2737
2734
عنوان

سلام برامام عشق امام هشتم 😍🥰🥰

50 بازدید | 4 پست

✨﷽✨

#حدیث_قدسی

✍خداوند تبارک و تعالی فرمود: هر کس برای رضا و خشنودی من عمل کند سه خصلت را با او همراه کنم:

شکری را به او بشناسانم که با جهل آمیخته نباشد، ذکری را که با فراموشی مخلوط نشده باشد، و محبتی که محبت مخلوقات را بر من ترجیح ندهد.

شکر آمیخته با جهل آن است که کسی در زمان بلاء خدا را شکر می‌کند ولی در اصل از بلای او ناراضی است و راضی به قضاء او نیست ولی شکر می‌کند چون برای نفس خود می‌ترسد که به خاطر ناشکری دچار بلاء دیگری شود؛ ولی شکر خالص آن است که انسان در زمان بلاء شکر می‌کند که خدا به خاطر گناهش بلای بزرگ‌تری بر او نفرستاد و شکر خدا می‌کند که با این بلاء نفس او را تربیت کرد تا دیگر خطا نکند.

ذکر آمیخته با فراموشی آن است که انسان روزی که حال مساعدی دارد مثال: زمان خوردن ”بِسْمِ اللَّـهِ و الْحَمْدُ لِلَّـهِ" می‌گوید ولی روز دیگر که عجله برای خوردن دارد گفتن "بِسْمِ اللَّـهِ و الْحَمْدُ لِلَّـهِ" را در اول غذا از خاطرش می‌برد و علت این‌که می‌گویند: اول غذا خوردن نام خدا و شکر خدا کنید همان فراموشی است، چه بسا بسیاری بعد از خوردن غذا یا در وسط غذا یادشان می‌افتد نام خدا و شکر خدا بر زبان نیاورده‌اند.

📚بحار الأنو

آقایون به هیچ وجه نه لایکم کنند نه ریپلای کنن نه تو تاپیکم کامنت بذارن 🌸من به قدرت خدا ایمان دارم😍😍😍قدرت خدا مافوق قدرت هاست 🌼🌼پس هیچ وقت ناامید نمی شوم و به رحمتش امیدوارم🌼🌼🌾🌼

السلام علیک یا امام رضا علیه السلام 

گرکافرو گبر وبت پرستی بازآ،این درگه ما درگه نومیدی نیست،صدبار اگر توبه شکستی بازآ...                          اخطار زبان فارسی نازنین ما رو به نابودی است این زبان عشق،این زبان غزلوار حافظ، سعدی وفرهنگ پرافتخارما. وقتی واژهٔ جاگرفته‌ای در زبان فارسی داریم از جایگزین بیگانه آن واژه خودداری کنیم(مثلا چرا جدیداً به زمان تایم میگید، به چهره فیس؟این نصف فارسی نصف بیگانه اصلا جالب نیست ...)بسیار پسندیده هست اگر به زبان هایی چون انگلیسی،عربی،روسی و...کتاب بخوانیم یا صحبت کنیم اما درجای خودش وبا حفظ آن‌ها، مخلوط زبان‌ها درجای نامناسب فقط باعث آسیب رساندن ونابودی آن ها میشود...بگذاریم شاهنامه،لیلی ومجنون،غزلیات شمش،شیرین وفرهاد،بوستان وگلستان،دیوان حافظ و... نیز برای آیندگان قابل فهم باشد. ♥️این ویدئو راهم ببینیدhttps://uupload.ir/view/video.guru_20220112_104512383_6t28.mp4/

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏

حتی اگر از دوریت این دل بمیرد ، عاشق محال است ک فراموشی بگیرد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

🌸یک داستان یک عبرت🌸

جوانی گمنام عاشق دختر پادشاه شد. یکی از ندیمان پادشاه به او گفت: پادشاه اگر احساس کند تو بنده ای از بندگان خدا هستی، خودش به سراغت خواهد آمد. جوان به عبادت مشغول شد بطوری که مجذوب پرستش شد. روزی گذر پادشاه به مکان جوان افتاد و دریافت بنده ای با اخلاص است. همانجا از وی برای دخترش خواستگاری کرد. جوان فرصتی برای فکر کردن طلبید و به مکانی نامعلوم رفت. ندیم پادشاه به جستجو پرداخت و بعد از مدتها جستجو او را یافت و دلیل کارش را پرسید. جوان گفت: اگر آن بندگیِ دروغین که بخاطر رسیدن به معشوق بود، پادشاهی را به درِ خانه ام آورد، چرا قدم در بندگیِ راستین نگذارم تا پادشاه را در خانۀ خویش نبینم

‎‌‌‌‎‌‌‌‌‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌🍂🦋🍂

آقایون به هیچ وجه نه لایکم کنند نه ریپلای کنن نه تو تاپیکم کامنت بذارن 🌸من به قدرت خدا ایمان دارم😍😍😍قدرت خدا مافوق قدرت هاست 🌼🌼پس هیچ وقت ناامید نمی شوم و به رحمتش امیدوارم🌼🌼🌾🌼
2731