2737
2739
عنوان

قدم در راه عرفان

4044 بازدید | 24 پست

هفت شهر عشق را عطار رفت
ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

بیاید با کمک همدیگه از مادیات و ظواهر دنیای مادی بگذریم و به عشق حقیقی برسیم .

هدفم از زدن تایپیک معرفی کتاب در زمینه عرفان .زندگینامه عرفا .معرفی سایتهای مفید .معرفی موسیقی عرفانی و اشعار عرفانی همراه با

تفسیر و خلاصه کمک به همدیگه برای طی کردن این راه و دادن تجربیات در این زمینه است .

ا ز ا د ی

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

با سوفی موافقم،این راهی‌ نیست که یه گروه با هم برن، اونها فقط کنار هم تو راه شخصی‌ خودشون می‌رن،هیچ سالکی نمیتونه به سالک دیگه کمک کنه،مگر اینکه خودش اون راه رو رفته باشه، و شما چطور می‌خوای اینجا اون فرد رو پیدا کنی‌؟

اما فکرت رو دوست دارم و امیدوارم موفق باشی‌
خودت باش...کسی هم اگر خوشش نیامد .نیامد...اینجا کارخانه مجسمه سازی نیست...
2731
دوستان خوبم .حرفتون را قبول دارم .ولی من نگفتم بیاید اینجا از شب زنده داریهامون و راز و رمز هامون با خدا بگیم .

من گفتم بیاید کتب عرفانی بهم معرفی کنیم و هر کس به اندازه فهمش و درکش و اشتیاقش پیشرفت میکنه .
ا ز ا د ی
2738
زندگینامه آقای بهجت، رجبعلی خیاط، اشعار مولانا ولاله ای از ملکوت و...

ولی در کل آدم جز از طریق اطاعت و بندگی خدا آدم نمی شود همین آدم شدن مهمه که در عین حال که همه روشش را می دونیم بسیاررر سخته و نیاز به هیچ کتابی نداره
نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد

انقد آدما هستن که صد برابر این کتابها رو از حفظن عارف شدن به قولی ولی آدم نهه
آدمهایی هم هستن که شاید سواد خوندن ندارن ولی دلشون روشنه
همین رجبعلی خیاط این طور که در زندگینامش نوشته در جوانی برای اینکه به نفسش غلبه کنه خودش توی دستشویی حبس میکنه تا به دختری که خودش عرضه کرده دست نزنه

به هر حال امیدوارم هممون آدمم بشیم
برای آدم شدن نیاز نیستاز مادیات بگذریم ما آدمها مادی هستیم و در عین حال بایست به معنویت نیل کنیم

پارادوکس همینه که در حین اینکه دنیا را داریم به فکر معنویتمان هم باشیم

دوستان عذر میخوام پر چانگی کردم
کتاب سوخته سرگذشت عارف کامل مرحوم ایت ا.. شیخ محمد جواد انصاری همدانی خییییلی دوسش دارم
http://www.taranomemehr.blogfa.com **وبلاگ ترنم مهر** ادرس کلوپ بنیاد نیکوکاری http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=19528 اللهم صل علی محمد وال محمدو عجل فرجهم
فاطی جون قبلا در مورد عارفه (از کتاب تذکره الاولیائ )چند سطری در کتابهای درسی خونده بودم و دوست داشتم تذکره الاولیائ را بخونم ولی همت نکرده بودم .امروز که شما گفتید رفتم کتاب را خریدم و الان دارم میخونمش .مرسی .

این هم جمله ای از کتاب .که فکر مکنم یکی از مهمترین اصول باشه .

او عهد داشت که هرگز از هیچ مخلوق هیچ نخواهد .
ا ز ا د ی
فاطی جون کتاب انسان الکامل را هم حتما میگیرم.باز هم ممنون.

سوفی جون کتاب رجبعلی خیاط را چند سال پیش خوندم و خیلی دوستش دارم .خیلی چیزها ازش یاد گرفتم .بقیه کتاب هایی که معرفی کردی را هم میگیرم .بیشتر از همه به زندگینامه ها علاقه مندم مرسی.

مامان محمد امین مرسی بابت معرفی کتاب .حتما میگیرم .
ا ز ا د ی
2706