2737
2734
عنوان

جاری روباه صفت🦊

1002 بازدید | 32 پست

جاری من وقتی تازه سه روز بود نامزد بودم اومد پشت سر همسرم پیش من حرف زد تاااا وفتی که بچه ام ۲ سالش بود 

ایرانیان روباه را به خوبی می شناسند و در اشعار و ادبیات خود به طور فراوان از آن استفاده کرده اند. در فرهنگ ما روباه موجودی مکار و حیله گر است. از داستان روباه و کلاغ تا کارتون های مختلف روباه نقش فردی حقه باز و فریبنده را بازی می کند. علاوه بر این جمله مثل روباه شدن کنایه از ضعیف و ناتوان شدن و ترسیدن می باشد. اصطلاح شیری یا روباه کنایه از موفقیت و یا شکست می باشد. برخی از کلمه روباه گیر استفاده می کنند که کنایه به افرادی است که در حقه بازی و حیله گری از روباه پیشی گرفته اند. در اکثر فرهنگ ها روباه صفت فردی دغل و آب زیرکاه است.

روباه صفت کسی است که در طول دوره دوستی ات به شما خیانت می کرده و شما به او وفادار بوده اید

روباه صفت کسی است که از پشت خنجرش را با ضربه فرو خواهد کرد

روباه صفت کسی است که چشم طمع به هر آنچه دوستش دارید، دارد

روباه صفت کسی است که اگر به او اطمینان کنید، اشتباه بزرگی مرتکب شده اید

شباهت های بسیاری میان گربه و روباه در انسان شکل انگاری وجود دارد، حال آنکه رفتار شناسی آنها بسیار با یکدیگر متفاوت می باشد. بهترین مثال برای بیان شباهت انسان شکل انگارانه آنها کارتون "پینوکیو" است که شخصیت های "گربه نره و روباه مکار" زوج مکملی در کنار هم می باشند.

مولوی، فردوسی، نظامی، سعدی، اعتصامی و حتی حافظ به دفعات از انسان شکل انگاریروباه در اشعارشان استفاده نموده اند.

شیر در بادیه عشق تو روباه شود                    آه از این راه که در وی خطری نیست که نیست (حافظ)

روباه ز گرگ بهره زان برد                          کین رای بزرگ دارد آن خرد (نظامی)

همان گیو کز بیم او روز جنگ                      همی چرم روباه پوشد پلنگ (فردوسی)

ز روباه چه ترسید شما شیرنژادید                  خر لنگ چرایید چو از پشت سمندید (مولوی)

گرگ را گرگ بند باید کرد                           رقص روباه چند باید کرد (نظامی)

ز نیروی سر پنجهٔ شیر گیر                          فرومانده عاجز چو روباه پیر (سعدی)

حیلهٔ روباهیش از یاد رفت                           خانهٔ تزویر را بنیاد رفت (پروین اعتصامی)

چرا پیل جنگی چو روباه گشت                     ز رزمت چنین دست کوتاه گشت (فردوسی)

قاصد ره داد شیر ور نه کی باور کند              این چه که روباه لنگ دنبه ز شیری ربود (مولوی)

چو دشمن خبر داشت کامد پلنگ                   به سوراخ در شد چو روباه لنگ (نظامی)

مباش اینگونه بی‌پروا و بدخواه                    بسا گردد شکار گرگ، روباه (اعتصامی

《روباه صفت کسی است که در طول دوره دوستی ات به شما خیانت می کرده و شما به او وفادار بوده اید》

💓تابستون بود بارون میبارید من زیر درخت نارنج توی حیاط خونه پدری نشسته بودم بوی نم بارون و بوی درخت نارنج تمام وجودمو پر از عطر خوشبختی کرده بود من دختر همون بارونیم که بعدازظهر تابستون اون سال میبارید💓

نمیدونم واقعا هدفش از خراب کردن شوهرم به چشم من چی بوده

💓تابستون بود بارون میبارید من زیر درخت نارنج توی حیاط خونه پدری نشسته بودم بوی نم بارون و بوی درخت نارنج تمام وجودمو پر از عطر خوشبختی کرده بود من دختر همون بارونیم که بعدازظهر تابستون اون سال میبارید💓

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

از همون اول هم به شوهرم میگفتم ولی شوهرم جدیش نمی‌گرفت میگفت اهمیت نده به حرفهاش

تا اینکه برادر شوهرم مچ جاریم رو توی بستنی فروشی با دوست پسرهاش گرفت 

2740

عزیزم علاوه بر روباه صفت بودن اون

توهم ماست صفتی

اول نامزدی رو میپذیرم ولی همون اول باید میزدی تو پرش یا حتی ب نامزدت میگفتی یا هرکار دیگه ک دیگه جرئت نکنه اصلا بات حرف بزنه تو گذاشتی تا دوسالگی بچت؟

مطمئنم منم یه روز پولدار میشم،شاید بپرسی چطوری که باید بگم ممنون تو چطوری؟                                              من فقط دوکاربری با نام شکلات فرانسوی دارم،شکلات_فرانسوی و شکلات__فرانسوی،اون شکلات___فرانسوی (با سه خط فاصله) مال من نیست،پس لطفا نپرسید که اون تاپیکا رو تو زدی؟نه من نزدم

بعد برای تداوم زندگیش منو خراب گرد که کسی باورش نکرد خداروشکر 

ماست صفت😂😂🤣🤣🤣🤣

چی بگم خب😂

مطمئنم منم یه روز پولدار میشم،شاید بپرسی چطوری که باید بگم ممنون تو چطوری؟                                              من فقط دوکاربری با نام شکلات فرانسوی دارم،شکلات_فرانسوی و شکلات__فرانسوی،اون شکلات___فرانسوی (با سه خط فاصله) مال من نیست،پس لطفا نپرسید که اون تاپیکا رو تو زدی؟نه من نزدم
2706