2737
2734

چقدر برام عجیبه که روانپزشکان لحظه اولی که کودکی  مشخصات بیش فعالی و نقص توجه رو میبینن روی وضعیت تلویزیون نگاه کردن کوکان تمرکز نمیکنن و سوالی نمی پرسن. 

پسر من بعد از به دنیا اومدن عالی بود. توجه و تمرکزش زبانزد بود. چهارماهگی کاملا درک داشت. ده ماهگی شروع کرد به حرف زدن و امان از من مادر بی حوصله. 

بخاطر فاصله ی سنی کم دختر و پسرم و حسادت زیاد دخترم به برادر نوزادش مجبور شدم نوزاد شش ماهم رو همراه با خواهرش اجازه بدم تا کارتون های دو زبانه تماشا کنه و ازش غافل شدم. بعد از شش ماه متوجه شدم که ای دل غافل اون بچه ی باهوش با ارتباط قوی ک از بدو تولد داشت تبدیل شده یه یک کودک کم توجه. 

صداش میکردم هیچ واکنشی نداشت. دستور پذیری صفر. ارتباط چشمی فقط با من و بصورت محدود. حتی با پدرش هم ارتباط چشمی نداشت.شیطنت بسیار زیاد و فقط عاشق خاک بازی و شن بازی و میخ شدن پای تلویزیون با برنامه های کودک انگلیسی.

علایم اوتیسم رو میدیدم کاملا

با این وجود  16 ماهگی  شعر انگلیسی می خوند و اعداد انگلیسی رو از یک تا ده را کاملا میگفت. ولی خبری از توجه و ارتباط اجتماعی نبود. جوری که همه اطرافیان متوجه این موضوع شده بودند تا حدودی.

الان 22 ماهشه دو ماهه که اجازه ندادم  نگاه کنه. و تلویزیون در حد شبکه ی پویا اون هم محدود.

تغییرات شگرفی کرده

به دیگران نگاه میکنه و میخنده

باهم بازی میکنیم ولی خوب همچنان راه طولانی هست تا برگردوندن به اون بچه ی باهوش و کنجکاو.

خداروشکر که زود فهمیدم و جلوش رو گرفتم.

الان هم فرستادم مهد و براش مربی خصوصی گرفتم.

اگه قبل از اینکه این اتفاق برام بیفته کسی بهم میگفت تی وی و گوشی همچین بلایی سر بچه میارن باور نمیکردم.

توروخدا در حق بچه هاتون خیانت نکنید و اجازه ندین دوران طلایی تولد تا شش سال رو پای تلویزیون بگذرونن.

دو تا از دوستای صمیمی بنده هم کوکانشون بخاطر مدت زیادی که پای تلویزیون و کارتون انگلیسی بودن در سن دو سالگی مشکوک به اوتیسم تشخیص داده شدن ولی با قطع تلویزیون و کاردمانی توجه یک سال بعد کودکان نرمالی  از نظر تمرکز و توجه دارند با کمی مشکل در تکلم که اون هم به مرور حل میشه.

دوزبانه شدن اصول خودش رو داره و اگر کمی کم توجهی بشه صدمات جبران ناپذیری به کودک وارد میشه.

تا قبل از دوسالگی کودکتون نیازی به تلاش برای دو زبانه شدن نیست. اگر هم اصرار دارین به ازای هر ساعت پای تلویزین بودن باید سه ساعت مداوم باهاش ارتباط بگیرین و دایم توجهش رو جلب کنین تا دچار نقص توجه نشه.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

دقیقا منم همین نظرو دارم کاش میشد تلوزیون از زندگی بچه ها حذف بشه تا بعد از مدرسه 

یکبار برای همیشه دوس پسر نامزد نیس،شوهر عقدی نامزد نیست دوران عقد میگن به بعد از عقد نه نامزدی 🥴نامزد یعنی خانواده دور هم جمع شدن با مهمونی یا بی مهمونی،رسما اعلام شده این دو نفر نامزد هستن
2740

زیر دوسال که بارها شنیدیم اصلا نباید تی وی ببینن ولی خب الان بچه ها توو اپارتمان اون هم  اغلب تک فرزند باید چ‌کنن تا شش سالگی 

توو تبلیغ پوشک بچه هه میگه دوسِت دارم مای بی بی. خب پدسگ تو که به این خوبی حرف میزنی بگو ع ن دارم..

ان شاءالله کوچولوتون نامدار باشه در پناه خدا 

ممنونم از اطلاعات خوبی که دادین 

هستن خانواده های که کلا تلویزیون رو جمع کردن 

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲

تلویزیون وبازی های رایانه ای واستفاده از گوشی زیر سن دوسال به هیج وجه توصیه نمیشه چون اسیب زا هست وحتی گاهی اونو مممنوع وقدغن میکنن چون به مغز اسیب میزنه

هرگز با یک ادم نادان مجادله نکنید؛تماشاگران ممکن است نتوانند تفاوت بین شما را تشخیص دهند...
عزیز دلم مطمئن هستی از فیلم کودک دوزبانه است من دخترم سه سالش کامله یه بچه یه ساله دیگم دارم میخوام ...

کلاس زبان فرستادن مشکلی نداره ولی در سن یک سالگی دایم در معرض کارتون های جذاب انگلیسی باشه بسیار مضره عزیزم. بیشتر از یک ساعت اجازه نده. 

حتما قبلش قوانین دوزبانه شدن کودک رو مطالعه کنین تا خدایی نکرده آسیب نبینن

وا چقدر سخت گیر هستین  سخت گیری کودک و مریض میکنخ حالا باهوش نباشه از الان فکر بچه دو زبانو ای ...

ایشونو نمیدونم ولی اغلب از رو‌ی چشم و همچشمی بچه خارشوهر جاری این‌کارا رو میکنن 

توو تبلیغ پوشک بچه هه میگه دوسِت دارم مای بی بی. خب پدسگ تو که به این خوبی حرف میزنی بگو ع ن دارم..
کلاس زبان فرستادن مشکلی نداره ولی در سن یک سالگی دایم در معرض کارتون های جذاب انگلیسی باشه بسیار مضر ...

ما فقط شبکه پویا داریم 😂فیلم دوزبانه ندیده تا حالا ولی این میوه ها رو به انگلیسی داخل یه برنامه داخل گوشی هست میزنم یکی یکی گوش میده