2733
2739

سلام خانما 

به نظرتون کمک کردن به مادرشوهر وظیفه ی عروسه؟ 

اگر هست با تقسیم کار بین عروس ها موافق هستید و خودتون تجربشو دارید؟

خواهرم متاهله و عروس کوچیکس چندتا جاری داره حتی بچه ی بعضی از جاریاش بزرگه دو سه سال از خواهر من کوچیک ترن. مادرشوهرش به عروسا و نوه های دیگش خیلی توجه داره چه‌مالی چه معنوی اما وقتی مریض میشه یا کمک لازم داره از خواهر من کار میکشه‌.

به نظرتون این عادلانس؟ 

الان ۱۰ ساله تمیزی های عیدشو میندازه گردن این یا عمل میره میندازه گردن این مراقبتو.....هفته ی پیشم چشمشو عمل کرده برا مرواریدش الان ۶ روزه جا پهن کرده خوابیده پسر وسطش طبقه پایین خونش زندگی میکنه خواهرم رفته بود دیدن مادرشوهرش که پاشده با اینا اومده در حالی که خواهرم اینا یک و نیم اجاره میدن ولی پسر وسطیه مفتی نشسته پایین خونه ی پدریش اما زنش هیچ کاری نمیکنه برا مادر شوهرش الانم کامل چشمش مداوا شده و میبینه. احساس میکنم سواستفاده میکنه از خواهرم و محبتاش خواهر من خیلی سادس  و باسواده  ما کلا اهل جنگ و دعوا نیستیم ..... نمیدونه در این شرایط چیکار باید بکنه منم مجردم و تجربه ندارم شوهرشم که اصلا اهمیت نمیده و بیخیاله کلا از اول به نظرتون باید چیکار کنه؟

هیچی دیگ وظیفه شده کاری نمیشه کرد 

درمن یک تیمارستان وجود دارد یک تیمارستان با هفتاد تختخواب هفتاد تختخواب با هفتاد دیوانه و سخت ترین کار دنیا را من میکنم  زمانی ک ازمن میپرسند خوبی؟ ومن باید یک تیمارستان هفتاد تختخوابی را ارام کنم و با متانت صادقانه ای بگویم بله امروز خیلی خوبم ....🤍دیدم ک برنداشت کسی نعشم از زمین..خود نعش خود به شانه گرفتم گریستم...🖤

مادرشوهرم عمم میشه جاری بزرگم کار نمیکنه هم بخاطر چاقیش هم اینکه تنبله کلا یکم ولی من اصلا نه اون کار دارم نه برام مهمه اون کارمیکنه یانه من خودم کارارو تااونجا که بتونم انجام میدم حالا هرکاری باشه 

خدا تا یماه دیگه بهم یه دوقلوی سالم و صالح میده بگو الهی آمین....😍😍⁦❤️⁩🤲

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

اولا اینکه خودش میدونه شما اصلا نباید دخالت کنیییین اگه دخالتی از طرف خونواده ی شما باشه آبجیت خیلی حساس میشه و باهاشون ممکنه به مشکل بخوره...دوما درسته مادرشوهره ولی خب الان مامان آبجیتم هست سوما صددرصد با آبجیت راحت تره وگرنه اصلا نمیگفت بهش با کسی که راحت باشن و دوسش داشته باشن میگن بیاد پیششون من   مادرشوهر خودم همینجوریه اصلنم من ناراحت نمیشم شاید اوایل ازدواج ناراحت میشدم وای الان میفهمم با کمک کردن بهش نمیمیرم که تازه پیش جمعیت بودن خیلی خوبه چرا دنبال دعوا باشم سعی میکنم خوش باشیم باهم من وقتی میرم خدایی همه کار میکنم خودشم میگه انجام بدم تازه میگه به خواهرشوهرتم دستور بده تا بیاد کمکت کنه دس تنها نباشی اونم یچی ازت یاد میگیره 

تاپیک اخرم یه ختم خیلی عالی هستش حتما انجامش بدین من خودم زیاد اهل دین و اینجور چیزا نیستم باایمانم نیستم ولی خیلی ختمش جالبه واسم سریع جواب داد تاپیک الیشم گذاشتم اونایی که جواب گرفتن ازش نوشتن چه نیتی کردن و چطور جواب گرفتن...ایشالله همتون حاجت روا بشین........          اگه دنبال یه محصول عالی واسه چاق شدن هستین بدون هیچ عوارضی درخدمتم تا سه روز امتحانش میتونین بکنین ناراضی بودین میتونین برگردونین پولتونو کامل پس میدم واتساپ درخدمتم 09384343180____هرچیز دیگه ای ام بخواین دارم از کرم گرفته تا انواع داروهای زناشویی و لاغری و ...
مادرشوهرم عمم میشه جاری بزرگم کار نمیکنه هم بخاطر چاقیش هم اینکه تنبله کلا یکم ولی من اصلا نه اون کا ...

آخه این ۳ تا جاری داره خیر سرش اونا بچه هاشونم بزرگن و بهونه ی بچه داری ندارن ولی کلا هیچ کاری نمیکنن حتی مهمون هم‌میان عین مهمون میشینن خواهر منم اونجا مهمونه اونا هم مهمونن عین خانم میشینن نه بچه هاشون نه خودشون دست به سیاه و سفید نمیزنن

ازين مدل ارتباطاتها نداريم

نه با عروس خودمون

نه با مادشوهرم

من كار حونه خودمم نيروي كمكي مياد بعد برم براي كسي كار كنم؟؟

مادر خدابيامرزمم نيروي كمكي داشت،عروسمون يك ليوانم جا به جا نميكرد چون اونم خونه خودش كار نميكنه..

جاريام شب عيد ميرن خونه تكوني ميكنن براي خودشون مادرشون مادرشوهرم، 

من الان ٤ ماهه نرفتم خونه مادرشوهرم اونا هروز اونجان،حس ميكنن خونه خودشونه تميز ميكنن تغيير دكوراسيون ميدن..انتخاب خودشونه

گهگداري ي چيزايي ازشون ميشنوم (جاريام) ميگم شما خوشتون مياد من نميپسندم توي خونه كسي دخالت كمم تا اين حد،سختتونه انجام ندين 😇

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 
اولا اینکه خودش میدونه شما اصلا نباید دخالت کنیییین اگه دخالتی از طرف خونواده ی شما باشه آبجیت خیلی ...

عزیزم این چه لحنیه شما داری دخالت کدومه😂ما کلا خانواده ی آرومی هستیم دنبال دردسر نمیگردیم دوما هم انشالله که خوش بخت باشید. 

2740
آخه این ۳ تا جاری داره خیر سرش اونا بچه هاشونم بزرگن و بهونه ی بچه داری ندارن ولی کلا هیچ کاری نمیکن ...

دیگه بیشعوریه اونارو میرسونه خواهرت به اندازه خودش کار کنه بلاخره مادرشوهرشم اونارو میبینه حتما خواهرت بااونا پیش مادرشوهرت فرق میکنه براش

خدا تا یماه دیگه بهم یه دوقلوی سالم و صالح میده بگو الهی آمین....😍😍⁦❤️⁩🤲
عزیزم این چه لحنیه شما داری دخالت کدومه😂ما کلا خانواده ی آرومی هستیم دنبال دردسر نمیگردیم دوما هم ا ...

خخخ چون مامان و ابجیم اینجوری دل میسوزوندن برام نمیخوام واسه ابجیتم مشکلی پیش بیاد واسه همین اینجوری گفتم...واسه من خیلی به مشکل خوردیم خونواده ی منم خدایی هیکاری نداشتن کمکمونم میکردن ولی خب همه چی بستگی به طرف خودش داره اونم که میگی بیخیاله پس دنبال بهونه صددرصد میگرده وگرنه خودش دفاع میکرد 

تاپیک اخرم یه ختم خیلی عالی هستش حتما انجامش بدین من خودم زیاد اهل دین و اینجور چیزا نیستم باایمانم نیستم ولی خیلی ختمش جالبه واسم سریع جواب داد تاپیک الیشم گذاشتم اونایی که جواب گرفتن ازش نوشتن چه نیتی کردن و چطور جواب گرفتن...ایشالله همتون حاجت روا بشین........          اگه دنبال یه محصول عالی واسه چاق شدن هستین بدون هیچ عوارضی درخدمتم تا سه روز امتحانش میتونین بکنین ناراضی بودین میتونین برگردونین پولتونو کامل پس میدم واتساپ درخدمتم 09384343180____هرچیز دیگه ای ام بخواین دارم از کرم گرفته تا انواع داروهای زناشویی و لاغری و ...
خدا برا هم دیگه حفظتون کنه 🙂به نظر من صمیمیت خیلی مهمه و همکاری 

به نظر من صميميت ربطي به كار كردن نداره گلم..من مادرشوهرم مياد خونم بهش خدمت ميكنم از جون و دل..ي نفره من ميز ميچينم از كجا تا كجا.دايما براش كيف و كفش لباس ميخرم كه اون يكيا حني خبر ندارن!روز مادر حتي كادو نميدن خيلي وقتا من هميشع پول ميزارم ووي پول شوهرم ميگم طلا براش بگير.

اما نميپسندم برم خونه كسي خونه تكوني و مريض داري كنم.مادرشوهرمم همينطوره.من دوبار زايمان كردم مادر ندارم عين مهمان اومده رفته،و من  پرستار گرفتم تا سرپا شم.

ازش ناراحت نيستم اونم از من ناراحت نيست..جاريام يك اخلاق بد دارن ميخوان بگن ما بزرگيم،همه چي دست ماست، اختيار اين خونه دست ماست(اما توي خرج كردن گم و گور ميشن)منم اجازه ميدم قشنگ اين نيازشون ارضا بشه🤓

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 
دیگه بیشعوریه اونارو میرسونه خواهرت به اندازه خودش کار کنه بلاخره مادرشوهرشم اونارو میبینه حتما خواه ...

قضیش مفصله بخوام تعریف کنم حتما فک میکنی با آدم فضاییا وصلت کردیم.خواهرمو اول ازدواج بردن پایین خونشون الان عروس وسطیه میشینه اونجا....سر خودهرم بلا نبود که نیارن انقد این عروسا و مادر شوهره اذیتش کردن یک و نیم سال نتونست بشینه از اونا در اومدن هر روز شب پامیشد میومد پایین که من پیرم نمیتونم غذا بپزم ولی میدیدی فرداش همه ی بچه هاشو دعوت کرده بالا جشن تولد نوه اش یا سفره انداخته خواهر منو دعوت نکرده بعد اینم میگف به من میگه مریضم فرداش اینطوری میکنه یا هم خواهرم باردار بود صب تا شب هیچی نه میاورد براش نه کاری میکرد تا پسرش از سرکار میومد یه آش مونده رو میکشید تو بشقاب میاورد که‌من به فکر زنت  و بچت هستم😂تا پایین بود هی امرو نهی میکرد که چون بیرون نیستید اجاره نمیدید باید کارای منو بکنید خونمو تمیز کنید حیاطو بشورید ولی اومده بیرون از اونجا بازم ولش نمیکنه کار هیچکدوم از اون عروسایی که باهاشون علیه خواهر من‌متحد شده بود نمیان کمکش حتی اونی که پایین میشینه باز  میفته سر این.....تازه جزئی از کارایی که گفتم که باهاش کردن یک هزارمشو🤦🏻‍♀️گفتم تاپیک بزنم اینجا بلکه یکی پیدا شد یه پیشنهادی ایده ای داد😂البته پیشنهادی که به کسی آسیب نزنه و منطقی باشه

خخخ چون مامان و ابجیم اینجوری دل میسوزوندن برام نمیخوام واسه ابجیتم مشکلی پیش بیاد واسه همین اینجوری ...

عزیزم قضیه ی خواهر من کلا با تو شاید کسای دیگه فرق میکنه مثل قضیه ی گوسفند تو گله ی گرگاس😂دل که میسوزونیم اما دخالت نمیکنیم😢به نظر من کلا بستگی به همسر آدم داره که چطوری باشه تنها بحث کار کردن نیس که من خودم حاضرم صب تا شب برای احترام به کسایی که دوستشون دارم بمونم تو آشپزخونه و کار کنم اما‌مسئله قدرنشناسیه که همسر این کلا عین خیالش نیس سنتی هستن میگن عروس باید به خونواده ی داماد برسه اما نمیدونم چرا این سنت رو فقط رو خواهر من اجرا میکنن اون یکیا همیشه در میرن.

به نظر من صميميت ربطي به كار كردن نداره گلم..من مادرشوهرم مياد خونم بهش خدمت ميكنم از جون و دل..ي نف ...

بله کاملا درست میفرمایید اما خانواده ی اینا عقیدشون اینه که عروس باید به مادرشوهر کمک کنه اما این عقیده رو رو خواهر من فقط پیاده میکنن. غذا درست کردن و محبت کردن و تمیز کردن خونش چیز دیگه ایه اینکه خودشو میزنه به مریضی و سو استفاده میکنه مسئله ی دیگه ایه....نمونش چند هفته پیش زنگ زده گفته زانوم در میکنه به شدت روزهاس پیاده روی هم نمیتونم برم کارام مونده نمیتونم انجام بدم اینم رفته کاراشو انجام داده با کلی دستور میگف یه کار عید ازم کشید بعد عصر جلو چشم خواهر من حاضر شده رفته پیاده روی😂😂🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️اصلا میگم کلا تو زمین و آسمون اینا نمونه ندارن برید خدارو شکر کنید با همچین کسایی طرف نیستید