوش نمیدی!!!

اینقد گفتم برو پیش ایزدی. دست دست کردی. ایزدی طبابتشو تعطیل کرد.

سردی بدنتو باید با دروهای خیلی گرم بگیری. نه فقط خوراک. داااااااااااارووووووووو

مثلا شما سرما میخوری با خوراک خیلی طول میکشه خوب بشی. شاید اصلا نشی. اما با دارو خوب میشی

حال این دارو یا صنعتی هس یا سنتی یا اسلامی

2740

آره ریحانه میره روشنا

هر روز

خوبه الهی شکر مهدش. خیالم راحته از خیلی چیزا

اما خب نکته منفی هم دارن که قابل اقماضه.

سید علی را بردم علم الهدی خیلی راضیم. مربیشون خیلی خوبه. خیلی هم سفت و سخت میگیرن و با بچه ها کار میکنن. دو هفته اس رفتن کلی چیز یاد گرفتن. دعای فرج حفظ شده. چند آیه با اشاره. 

یکی از مادرا میگفت امام رضا با سرویش 9 تومن پام میفتاد. اوردمش بیرون

هر وقت دوست داشتی زنگ بزن گلی. نهایت خواب باشم جوابتو نمیدم دیگه :))

عوامل و درمان #آلزایمر، #ضعف_حافظه، #فراموشی

- بیماری عام المبتلا که در سنین بالا شایعتر است.

- علما بعلت فعالیت علمی مبتلا نمیشوند.

- علت اصلی فراموشی، بلغم است و نوعا افراد بلغمی دچار این بیماری میشوند.

نکته: موارد اشاره شده در درمان جهت تقویت حافظه مفید است.

▫️عوامل:

1- خوردن میوه کال، سیب سبز و ترش (منظور زمانی است که از درخت چیده میشود، که اکثر سیب ها (و اکثر میوه ها) اینچنین هستند که کال چیده شده و تا بازار رسیده و زرد میشوند).

2- مصرف سبزی گشنیز

3- خوردن پنیر محلی بدون گردو (کلا ضرر است - پنیر پاستوریزه اصلا پنیر حساب نمیشود و نوعی ماست است/توصیه به خوردن پنیر محلی با گردو در شب بجای صبح)

4- مصرف گوشت حیوانات وحشی و گاو. (گوشت گاو فقط در درمان برخی بیماری های خاص کاربرد دارد).

5- مصرف کنجد (و احتمالا ارده و حلوا کنجدی)

6- خواندن نوشته روی قبر.

7- حرکت بین دو زن.

8- نگرفتن ناخن ها

9- نگاه به فرد به دارآویخته شده.

10- غلط زدن در رختخواب در حالت بی خوابی

11- شکر سفید

12- حجامت نقره (گودی وسط گردن (مهره سوم و چهارم) در ناحیه پشت؛ مُغاک)

13- ادرار در آب راکد

نکته: مصرف مداوم مواد فوق باعث ضعف حافظه میگردد.

▫️درمان:

1- عسل با کندر نر.

2- کرفس

3- کندر

4- خوردن مویز (کشکمش قرمز دارای هسته)

5- زنجبیلی که با عسل مربا شده است (برای افراد گرم مزاج مضر است - افراد بلغمی استفاده کنند).

6- اضافه کردن خردل به غذا.

7- #داروی_ابن_مسعود که از ترکیب کندر، میخک، اسپند و شکر قرمز بصورت مساوی درست میشود.

8- #داروی_تقویت_حافظه

9- ترکیب ده درهم (32.5 گرم) قرنفل (میخک) و همین اندازه کندر نر بصورت نرم و جدا از هم آسیاب کرده بمیزان یک قاشق مرباخوری بصورت ناشتا.

10- ترکیب زعفران و سعد بمیزان یک واحد و عسل بمیزان دو واحد.

11- خوردن مخلوط آسیاب شده زعفران، #سعد هندی، کندر نر، فلفل سفید، #سنا مکی از هر کدام یک واحد بهمراه ده واحد عسل بمدت یک هفته هر روز صبح ناشتا یک قاشق چای خوری (بهترین درمان فراموشی -  مصرف برای درمان هفت روز است و اگر 14 روز استفاده شود، معجزه گر است)

12- #داروی_عقل

13- داروی #مفرح

14- روغن مالی بدن به ویژه با روغن بنفشه (کاهش میزان بلغم بدن).

15- مسواک زدن

16- روزه گرفتن

17- قرآن خواندن

18- نوشتن سوره حشر در جامی از شیشه و شستن با آب باران و نوشیدن. 

19- خواندن دعای سبحان من لا یعتدی . . . (مفاتیح الجنان) بعد از نماز

20-  ذکر یا حیّ یا قیِوم، هر روز بعد از نماز صبح

21- انار همراه با پیه آن

22- سرکه

23- به

24- خرفه

25- حجامت

26- شانه زدن

27- قیلوله(خواب نیمروز)

28- باقلا

29- سداب

30- کدو

31- ترنج

نکته: سعد هندی با سعد کوفی متفاوت می باشد (سعد کوفی گرد است و سعد هندی  دراز می باشد).

نکته 2: فلفل سفید دو نوع می باشد، یک نوع فلفل سیاه را پوست کنده اند و بعنوان فلفل سفید خارجی معروف است و یک نوع فلفل سفید ایرانی است که  که گردی آن شبیه "قطره آب" ولی باندازه همان فلفل سفید خارجی است. بنظر می رسد اینجا منظور فلفل سفید ایرانی است، که سمی نیز است و استفاده زیاد آن مجاز نیست.

نکته 3: روش تهیه مربا ی زنجبیل: زنحبیل خشک را با عسل مخلوط کرده و در آفتاب یا جای گرم گذاشته تا به مرور نرم و قابل خوردن شود (تهیه مربا با حرارت اشتباه است بلکه باید به مرور نرم شود).

▫️توضیحات

- در روایت است «کسی که یک قاشق مرباخوری عسل در ناشتا بخورد، بلغم را قطع می‌کند و صفرا را می‌شکند و مره سودا را قطع می‌کند و ذهن را صاف می‌کند و حافظه را تقویت می‌کند اگر با کندر نر مصرف شود.

- پیامبر (ص) می‌فرمایند: «بر شما باد کندر، زیرا گرمی از قلب می‌زداید ... و ذهن را تیز می‌کند و بینایی را جلا می‌دهد و فراموشی را برطرف می‌کند.»

- کرفس که غذای الیاس و یسع و یوشع بود و باعث توانایی حفظ، روشنی قلب و از بین رفتن جنون و جذام و پیسی است.

- پیامبر خداصلّی الله علیه و آله و سلّم، پایین محاسنش را چهل بار و بالای آن را هفت بار شانه می زد و می فرمود که این کار، ذهن را توان می دهد و بلغم را قطع می کند.

(استاد تبریزیان)

سلام گلی

آره ریحانه هم تو کلاس خاله فروغه