2733
2734

به علایم بستگی داره وشدت ونوع سکته

کاربراقا...أَللّهُمَّ لا تَکِلْنِى إِلى نَفْسِى طَرْفَةَ عَیْن أَبَداً: «خدایا مرا حتى به اندازه یک چشم بر هم زدن به خویشتن وامگذار»!(1)
به علایم بستگی داره وشدت ونوع سکته

اره ميدونم

پدر من ٢ سال پيش سكته كرده دست و پاش از كار افتاده بود

الان دست و پاش بهتره راه ميره و همه كارهاي شخصيشو خودش انجام ميده

يه كم انگار جون نداره، خودش رو با قبل سكته مقاييسه ميكنه گاهي و روحيه اش خراب ميشه

گاهي الكي ميخنده ما كه جمعي بحث ميكنيم حوصله اش سر ميره و تو بحث هامون شركت نميكنه يا تو خونه يه دفعه اواز ميخونه

خسته سديم هي ميگم كي ميشه مثل قبلش

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پدرمن چندسال پیش سکته خفیف زدن یه طرف بدنش نمیتونست حرکت بده با خداروشکرفیزیوتراپی بهتر شدن  ولی انگار افسرده شده بود مدام گریه میکرد 

حوصله سروصدای بچه ها رو نداشت 

کم حوصله و کم طاقت شده بود بردیم مطب دکتر مغز و اعصاب بهش دارو داد کم کم گریه هاش کمتر شد یه کم بهتر شد ولی مثل قبل از سکته نشد.ار نظر قیافه هم بعداز سکته کلا پیرتر شد

کی می‌شود نوای«اَنا المَهدی»تورا از سمت کعبه بشنوم"عَجّل عَلی ظُهُورک"
2731
اره ميدونم پدر من ٢ سال پيش سكته كرده دست و پاش از كار افتاده بود الان دست و پاش بهتره راه ميره و ...

مثل قبل نمیشه که چون یه بخشی از مغز عملکرد نرمالشو ازدست داد،این حالتی ک میگین جنبه روحی روانی داره تافیزیکال بهتره یه روانپزشک ببرین..اون دستوپاشم احتمالا فیزیوتراپی رفتین اگه چندجلسه بازم برین ضرری نداره

کاربراقا...أَللّهُمَّ لا تَکِلْنِى إِلى نَفْسِى طَرْفَةَ عَیْن أَبَداً: «خدایا مرا حتى به اندازه یک چشم بر هم زدن به خویشتن وامگذار»!(1)

اولین کار اینه خیلی مراقب باشید دوباره سکته نکنه 

از نظر تغذیه خیلی بهش برسید ماساژ روزانه بدنش نیاز داره همراه فیزیوتراپی باهاش زیاد حرف بزنید که روحیش رو نبازه چون از نظر روحی داغون میشن بعد مریضی 

ازش بخواید باهاتون صحبت بکنه حرف زدن خیلی براش خوبه که قدرت تکلمش تقویت بشه 

فرصت کم است، نجیب تر از آن باش که برنجانی...
پدرمن چندسال پیش سکته خفیف زدن یه طرف بدنش نمیتونست حرکت بده با خداروشکرفیزیوتراپی بهتر شدن  ول ...

اوائل قرص هاي ضد افسردگي دكتر داده بود 

بعد برديمش پيش يه دكتر خيلي خوب تهران دكتر زماني ايشون گفت اين قرص ها بي خوده و عوارض داره همه رو قطع كنيد

ما هم قطع كرديم الان يه وقتا بابام ميگه قبلا بهتر بودم

2740
مثل قبل نمیشه که چون یه بخشی از مغز عملکرد نرمالشو ازدست داد،این حالتی ک میگین جنبه روحی روانی داره ...

بله فيزيو رفتيم هنوزم ميريم

تو خونه صحبت ميكنيم ميگه با صداتون اذيت ميشم ولي صداي تلويزبون رو بلند ميكنه اذيت نميشه

اولین کار اینه خیلی مراقب باشید دوباره سکته نکنه  از نظر تغذیه خیلی بهش برسید ماساژ روزانه بدن ...

از صبح تا عصر تنهاست تو خونه 

تلويزيون ميبينه و بيشتر تنقلات و اينجور چيزا ميخوره

سبحانه و ناهار نميخوره

ميوه، بستني، اجيل اينجور چيزا

فيزيو يه بار در هفته ميريم

صحبت هم كه تلفني ٠/٥ ساعت در روز 

از صبح تا عصر تنهاست تو خونه  تلويزيون ميبينه و بيشتر تنقلات و اينجور چيزا ميخوره سبحانه و نا ...

مراقب قند خونش باشید 

گاهی از شلوغی عصبی میشن مراعاتشو بکنید خیلی تنهاش نذارید از لحاظ روحی خیلی ضعیف میشن

به وعده های غذاییش خیلی برسید نخوردن وعده غذایی ضعیفش میکنه 

آجیل اگه توانتون هست براش بگیرید خیلی بهش کمک میکنه هفته ایی یدونه قرص ویتامین دی حتما بخوره 

اینجور مریض ها اگه میخواید خوب بشن نیاز به رسیدی بیشتری نسبت به آدم عادی دارن تنها موندنش و نخوردن غذا اصلا خوب نیست 

قبل همه ی اینا روحیه خودتون باید تقویت بشه که با حوصله تمام بتونی ازش مراقبت بکنید و خدایی نکرده از روی بی حوصلگی تندی نسبت بهشون نشه چون روحیشون بعد سکته ضعیف میشه و حس ناتوانی بهشون دست میده 

فرصت کم است، نجیب تر از آن باش که برنجانی...

من دیدم. یکی از آشناهامون سکته مغزی کرد. اون موقع بچه هاش خیلی دنبال دکتر مغز و اعصاب خوب گشتن. چون خیلی وضعیت بیمار جدی بود و هر لحظه اگه درمانش دیرتر میشد ممکن بود خیلی کار سخت تر بشه. ایشون رفت پیش دکتر خلیل میرزامحمدی. یک سمت صورتش لمس و یک سمت بدنش هم حرکتاش کند و سخت شده بود. دو ماه اول هم تکلمش مشکل داشت. اما بعد 6 ماه کامل خوب خوب شد. بدن با بدن فرق داره نمیشه زمان دقیق گفت. اما حتما برو پیش یه دکتر خوب تا زمان رو از دست ندی.

اره عزیزم در مریض های سکته صبر اطرافیان خیلی در روند درمان تاثیر داره حتما عزیزم تحقیق در مسیر درست درمان قراربگیرین  باید یک فیزیوتراپ خوب و هم چنین گفتاردرمان هم برای بلعشون هم برای گفتارشون در نظر بگیرین اگر عزیزم خواستی من چون آشنای نزدیکمون سکته کردن ازشون آدرس بگیرم

2706