2733
2734
عنوان

هوش هیجانی _ تاپیک شماره ۳

4410 بازدید | 13 پست

نتیجه گیری دو تاپیک قبلی :

اگر جواب تون به تاپیک های شماره ۱ و ۲ مثل هم نباشه :

شما ظاهرا یا مرد سالارید یا زن سالار ...

اگر جواب تون در هر دو تاپیک گزینه ۱ باشه (مرد ضعیف و زن ضعیف):

شما آدم ازدواجی نیستین .ظاهرا مجردی تون صد برابر متاهلی بهتر و پربارتر خواهد بود.مجرد بمونین بهتره 😀

اگر جواب تون در هر دو تاپیک گزینه ۲ باشه :

شما ازدواج خوبی به احتمال زیاد خواهید داشت .تبادل انرژی و محبت و احساس را بلدین .دقت کنین میگیم  "تبادل" .نمیگیم  "فقط دادن " یا 

" فقط گرفتن ".

شما هوش eq بالایی دارید ‌.

میتونین خودتون را جای طرف مقابل بذارید و نیاز و احساسش را درک کنین...

آدمهایی که Eq شون خوب کار میکنه ، به مخاطب شون حس خوب میدن .و از طرفی حس خوب را هم طلب میکنن ...

و آدمهایی که eq خوبی ندارند ، همه بار احساسی و عاطفی رابطه رو فقط از همسرشون انتظار دارند ...

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

شوهرمو به خودم وابسته کردم !!!

تاپیک فوق نظرم را جلب کرد .

تجربه خیلی جالبی از تاپیک های نی نی سایت پیدا کردم ...

یکی از تاپیک های این اواخر 👇👇👇
این اواخر زنی را دیدم ۲۶ ساله که شوهرش خیلی بدقلق بوده .این خانم خیلی اوایل زندگیش جنگیده ...
مدتی است لباس رزم را در آورده و داره روی این تبادل احساسات سرمایه گذاری میکنه .از طرفی هم روی شخصیت مستقل خودش داره کار میکنه ...
حتی زمان بچه دار شدنش را هم داره بررسی میکنه که موازی اهداف شخصیشم باشه ...

به کامنت ها توجه که میکنم ، میبینم که مدل رفتاری این خانم  ترجمه شده به عروسک ، زن لوس و ‌حتی
تلاشش را عبث میدونن ...با اینکه این زن داره میگه هم من خوشحالم هم همسرم !

من ۷۰ درصد کارهایی که این خانم میکنه را قبول داشتم ...
آدمی که تو سن ۲۶ سالگی تو زندگیش آتش بس ایجاد کرده و داره سطح رضایت جنسی و روحی خودش و همسرش را بالا میبره ...

هر چند تیتر تاپیک را اگه من جای این کاربر بودم ، میذاشتم " چگونه زن پر جذبه ای  شدم "

ولی زیاد مهم نیست !

مهم هوش هیجانی این خانم در سن ۲۶ سالگی است .آفرین بهش 

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺
حس خوب امروز این تاپیکه برام

مرسی از حضورت و ارادتمندم 🙏❤🌹

اخی چه خوب عزیزم مال من گزینه دو بود ممنون از تاپیکت😘😘

😘😘

آخ جون 2بودم  مرسی تاپیک های خوبی بود👌😘

قربونت عزیزم 😘👌

2738

@دختر_گرانبها    

البته بهتر بود شرایط کاملتر توضیح داده میشد.یعنی رفتار طرف مقابل در هر تاپیک. ما بنا رو به این گذاشتیم که مرد هم متقابلاً این رفتارها رو با همسر داره. چون در غیر این صورت، انگیزه ای تو زندگی نمیمونه مثلا برای خندوندن همسر. وقتی زنی همسرش رو بخندونه اما مرد سرش داد بزنه و عصبانی بشه، خب طبیعتاً زن نمیتونه این کار رو ادامه بده و دل صافی از همسرش داشته باشه. و بالعکس.

@دختر_گرانبها     البته بهتر بود شرایط کاملتر توضیح داده میشد. یعنی رفتار طرف مقابل در ه ...

سلام عزیزم .ممنون از کامنت تون 🙏🌹

من حرف شما را رد نمیکنم .

ولی چیزی که در هوش هیجانی مهمه اینه :

من احساس میدم و احساس میگیرم ....

تو تاپیک اول ، زن گیرنده بود .

در تاپیک دوم ، زن فرستنده بود .

اونایی که هوش هیجانی را تجربه میکنن، میدونن که دنیا را میتونن تکون بدن ! قدرت ارتباطی خودشون را محور کارشون قرار میدن .قبل از اینکه برای شخص مقابل پ اگه و اما وضع کنن ، رفتار خودشون محور کارهاشونه ....

یعنی اون چیزی که باید به طرف مقابل بدن را در نظر میگیرن  ...اون چیزی که حال خودشونم خوب میکنه واقف هستن ...

شروع میکنن عمل کردن ...خیلی احتمال ضعیف داره که رفتار "پر از احساس و شوخ طبع و زنانه"  یک خانم " مستقل" روی همسرش بی نتیجه باشه ...

ترکیبی که در جمله بالا به کار بردم (زن مستقل + زن پر از احساس   ،  ترکیب عجیبیه و زنان به این درجه که برسن به نظرم کیف دنیا را میکنن)

آدمی که هوش هیجانی داره ،شروع کننده تغییراته ...منتظر بقیه نمیمونه ....

من به عنوان فردی که مدیران شرکتمون  بهم میگن هوش هیجانی دارم ، این را میتونم با قطعیت بگم که :

از روزی که "من" محور تغییرات زندگیم قرار گرفتم ، تغعیرات زیادی در اطرافم دیدم .همه آدمها همون آدمهای قبلی بودن .ولی در مقابل رفتار من ، خودشون را تصحیح کردند ....

مثالش را هم زدم در همین تاپبک .زن ۲۶ ساله ای که نتیجه تغییر رفتارش را در زندگیش تعریف کرده 

سلام عزیزم .ممنون از کامنت تون 🙏🌹 من حرف شما را رد نمیکنم . ولی چیزی که در هوش هیجانی مهمه اینه ...

درسته شما خودتون هم از احتمال صحبت کردین. حتی یک درصد.

منم بخاطر اون احتمالِ بیشتر گفتم گزینه۲. اما به خاطر همون احتمال، نمیشه گفت قطعا و همیشه شخص فرستنده، گیرنده محبت هم می‌تونه باشه.

شاید شما خیلی مثبت به این قضیه نگاه کردین. چون بودن کسایی که با وجود گرفتن محبت از همسر، فرستنده نبودن.(اکثرا هم به خاطر سبک زندگی ای که در بچگی باهاش بزرگ شدن. چون پدر و مادرش جلوی بچه به هم احترام نذاشتن که یاد بگیره.) زن به مرد گفت بیا حتی پیش بقیه به هم احترام بذاریم و به احترام ورودِ همدیگه، بلند شیم و بایستیم. مرد گفت این مسخره بازیا چیه.... و خانمش رو تو جمع ضایع میکرد. در عین احترامِ خانم، مرد حتی تو جمع حرفهای زشت به همسرش زد و غرورش رو پیش نزدیکان خرد کرد. وقتی مرد مریض شد و زن پاهای مرد رو ماساژ داد، مرد با همون پا ناغافل به زنش لگد زد و گفت نمیخوام برو. حتی بخوایم بگیم زن قبلش کار بدی انجام داده که مرد ناراحته باید بگم به هیچ وجه.این مرد هیچ دلیلی نداره برای این کارش و تازه انتظار بیشتری هم از زنش داره. اون زنی که قبل ازدواج همه اونو به خنده رو بودن میشناختن بعد ۲۰ سال زندگی شده یه زن افسرده. چون همیشه فرستنده بوده و از جانب همسر محبت ندیده. همین شخص جلوی فرزندش به زنش احترام نمی‌ذاره و میشه تربیت غلط. مخصوصا اگه پسر باشه، اونو روی همسر آیندش پیاده می‌کنه. و نسل به نسل...

و این فقط بحث یه نفر دو نفر نیست. کافیه با تعداد زیادی از مردم جامعه صحبت کنین. کم نیستن و من هم کم ندیدم و نشنیدم کسایی که محبت یک طرفه رو فقط وظیفه ی همسر میدونن(چه مرد و چه زن ممکنه این تفکر و انتظار رو فقطم از طرف مقابل داشته باشن.)

نمیشه زن یا مردی که بیست سی سال با این تفکر بزرگ شدن و  و این تفکر ریشه دار شده، رو بعد ازدواج ۱۸۰ درجه تغییر داد. شاید به مرور زمان بعد از چند نسل تلاش، بشه این افکار رو ریشه کن کرد.

پشت سر زن و شوهری که به هم احترام گذاشتن(نه افراطی و دروغین) یهو بعضیا ادای عوق زدن رو در میارن. یعنی احترام متقابل زن و شوهر رو یه چیز مسخره میدونن!!!!! مونده تا این فرهنگ خوب جا بیفته. اتفاقا زیاد دیدم زوج هایی که به هم احترام میذارن. اتفاقا سال به سال خیلی خیلی بیشتر میشه و من واقعا از این قضیه خوشحال میشم.اما بالعکسش هم واقعا کم نیستن.

پس اگه طرف مقابلت انسان باشه بله حرف شما درموردش صدق می‌کنه. ولی اگه شخص عاری از انسانیت باشه جلوش مثل شمع هم آب بشی میگه گرمای سوختنت کمه و بازم انتظار بیشتری داره.

گرانبها 

چقد خوشحال شدم که این تایپینگ رو زدین

امیدوارم فرصت براتون پیش بیاد و کامل کنید مبحث هوش هیجانی رو

من بعد از خوندن تایپینگ هاتون به این مبحث علاقه مندشدم و کتاب پرورش هوش هیجانی رو خریدم ولی نتونستم باهاشون ارتباط بگیرم. 

متن شیوای شما چیز دیگری بود!

من تازه با تاپیک های شما آشنا شدم، واقعا جا خوردم گفتین پیج روانشناس رابطه از مطالب شما کپی میکنه، من فکر میکردم ایشون بانو آرتمیس هستن، چون پیج دومی هم ب اسم راه زن ساختن و نوشته بودن به دنبال باورهای جدید برای رشد خودم، اما گاهی اوقات ک تو کامنتا پاسخ میدن، پاسخهاشون ی جوری قانع کنندست انگار مطالب برای خودشونه، پیم شما ر  هم فالو کردم و از آشناییتون خوشبتم

و خدایی که ب شدت کافیست، وزن شروع ۶۸ وزن هدف ۵۸        من خودمو خیلیییی دوست دارم                                

سلام گرانبها جان .

من خیلی به شما ارادت دارم .

تاپیک سبک زندگی تون رو خوندم .

حقیقتش می خواستم از تجربه شما به عنوان یک زن موفق در این باره استفاده کنم . شما تو حوزه شغلی و فردی و خانوادگی زن خیلی موفقی هستی .می خواستم بپرسم وقتی بچه دار شدید چه جوری پروسه بچه و کار رو باهم جمع کردید ؟ یعنی بچه رو کجا میذاشتین ؟ و اینکه اگه فرزندتون ازتون دور بود، نمی ترسیدیذ دچار طرحواره ها بشه ؟

ببخشید این سوالات رو پرسیدم از تجربه شما استفاده کنم باز اگر تمایل به پاسخ ندارید ، جوابمو ندید .

ممنونم 🧡