2737
2734
عنوان

ترشی هندونه

| مشاهده متن کامل بحث + 578 بازدید | 39 پست
اتفاقا ریزه هندونه اش .چیا بریزم توش

هیچی فقط باید 5 یا 6 روز فکر کنم بذارید داخل آب جوشیده سرد شده و نمک و بذارید تو یخچال، هر روز هم آبشونو عوض کنید بعد دوباره بجوشونید تو آب که تلخیش از بین بره (چون خیلیییی تلخه) بعد میریزید تو صافی آبشون بره بعد میریزید تو شیشه و سرکه و یه کم نمک اگه خواستین میریزید بعد نیزارید یه جای خنک. یکی دوهفته بعدم میشه استفاده کرد. 

بازم دستورشو از نت بخونید من دقیق بلد نیستم. 

میشه برای رسیدنم به بزرگترین آرزوم دعا کنید 🙏❤️                            

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اینطوریه هندونه هاش؟

ه عزیزم برا من هندونه درسته هست

تو بگو یه شهاب سنگ خورده بهم از دوناحیه فوقانی و غیرفوقانی بفنا رفتمبازم ینفر پیدا میشه میگه تو که خوبی من دیروز مریخ رفت تو کو  نم.
2731
از کجا بیارم هندونه ریز رو

برا منو یکی از دوستای شوهرم داده نزدیک یه کیلو

تو بگو یه شهاب سنگ خورده بهم از دوناحیه فوقانی و غیرفوقانی بفنا رفتمبازم ینفر پیدا میشه میگه تو که خوبی من دیروز مریخ رفت تو کو  نم.
من اینارو میگما  شما منظورتون همیناست یا اون هندونه ها؟

نه برا من یکم بزرگتره.الان دارم میرم بچشم ببینم تلخه یا نه😂

الان رفتم دیدم برنامه ترب داره سفارش بدم یا بنظرت چیزی توش میریزن مسموم و معتاد نشم؟

نمیدونم والا😂😂😂😂😂

2738
نه برا من یکم بزرگتره.الان دارم میرم بچشم ببینم تلخه یا نه😂

آهان 😂 اگه تلخ نیست پس از اینا نیست. 

این هندونه وحشی یا هندونه کوهیه و خیلی تلخه بهش گلک یا هندونه ابوجهل میگن، مصرف خوراکی هم نداره تو عطاری ها میشه پیدا کرد بیشتر مصرف دارویی داره ولی ترشیش خوشمزس. 

شاید اونی که شما داری اینا نباشه 🤷🏻‍♀️

جدا دلم خواست خودم که دسترسی به هندوانه ریز ندارم فقط میتونم اینترنتی سفارش بدم که موندم

هندوانش همه جا نیست، توی دشت ها و مناطق کوهستانی فکرکنم میشه پیدا کرد. 

ترشیشو سفارش بدین؟

جدا دلم خواست خودم که دسترسی به هندوانه ریز ندارم فقط میتونم اینترنتی سفارش بدم که موندم

ما هم هيچوقت خودمون درست نکردیم. 

چند بار ترشیشو گرفتیم فقط یه بار خوب نبودن و خیلی سفت بود ولی چندبار دیگه که گرفتیم خوشمزه بود. 

2706