2737
2739
عنوان

از زبان ادمین 2

526 بازدید | 49 پست

++این تاپیک قفل خواهد بود و تاپیک تبادل نظر بین کاربران نیست.پس لطفا کامنت نذارین.  

سلام.

1.سمیر آریا هستم ، قبلا تاپیکی با عنوان " از زبان ادمین (اینجا) " نوشتم که در اون به بررسی قوانینی پرداختم که برای کاربر اقا در سایت ممنوع هست ، ببینید من منتظر بودم اکانتم برگرده ولی حالا اگه برنگشت پس من چیزی برای از دست دادن ندارم ، پس این تاپیک رو بعنوان باقیات صالحات اینجا می نویسم و صریحا برخی قوانین غیر شفاف که در اون تاپیک نگفته بودم رو اینجا با اسکرین شات خواهم گذاشت.

2.دلیل اینکه من با اسکرین شات ، حرف میزنم اینه که خود من زمانی که کاربرها در موردی بهم هشدار میدادن ، میگفتن کجاست؟ توی  "بخش قوانین سایت(اینجا)"  که لینکش در پایین سایت هست همچین چیزی نوشته نشده ، بخاطر همین من میگم قوانین غیر شفاف هستند.

3.بگذریم که اینجا و در این سایت ، اولویت اول کاربران خانم هستند ، ولی برخی از همین کاربران که  قدیمی هم هستند ، برخی قوانین رو نمی دونن و چون تاپیکی برخلاف میل شخصی اونهاست ، پس برخورد شخصی دارند.پس پیشنهاد میکنم این 2 تاپیک رو بخونید و اگه اطلاعی ندارند ، بهشون اسکرین شات ادمین رو بهشون نشون بدین. شاید واقعا ندونن.

4.در انتها ، پیشنهاد میکنم این 2 تاپیک رو به کاربران اقا معرفی کنید تا بخونن و شما هم یه نگاه بهش بندازین و اگه اون کاربر ، مثل اون روز من گفت که : کو اسکرین شات این مطلب این تاپیک رو بهش نشون بدین. تماما اسکرین شات نی نی یارها هستن.هدف از گذاشتن اسکرین شات هم اینه که متوجه بشین چه مواردی ممنوع هستن که در بخش قوانین بصورت جزئی و موردی قرار نگرفته .

5.اگه اکانتم برگشت که لینک این تاپیک رو به قبلی اضافه میکنم و گرنه ، این تاپیک یادگاریم بمونه   

6.حرف اخر ، سعی کنید قوانین رو رعایت کنید ، ارزشمندترین دارایی کاربر در سایت همین اکانتش هست.  

7.راستی شاید یه روز این قوانین عوض بشه و سیاست ها تغییر پیدا کنه اما فعلا که همینه /  4.12.1400

به نام خدا

بخش اول : یک نگاه کلی به قوانین سایت

اجازه بدین اول از بخش قوانین و مقررات سایت شروع کنیم که نکات جالبی داره و در کنارش من صحبت نی نی یار رو کنارش میذارم و با هم میریم جلو .

بخش قوانین و مقررات سایت

**میگه دوستی و راهنمایی و اینا سر جاش ، تخلف کنی و قانون زیر پا گذاشته بشه با جدیت برخورد میشه .( اینو گمونم باید بگم یه جایی نی نی یار 5 تلویحا اشاره میکنه اینجا حدود 2 میلیون کاربر داره ، پس حساب کنید که اگه یه لحظه چشم از سایت برداره ، چه اتفاقاتی که نمی افته ، پس احتمالا تصمیم لحظه ای باید باشه و اگه یه تاپیک تعطیل بشه ، میشه برگردوندش ،  لااقل در مورد ی تاپیک اینو دیدم  ، منتها اینکه چه تصمیمی گرفته بشه بستگی به اون تاپیک و نی نی یار که مجری قانون هست. منتها در مورد اقایون کمی سختگیرانه تر برخورد میشه.

ادمین ها ( نی نی یارها ) ، ادمهای باحالی هستن ، اینطوری نیست که چون اسکرین شاتهاشو من اینجا میذارم یعنی خیلی سخت گیر هستن ، ابدا اینطور نیست ، خیلی راهنمایی میکنن ولی ما کاربرا گاهی زیاد اذیتشون می کنیم ، 

یکبار دیگه اون اسکرین رو میذارم و باید بگم خارج از قوانین دقیقا یعنی چی؟

جواب

ببنید ، اینجا یه سری قوانین کلی داره که توی بخش قوانین سایت ( اینجا گفته شده ) ولی برخی قوانین هم بعدا تصویب میشه و باید توسط کاربرها اجرا بشه.پس پیشنهاد میکنم همیشه اخرین تاپیک هایی که نی نی یارها میزنن رو مطالعه کنید و بدونید.جوری نشه که تاپیک بزنید بعد بگن که این ممنوعه و یا ادمین بیاد بالاسرتون و تذکر بگیرین و یا کلا تعلیق بشین.

ادمین های سایت

1.ادمین 3 ( نی نی یار 3 )

2.ادمین 5 ( نی نی یار 5 )

3.ادمین شب ( نی نی یار شب )

4.ادمین حذف تاپیک ( نی نی یار حذف تاپیک )

نمونه تاپیک ها

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

لینک شبکه اجتماعی

ظاهرا تعلیق اکانت من سر این موضوع بود ، نمیخوام بگم بعضی کاربرا راحت میان زیر پوستی ایدی میذارن و تبلیغ اینستاگرامشون رو میکنن ، اونایی که علنا تبلیغ میکنن که چه عالی ولی اونایی که تبلیغ زیر پوستی میکنن ، خود کاربرا براشون گزارش میزنن . 

دلیل تعلیق من؟!

پیشنهاد میکنم اصلا عکس آیدی دار نذارین ، هیچی هیچی هیچی ، جلوتر بهتون نشون میدم که تاپیک های اینجا قانون کپی رایت نداره ، حالا من چرا تعلیق شدم ، یه اسکرین شات از یه بازی بود که طرف اسم من رو پرسید و دقیقا منم هم اسم ایدی اکانتم رو گذاشتم بعنوان نام خودم ، اصلا ایدی اینستا یا تلگرام یا واتس اپ یا تیک تاک نیست ، یه اسم بود ، کاربر عزیز ، ایدیت چیه؟ توی بازی اگه نسبت به اسمت تعصب داشته باشی و بگی اسمم اینه ، اسکرین شات اون رو اینجا بذاری ممکنه فکر کنی که داری تبلیغ اکانتت رو میکی و بخاطر همین ممکنه تعلیق بشی. عکس اون بازی رو من در این تاپیک گذاشتم ( اینجا )

2 تا پست اخر همون صفحه

اولویت سایت : رعایت حقوق بانوان

9.خدایی کاربرای خوبی داره اینجا ، بعضی هاشون شاید تاپیک نداشته باشن ولی خیلی باسواد هستن ، کامنت هاشون نشون دهنده این موضوع هست ، خود من به شخصه کاربری که بهم احترام گذاشته رو بیشتر هم بهش احترام گذاشتم و هم تا جایی که بلد بودم راهنمایی کردم. بچه ها اینجا طلبکار نباشین و طلبکارانه حرف نزنید. نی نی یارها هم گفتم که توی فضای احترام متقابل در سایت ، راهنمایی های لازم رو میکنن و حتی در تاپیک ها هم کامنت در جواب تاپیک استارتر میذارن.

10.یادتون باشه که "نی نی سایت" ، اوویت اولش رعایت حقوق بانوان هست و بعد اقایون ، یعنی مثلا موردی مثل درخواست دوستی ، حکمش برای کاربر اقا ، تعلیق هست ولی همین مورد رو سر همون کاربری که باهام طلبکارانه حرف میزد و درخواست دوستی داد ، به نی نی یار گفتم ، ایشون گفتن که حتما بررسی میشه . 

در مورد مزاحمت ، مثلا اینایی که من دیدم ، یکی درخواست دادن کاربر اقا بود ، یعنی مثلا کاربر خانم تا چند بار لایکش کرد ایشون سریع درخواست دادن یا کلا به همه درخواست دادن یا در مورد یک کاربر خاص ، طرف همیشه میره تاپیک اون شخص و فضای تاپیک رو به سمت تشنج میبره.اسکرین شاتی که من میذارم یکی از موارد مزاحمت هست.

دوست دارم اینجا عبارت "مزاحمت خاموش" هم به کار ببرم ، اینطوری که طرف اصلا اکانت نداره و مثلا میاد از عکس های کاربرا که میذارن اسکرین شات میگیره و البته این موضوع بارها توسط نی نی یارها و مدیر محترم سایت به کاربرا هشدار دادن.

2738

تاپیک زدن علیه کاربر دیگر ممنوع است!

7.فضای اینجا خیلی عجیبه ، یعنی توی این سایت فعالیت کنید متوجه میشید اصلا طرف یه چیزی میگه ، قفل میکنه تاپیکشو ، کاربر دیگه ای هم بهش برخورده و میخواد پیداش کنه و حسابی از خجالتش در بیاد. عموما هم بخاطر اختلاف نظر این ماجرا پیش میاد. اکانتت رو دوست داری؟ حواست به این موضوع باشه. دیدم که تاپیکی که عنوانش نشون دهنده این باشه که علیه کاربر دیگه زده شده همون اول ، تعطیل میشه.

8.واضحه

صحبت در مورد ابزار عبور از اونا ، ممنوع

اختلاف من با اون کاربر طلبکار از همینجا شروع شد .  

بعدشم اتفاقات بعدی ، گاهی به این نتیجه میرسم درباره مسائل تخصصی و حتی اینکه ایپی چیست و چیکارا میشه کرد ادم هیچی نگه ، حتی اگه خدای اون دانش باشه ، بگو بلد نیستم . سنگین تری . بعدا اگه کاربری که میشناختیش و یا از دوستانت بگو درباره همین چیزا ازت پرسید ، برو تاپیک همون کامل راهنماییش کن. واقعا بعضیا تو ادب و احترام و شعور عالی هستن ، دمتون گرم  

یه جور تاپیک بزن ، انگار که ...

اهان این ، مورد بوده تاپیک زده حسابی از خجالت طرف در اومده ، بعد اون طرف اومده تاپیکش رو خونده و اینم لو رفته ، اومده تاپیک زده وای بچه ها حالم بده ! بیایم گزارش بزنید بترکم ، فلانی منو پیدا کرده. الان من بترکم ، تاپیک هام هم پاک میشه یا نه؟ خلاصه که حواستون جمع باشه. بعضی کاربرا میگن که همسرشون ازشون میخواد که گزارش روزانه از تاپیک ها بهشون بدن که امروز چیا گفتن ، خلاصه هم یه جور بنویسین که لو نرین و هم به هیچکسی اعتماد نکنید. طرف ممکنه جنسیت کاربریش رو زده باشه خانم و حتی تاپیک هاش هم همین رنگ و بو رو بده ولی کاربر اقا باشه و حتی بالعکس

اینجا عضو باشین ، خودتون تمام اینها رو به چشم خواهید دید.

حداقل سن کاربر ؟

اینجا یه نکته کلیدی وجود داره  ، میگه حداقل سن کاربر برای ایجاد سوال تو بخش کلینیک ، ظاهر این قانون اینه که  حداقل سن کاربر برای عضویت 15 سال باشه . دیدم کاربرا وقتی متوجه شدن که استارتر سنش پایین تر هست ، نی نی یار رو تگ کردن .چون سایت مطالبی داره که بهتره حداقل سن کاربر همون 15 سال باشه

بخش دوم : چرا کاربر نمی تونه خودش تاپیک خودشو حذف کنه؟

اگه میخواین تاپیکی حذف کنید ، باید لینک اون تاپیک رو تاپیک نی نی یار حذف تاپیک بذارین.

1.راهنمای تصویری لینک دار کردن یک عبارت ( اینجا)

2.تاپیک نی نی یار حذف تاپیک ( اینجا )

لازمه بگم که بعضی کاربر ها ، مثلا تاپیک میزنن که نی نی یار بیا تاپیک هامو پاک کن! یا بیا هر چی تاپیک رو زدن رو حذف کن. یا مثلا میگن بیا تاپیک هامو گزارش بزن ، تاپیکم تعطیل بشه. اینکار رو نکنیدا ، خودتون تعلیق میشین. پست بعدی اسکرین شات نی نی یار در همین مورد هست.

++اینم بگم که من از کاربر ها شنیدم که در سالهای دور این قابلیت حذف تاپیک توسط خود استارتر بوده ولی برش داشتن.

2706