2733
2739
عنوان

رفتارها و ظرافت های زنونه

| مشاهده متن کامل بحث + 7672 بازدید | 89 پست

و اما اون نکات طلایی:

مهمترین اصل شوهر داری زن بودنه. این شاید به نظر بدیهی بیاد، اما اگه به عمقش بریم 

میبینیم اینطور نیست. یعنی باید آدم چیزی باشه که همسرش نیست. باید اول به همسرش

نگاه کنه و ببینه این آدم برای چی زن گرفته. میخواسته کامل بشه و چیزهایی را بدست بیاره

که خودش نداشته. برای همین زنی که میخواد محبوب شوهرش باشه باید زنانگی کنه. یعنی

یه جورایی هر کاری مردها میکنن برعکسش رو انجام بده. مثلاً :

درباره سر و وضع :

* موهاش تا حد ممکن بلند باشه. ( از شانه بلندتر) و همیشه مرتب باشه. حتی اول صبح. 

خیلی مهمه که همسر، آدم رو در حال شونه کردن موهاش ببینه و ببینه که آدم به زیباییش

اهمیت میده.

* ناخنهاش همیشه یک کم بلند و مرتب باشه. 

* حتماً از زیور آلات ( گردنبند و گوشواره و ... ) استفاده کنه.

* بجای لباسهای اسپرت، دامن و لباسهای مدل دار بپوشه. ( بجز یک وقتهایی برای تنوع، یا وقتی که مطمئنه شوهرش اصلاً فقط لباسهای اسپرت دوست داره، که کمتر مردی اینطوری

هست) ...

لایک های من همیشه به معنی موافقت با اون پست نیست!!! گاهی معنی اش اینه که اون پست رو خوندم!!! 🚫 درخواست دوستی قبول نمیکنم🚫 ❌به خودم قول دادم از این به بعد تو نی نی سایت،فقط از تاپیک های مفید استفاده کنم و وقتم رو برای تاپیک های چرت و پرت تلف نکنم❌                               

فقط قیافه و چهره مهمه و گرنه اصلا به دل نمیشینه

لایک نکن.      لا لایک.       لایک المه.     dont.like     به سه زبان گفتم باز میای لایک میکنی بشررر؟؟                                                                                           اشتیاقی که دیدار تو دارد دل من،  دل من داندو، من دانم و ،دل داندو، من💜                                            خاک من گل شود و، گل شکفد از گل من، تا ابد مهر تو بیرون نرود از دل من😍💜

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

* توی خونه حتماً حتماً صندل پاشنه دار (بیشتر از 5 سانت) بپوشه که هم باعث میشه ساق 

پا فرم بهتری بگیره و هم خود به خود باعث میشه آدم مجبور بشه برای حفظ تعادلش هم که

شده حرکاتش رو با آرامش و طرافت بیشتری انجام بده. 

* به دستهاش بیش از اندازه برسه و این رسیدگی رو به شوهرش نشون بده. مثلاً اصلاً و تحت هیچ شرایطی بدون دستکش کار نکنه. استفاده از کرم صد آفتاب و عینک آفتابی و این شیکی 

جات هم باعث میشه ناخودآگاه همسرتون احساس کنه که شما موجود ظریفی هستید و باید مراعاتتون رو بکنه.

* باید کلی کش و سنجاق و گل سر و تل و ... داشته باشه و هر روز موهاش رو یه مدل درست کنه. اما لازم نیست خیلی شلوغ و حرفه ای باشه، چون بدتر مرد گیج میشه. 

* نکته مهم : کارهای پیرایشی مثل بند انداختن و ابرو برداشتن و رنگ کردن و ... به هیچ عنوان نباید در حضور همسر انجام بشن.

لایک های من همیشه به معنی موافقت با اون پست نیست!!! گاهی معنی اش اینه که اون پست رو خوندم!!! 🚫 درخواست دوستی قبول نمیکنم🚫 ❌به خودم قول دادم از این به بعد تو نی نی سایت،فقط از تاپیک های مفید استفاده کنم و وقتم رو برای تاپیک های چرت و پرت تلف نکنم❌                               
2731

از نظر رفتار و برخورد : 

* حتی اگه ذاتا ترسو نیست، چندوقت یک بار وانمود کنه از یه چیزی میترسه و اجازه بده 

همسرش مثل هوختشره به دادش برسه و کمکش کنه و بعد هم در اولین فرصت کلی با آب

و تاب درباره اون شجاعت همسرش برای دیگران تعریف و تمجید کنه. البته جلوی خود سوژه!

* حتی اگه زورش به قدر کافی هست، وانمود کنه که زورش به یک سری از چیزها نمیرسه و اجازه بده همسرش با انجام اون کارها احساس قدرت کنه. کارهای مثل باز کردن در شیشه ها، یا جابجا کردن چیزهای سنگین و از همه مهمتر حمل وسایل مثل ساکهای خرید، یا موقع مسافرت چمدان ... این خیلی مهمه که زن هیچوقت نشون نده که زورش زیاده.

* هیچوقت صداش رو بالا نبره. نه روی شوهر و نه روی بچه ها و هر کس دیگه ... طوری که همسرش خیال کنه اصلاً ولوم صداش بالاتر از این نمیره! ( مهتاب میگه این خییییییییلی مهمه. یعنی یه جورایی اساسیه )

* موقع صحبت کردن با شوهر یه جوری کشدار و با ناز حرف بزنه و تا میتونه عزیزم و جانم قاطی حرفهاش کنه.

* همیشه غذا کم توی ظرفش بکشه. طوری که همسرش مجبور بشه همیشه خودش به زور براش باز هم بریزه. این هم خیلی مهمه. باید همیشه شوهر آدم فکر کنه باید به زور یه چیزی رو توی حلق آدم بکنه وگرنه خودش اهل خوردن نیست.

* با این حال هیچوقت غذاش رو تا ته نخوره و اگه شده یه قاشق ته غذاش بذاره و بگه وای دیگه جا ندارم! 

* همیشه شاد و سرزنده باشه، ولی گاهی هم تو خودش بره و سر سنگین بشه تا قدر شادیهاش دونسته بشه. با همه مهربون باشه، ولی کلاً هیچ وقت اینقدر لطف نکنه که بشه وظیفه ش.

* همیشه همیشه همیشه یه آرایش ملایم داشته باشه و معطر باشه. حداقل یک روز در میان حموم کنه و موهاش رو سشوار بکشه. سر و وضع مرتب و آرایش مثل یک سپره.به مردها آلارم میده که من به خودم توجه دارم و کسی اجازه نداره با من بی احترامی کنه.

برای همین همسر آدم به مقدار متنابهی با احترام با آدم برخورد میکنه و به خودش اجازه نمیده هر برخوردی داشته باشه.)

نکته: مهمه که آرایش ملایم و دلپذیر باشه. مردها از آرایش سنگین بیزارن و بدتر اعصابشون به هم میریزه.

* حتماً در هنگام مشکل ماهانه یکی دو روز خودش رو تحویل بگیره و دست به سیاه و سفید نزنه و در این مدت کارها با همسر باشه. هم برای حفظ سلامتی زن و هم اینکه آقا یک کم قدر سلامتی خانم رو بفهمه. ( البته شگردش اینه که چون آقایون بیرون کار میکنن و طبعاً شب که میان خسته ن، باید خانوم از قبل به طور نامحسوس مقدمات کارها رو فراهم کنه و آقا فقط بخشهای آخر کار رو انجام بده. در واقع آقا به مصداق کار رو کی کرد اون که تموم کرد

، هم کار کرده و احساس خوبی داره و هم خسته نشده و خاطره خوبی از کار خونه توی ذهنش ثبت میشه و سری بعد که قراره کار کنه فراری نیست. البته هرچی بگذره آقایون

کارکشته تر میشن و دیگه خودشون با ذوق کار میکنن.)

کدبانو گری : 

* زن ملکه خونه ست و برای مرد وضعیت خونه نمودیه از شخصیت زن. اگه خونه نامرتب باشه مرد میفهمه زن اونقدر برای خودش ارزش قائل نیست که محل زندگیش رو مرتب کنه.

برای همین به خودش اجازه میده از زن ایراد بگیره و بعد هم روشون به روی هم باز میشه. 

* از اون مهمتر آشپزخونه ست و از همه مهمتر ظرفشوئیه. مردها ی ایرانی به ظرف کثیف خیلی حساسن. یعنی اگه تمام خونه برق بزنه، ولی توی ظرفشویی پر از ظرف باشه ناخودآگاه اعصابشون خورد میشه. 

برای همین بهتره هیچوقت  زن بدون این که شب آشپزخونه رو مرتب کنه بره بخوابه. یعنی براش مهم باشه که اونجا حتماً مرتب بشه. حالا این که خودش بشوره یا همسرش یا حتی

ماشین ظرفشویی، خلاصه باید قبل از خواب مرتب بشه.

* لباس مردها مستقم به احساسشون وصله! یعنی به کسی که لباسشون رو مرتب میکنه ناخودآگاه وابستگی عاطفی پیدا میکنن و به قدری ازش ممنون میشن که سعی میکنن در

اولین فرصت چند برابر جبران کنن.

2740

اصلاااااااااااااا کارهای مردونه انجام نمیدم 

اصلااا کارهای سخت خونه رو تنهایی انجام نمیدونم 

به شوهر گرامی غرغر نمیکنم هرچیزی ازش بخوام با خنده و دلبرییه 

لباسهای تو خونم ودمپایی هام رنگهای شاد و دخترونه ست 

بیشتر اوغات خودمو سرگرم کاری می کنم و خودمو روی مبل ( پای تلویزیون) مثل مردا ولووووو نمیکنم 

کفش پاشنه بلند 

موهای لخت و مرتب 

پوست لطیف وتمیز 

صاف نشستن 

مرتب نشستن 

خونه منظم داشتن منظورم همه امور خونه و زندگیه 

دوست داشتن خودمون و اعتماد به نفس 

صدای زنونه داشتن یا لطافت صدا 

اروم بودن 

اروم راه رفتن 

تزیینات خونه 

تزیینات غذا 

هر کاری که فکر میکنی خوشحالت میکنه انجام بده . اصلا ببخشیدا - ارایشگرتو عوض کن.

خودت خودتو قبول کن ، شب هم که میخای بخابی همش خودتو اونجور که دوست داری باشی تصور کن . صد در صد جواب میده

اگه پشت لب داشته باشی ، اون ارایش دیگه به چشم نمیاد اصلا و جالبم نیست .

این جور چیزها جز اصول اولیه بهداشت حساب میشه و از دید دیگران ، خصوصا اقایون خیلی مهمه. اگه تاحالا برنداشته بودی مساله ای نبود ، اما وقتی یبار برمیداری و دوباره در میاد خیلی منظره بدی میشه 

تو باید اول به خودت احترام بزاری تا بقیه هم به تو احترام بزارن. تو باید به خودت با دید تحسین نگاه کنی تا بقیه هم اینطور باشه.

به قول مامانم، ادم میتونه یه کفش قدیمی و شایدم پاره رو بپوشه - اما بهش واکس بزنه و تمیز نگهش داره -

منظورم از اب رسان ، مرطوب کننده نیست - کرم های اب رسان برای پوست عالی هستن 

اها اینم بگم عزیزم تو تاریکی مطلق هم نگاه نافذ قابل تشخیصه . من نمیگم زل بزنی تو چشم طرف یا با جدیت نگاش کنی ، در کنار ارامش ، بزار اعتماد به نفست از نگات معلوم باشه .

به نظر من گاهی همه چیز تو لباس پوشیدن نیست ، تو نگاه نافذ داشتن و محکم حرف زدن هستش. محکم حرف زدن منظورم با صدای بلند و کلفت نیست ، بلکه خودت به خودت ایمان داشته باشی 

عزیزم وقتی خودت به خودت اعتماد نداری و اعتماد به نفستو میاری پایین ، ناخوداگاه همونو به طرف مقابلت انتقال میدی .

چرا موهای صورتتو نمیرنی ؟ این برای اقایون تا حدی مهمه . ینی بند بندازی جوش میزنی ؟ خوب تیغ بزن 

بعد حموم یا شیو صورتت هم حتما یه اب رسان به پوستت بزن.

ببین درکل باید کمی به خودت برسی ، موهاتو مرتب کنی و یه ته ارایش خیلی کوچیک داشته باش .

از نظر مردم ، وقتی تو به ظاهر اولیه خودت نمیرسی ، خوب یعنی مرتب نیستی .

ببین خیلی از اقایون ریش میزارن که همیشه تمیز و مرتبن و ریششون رو تمیز میکنن ، اما خود تو اگه بری طرف یه نفر که ریش داره و نامرتبه و اصلاح نکرده ، ترجیح میدی زیاد باهاش هم صحبت نشی ، یا حتی خجالت میکشی باهاش جلو جمع دوستات ظاهر بشی . خوب این موضوع عکسش هم کاملا صادقه .

تیپای جدید بازیگرای هالیوودی رو سرچ کنین تیپ تو خونتون امروزی باشه و دخترونه،دمپایی رو فرشی هم یادتون نره

نباید به شوهرمون موقع رانندگی آدرس بدیم در ضمن در حال رانندگی توی مسافرت و مسیرهای طولانی بهتره یه نیم ساعتی بخوابیم اینطوری شوشو احساس میکنه که ما به رانندگیش خیلی اعتماد داریم. 

کلا نباید به شوشو بگیم که چیکار بکن چیکار نکن تازه اگه هم بگیم باید کاملا نامحسوس و غیر مستقیم باشه . 

حرکت چشمام خیلی تاثیر داره....من از خانومایی که اروم چشماشونو تکون میدنو پلک میزنن خیلی خوشم میاد...ادمو نازدار میکنن این مژه زدنا...دیشب اینکارو کردم خیلی ملوستر و شیکتر به نظر میرسیدم

از خواب که بیدار میشم کرم دست، عطر،قرص آهن 

یه موضوع مهم که به نظرم می رسه خوردنه 
توی جمع خیلی با ولع غذا نخوریم یا خیلی بی اشتها 
آروم و با تمءنینه 
حجم غذایی که می کشین توی بشقاب خیلی مهمه 
روی میز غذا یا سفره تا کمر خم نشین چیزی رو برداریم درخواست کنیم که بهمون بدن 

تند تند حرف میز دن

- اینکه بقیه متوجه اهمیت بعضی حرفام نمی شن 
2- بعضی حرفا رو 2 یا 3 بار می گم که این خودش دوباره باعث می شه اهمیت حرفام و تاثیرگذاریش از بین بره

از تحقیر کردن و مسخره کردن دیگران تو جمع پرهیز کنیم و اگه کسی تو جمع اینکارو کرد یا سکوت کنیم و اصلا نخندیم یا سریع یه اخلاق مثبتشو تو چشم دیگران بیاریم مثلا بگیم اینجوری نگین هرچقدرم مثلا فلان اخلاقو داشته باشه من فلان کارشو تحسین میکنم اینطوری هم طرفی که مورد حمله دیگران قرار گرفته جذب شما میشه و هم دیگران از رفتارشون خجالت میکشن و یه پوئن مثبت به ما میدن

ا وقتی از شما سوال نکردن در مورد چیزی توضیح ندین.یه فامیل داریم توی جمع یکی میگه لباست مثلاّ خوش دوخته شروع میکنه تاریخچه خرید لباس و اینکه خیلی زرنگه از حراجی مفت خریده و آدرس و اوه ... .اینجوری وقتی یه لباس گرون هم میخره همه فکر میکنن دروغ میگه و همیشه چیپ به نظر میاد

حرکات آهسته و با طمانینه مثلا وقتی میخواهیم زیپ کیفمون باز کنیم
آروم ظریف چیزی برداریم یا بذاریم توی کیف
دستمون تند و سریع حرکت ندیم بعضی ها وسیله رو پرت میکنند تو کیفشون 
و یا راه رفتن آروم باید جوری باشه همه بفهمن یه خانوم داره میاد
تو حرف زدن نباید عجول باشیم باید صورتمون و کلا خودمون آروم باشیم و ریلکس 
شمرده و با آرامش تو صورتمون حرف بزنیم و عصبی و کلافه نباشیم
یا بدونیم تو هر مجلسی چی بپوشیم

اول از همه طرز خندیدن و حرف زدنه که نباید بلند و زیاد و خشن صحبت کنیم و بخندیم یک خانوم همیشه هنگام خندیدن دستش را جلوی دهانش میگیره و هرچقدر هم از ته ل بخنده دهانش را زیاد باز نمی کنه و صدای خیلی بلندی از دهانش خارج نمی شه

یک خانوم کمتر پیش میاد که توی جمع ته صندلی فرو بره و لم بده 
همیشه سر صندلی باید نشست و پاها را روی انداخت و یا کنار هم جفت کرد و دستها را خیلی زیبا روی پا گذاشت 
و خیلی چیز های دیگه

هرگز هرگز توهین نکنینو فحش معمولی هم ندین مثلا بیشعور و خاک بر سرو ...چون گفتن اینها حتی به دوستان خواهرو بردار باعث میشه عادتمون بشه و جایی که نباید از زبونمون در میره

چیزای سنگینو بلند نکنید 

بچه ها من زمانی به این نتیجه رسیدم که با دوستمون رفتیم گردش موقع بردن وسایل من همش میگفتم اینو بدین من ببرم اونو بدیم من ببرم به اقایون میگفتم میخوایید من اینو ببیارم دوستم برگشته میگه وا بابا جون مردی گفتن زنی گفتن ما خانومها کمرمون درد میگیره در توانمون نیست نگران نباش اونا از پسشم بر میان تازه لذتم میبرن مثل قهرمانا از پسش بر اومدن

دیدم راست میگه من عین این خلها همش میخوام از شوهرم این و بگیرم و اونو بگیرم که نکنه خسته بشه اونم کم کم یادش میره دیگه من زنم روز به روز مسئولیتم بیشتر میشه و خسته میشم نمیتونم به خودم برسم

اقایونم که عادت کنن دیگه تغییر نمیکنن دیگه

این یه نمونه

ولی من خودم همیشه سعی میکنم جلوی همسری تو خونه ظرافت و عشوه کرشمه داشته باشم

ولی خب جلوی دیگران یا تو مهمونی که نمیشه

مثلا خودم رو براش لوس میکنم

چیزای سنگین رو میدم اون جابجا کنه

گاهی مثل بچه ها میشم

یه وقتایی خیلی خودم رو بهش میچسبونم

یهو خودم رو میندازم تو بغلش

وقتایی که سرش گرمه لپتاپه یهو میرم از پشت بغلش میکنم و بوسش میکنم

به سرو وضع و آرایشم میرسم

یه نکته مهم هم طرز نگاه کردنه ......

من یه وقتایی که میخام واسش ناز کنم یه مدل غاصی از گوشه چشم بهش نگاه میکنم که خیلی دوست داره و سریع متوجه میشه

2706