2737
2734
عنوان

فردا قراره بچموسقط کنم😔😔وارد۶ماه شده بودم

| مشاهده متن کامل بحث + 217344 بازدید | 1968 پست

اسی کاش تاپیکت میبستی

من از حرص دارم سکته میکنم 

خدایی چرا بعضی ها یک لحظه فکر نمیکنند هر حرفی رو به زبون میارند؟؟؟ 

مگه نه انسان با عقل و تدبیرش پیشی گرفته از سایر خلقت ها

پس این عقل دقیقا کجاست؟؟ 

بابا نمیگه سندروم داون نمیگه مشکل قلبی یا کلیه.... نمیگه مشکل مادرزادی میگه مخچه نداره

وا خدایی خدا خودش مونده از این همه جهل!!! 

الان اصلا میدونید مخچه چیه؟؟ 

خدایا تو میدانی آنچه را که من نمیدانم، در دانستن تو آرامشیست و در ندانستن من تلاطمهاست، تو خود با آرامشت تلاطمم را آرام ساز🙏🙏

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ولی با شاید و بلکه و اما میشه یه موجود بی‌گناه و شدیدا نیاز به کمک رو آورد این دنیا! من حتی لحظه‌ای ...

به اون طرف قضیه هم نگاه کنید که با شاید و بلکه و اما جون جنین سالم رو میگیرن،منظورم استارتر نیست و بازم میگم که در مورد ایشون نظری ندارم، ولی همین مواردی که من مثال زدم اگر والدین بچه رو سقط میکردن در واقع بچه یا بچه های سالمشون رو از دست داده بودن،هیچ وقتم نمیفهمیدن،مثلا اون زوجی که بعد از هجده سال بچه دار شده بودن فکر میکنید بعد از سقط دکتر به اشتباهش اعتراف میکرد که بچه ها جدا بودن؟مطمئن باشید که اینکارو نمیکرد،و به احتمال زیاد اون زوج تا آخر عمر حسرت بچه رو دلشون میموند، حالا اینا مواردیه که والدین سقط نکردن و بعد فهمیدن تشخیص اشتباه بوده،دیگه حساب کنید چه قدر از والدین هیچ وقت نفهمیدن تشخیص اشتباه بوده و بچشون رو الکی از دست دادن! به هر حال اینجا بحث جون یه آدمه و چیز کمی نیست،بازم میگم نظری در مورد تصمیمی که استارتر باید بگیره ندارم ولی اینکه فکر کنیم دستگاهها بدون خطا هستند فقط باعث اعتماد بیجا میشه در حالی که اصلا اینطور نیست، همون تهرانم جایی که فکر میکنیم معتبره شما از کجا میدونی تمام تشخیصاش درست بوده؟ بچه ای که سقط شده یا معلوم نمیشه تشخیص درست بوده یا نه یا اگه بشه هم غیر ممکنه دکتر بیاد به اشتباهش اعتراف کنه...همون دوستی که گفتم گفتن کلیه ی بچش مشکل داره و باید سقط بشه خوب وضع مالیش خوب بود آلمان آزمایشاتو تکرار کرد و گفتن بچه ی شما اصلا مشکلی نداره، چند نفر این امکانو دارن؟ به نظرم باید به کسایی که اعتماد ندارن حق بدیم چون واقعا خیلیامون اشتباهات فاحشی دیدیم تو این چند سال و طبیعیه که نپذیریم این دستگاهها و متخصص هایی که پشتش نشستن بدون خطا هستن،و اینجا هر خطا مساوی با جون یک انسانه،حتی یک درصدشم زیاده چه برسه به این همه خطایی که داریم میبینیم🏵

مخچه تشکیل نشده هزار ویک مشکل داره خدااااااا

توکل به خدا عزیزم واقعا شرایط سختیه اما اینجوری هم برای خودت هم بچه بهتره، 😞😞😞😞

«لا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ»
2731
به اون طرف قضیه هم نگاه کنید که با شاید و بلکه و اما جون جنین سالم رو میگیرن،منظورم استارتر نیست و ب ...

اما این کار یه ریسکه خیلی بزرگه اگه بچه اومد و مشکل داشت یه کوه مشکلات میاره  عذاب خودش و خانوادش بماند، وقتی میری چند جا و همه یه اختلال بخصوص رو میگن قطعا درسته حرفشون

«لا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ»
به اون طرف قضیه هم نگاه کنید که با شاید و بلکه و اما جون جنین سالم رو میگیرن،منظورم استارتر نیست و ب ...

نباید  ب امید یک هزارم درصد  اینکه اشتباه شده تو سونو

هم خودش هم بچه زو  ی عمر عذاب بده

بابا  عقل هم‌خوب چیزی

پس این‌همه سونو برا چیه

بزاریم ب دنیا میاد یا سالم یا معلولیت داره دیگه!!!!

خیلی سخت گذشت تا فهمیدم هیچ چیز از هیچ کس بعید نیست 

خب الان من کدوم ور کی رو بگیرم.یک سریا میگن تو علم پزشکی حرف نداریم پزشک سهمیه ای .دیگه الانم بدتر داره میشه.الان چند تا پیرمرد از نسل قدیم بو سواد موندن خدا به داد بچه های ما برسه.برای درمان مشکل البته.ولی این سونو گرافی ها خودتون میتونید ببینید مشکل استارتر بزن نت اصلا ببین چی هست خودت بودی لحظه ای درنگ نمیکردی 

عزیزم خواسته خدا بوده انشالله بچه بعدی سالمه...خدارو شکر کن که دکترا متوجه شدن...اگه به دنیا میومد و یه عمر مریض بود ورویه دستت افتاده بود و هرروز زجر کشیدنشا میدیدی که بدتر بود.الهی به حقه آقا امیرالمومنین که خدا چندتا بچه سالم پشته سرش بهت بده

2740

خانومی تووی تاپیکهای قبلیت فهمیدم تبریز هستی، یه بارم برو مرکز سونی تابش پیش دکتر کاظم طرزمنی کارش حرف نداره

افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد یا من یکفی من کل شی ولایکفی منه شی اکفنی مااهمنی
ببخشید فقط درصورت خطر مرگ برای مادر حق سقط دارید. وگرنه حق ندازید

وقتی بچه سالم نباشه و مشکل داشته باشه احازه سقط میدن...چرا حق نداره...بچه ایی به دنیا بیاد و مریض باشه و هرروز دله پدرومادرش خون باشه و خودشم زجر بکشه اونوقت حقه؟؟؟

یه همسایه داشتیم یه پسر سی و خورده ای ساله بود مخچه ش مادرزادی مشکل داشت انقد دلم براش میسوخت همه جا ...

من تعجب میکنم از خانمهایی که ابنجا میگن سقط نکن ممکنه به دنیا که اومد سالم باشه و بتونی بزرگش کنی...واقعا بزرگ کردنه بچه ایی که مریضه سخته...از پدرو مادر که بگذریم خوده بچه تا کی باید زجر بکشه و هرارهابار بگه کاش منا به دنیا نیاورده بودین...آخه علم پیشرفت کرده دیگه سونوگرافی و این تشکیلات استباه نمیکنن که

سلام امیدوارم خدا به شما صبر بده

اگر تشخیص آنانسفالی یا تشکیل‌نشدن مخچه برای جنین داده شده، برای سقط حتی لحظه‌ای تردید نکنید. 

متاسفم که اینو می‌گم حتی اگر زنده به دنیا بیان نهایتا تا دو سالگی زنده می‌مونن، بینایی و شنوایی و لامسه‌شون هم مشکل داره.

اگر فرزند دیگه‌ای هم دارید، دیدن این ناهنجاری توی نوزاد تازه به‌شدت توی روحیه‌ش تاثیر می‌ذاره و ممکنه فرزند بزرگ‌ترتون هم افسرده بشه. نقص‌های هنگام تولد یک نوزاد، به لحاظ روانی تمامی اعضای خانواده رو تحت تاثیر قرار می‌ده.

فراموش نکنیم خداوند در قران کریم می‌فرمایند ما شما را با اموال و فرزندانتان آزمایش می‌کنیم. از حکمت و البته رحمت خدا غافل نشید. این آزمایشی بوده برای محک شما. درست‌ترین تصمیم رو هم برای خودتون و هم برای بقیه بچه‌هاتون بگیرید.

من یک آتنا_آرتمیس هستم؛ اگر شما به‌لحاظ آرکی‌تایپ شخصیتی، هِرا (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور شوهر در زندگی) یا دیمیتر (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور فرزند) هستید، نکوهشم نکنید‌. به من توصیه به فرزندآوری و همسرداری نکنید. ما با هم متفاوتیم! آرتمیس‌ها، مستقل، عدالت‌خواه، جسور، قاطع و جدی هستند. برای آرتمیس «در خانه‌ ماندن» و ملکه‌ی خانه بودن، یک رنج ابدی‌ست. آتناها، هدف‌مند، بابرنامه، منطقی، جاه‌طلب و مدیر هستند. برای آتنا، حاشیه و حسادت‌های زنانه خسته‌کننده‌ست.   برای مبارزه با تاریکی شمشیر نمی‌کشم؛ چراغ برمی‌افروزم. مشغول‌الذِمه‌اید اگه توی تاپیک‌های کتاب و کتاب‌خوانی منشنم نکنید.  پی‌نوشت غیرمرتبط: خانم‌ها، سالاد شیرازی رو با سس مایونز درست نمی‌کنن. سالاد شیرازی آب‌غوره داره. اینکه گوجه و خیار و پیاز رو نگینی می‌کنید، باعث نمی‌شه سالادتون شیرازی باشه. آب‌غوره می‌خواد؛ آب‌غوره.  
نمیشه صبر کنی دنیا بیاد اگه مشکل داشته باشه خودش میره😭 اما با دستهای خودت نکشش اگه این کارو کنی تا ...

یعنی زجر بکشه و بمیره آره؟ شما اصلا چیزی به اسم احساسات داری؟ 

بعدی منم، بعدی تویی و هیچکس براش اهمیت نخواهد داشت🤫🙂.     درخواست دوستی قبول نمیشه.        وقتی یه مرد سیاست به کار میبره میگن "باهوشه"،همون سیاست رو یه زن به کار ببره میگن "حیله گره"...                          وقتی یه مرد سر و صدا راه میندازه میگن"مرده دیگه" ولی یه زن  همون کار رو بکنه میگن "سلیطست"...      وقتی یه مرد رابطه برقرار میکنه میگن "زرنگه" ولیاگه یه زن رابطه داشته باشه میگن"هرزست"...                                                              
اما این کار یه ریسکه خیلی بزرگه اگه بچه اومد و مشکل داشت یه کوه مشکلات میاره  عذاب خودش و خانوا ...

من چند بار تاکید کردم نظری در مورد اینکه استارتر باید چی کار کنه ندارم،واقعا شرایط سختیه و درکش سخته،فقط میگم همه باید بدونن که تشخیصها احتمال خطا دارن و پیگیر باشن،نه اینکه فکر کنن تشخیصها همه مطمئن و قطعی هستن و راحت اعتماد کنن،چون جون یه انسان مطرحه،حتی دوست خودمو مثال زدم که آزمایشاتشو آلمان تکرار کرد که متوجه شد بچه سالمه و نگهش داشت،در حالی که ایران هر جا رفته بود بهش میگفتن فقط سقط کن! خوب اگه بقیه هم بدونن همچین خطاهایی وجود داره اگه مثل دوست من امکانش رو داشته باشن پیگیر میشن نه که فکر کنن امکان خطا نیست و تصمیم به این مهمی رو بر این مبنا بگیرن،البته در مورد اون دوقلو ها بله واقعا ریسک بوده ولی خوب باید در نظر بگیریم که این زوج بعد از هجده سال بچه دار شده بودن و احتمالا شانس مجددی هم برای بچه دار شدن نداشتن،واقعا براشون ختم بارداری به اون شکل سخت بوده،حرف شما درسته واقعا ریسک کردن،ولی اونطرف قضیه هم پزشکیه که با علم به اینکه تشخیصش نمیتونه صد در صد باشه به همچین زوجی دستور ختم بارداری میده و جوری رفتار میکنه که انگار امکان هیچ خطایی نیست،خوب وقتی یه پزشک اینقدر راحت با این موارد برخورد میکنه اعتماد برای مردم واقعا سخت میشه،بیشتر ریسک میکنن و در نهایت خطراتی که این ریسک داره دامنگیر همه میشه