2733
2734
عنوان

مهاجرت تحصیلی به ترکیه. تجربه شخصی

16854 بازدید | 54 پست

من این تاپیک رو از روی اطلاعاتی که سر مهاجرت برادرم بدست آوردم میگم
و خب امیدوارم بتونه کمک کنه به افرادی که به این موضوع علاقه دارن
لطفا دوستانتون رو تگ کنید تا برسه دست کسی که ممکنه به دردش بخوره
خب چرا ترکیه؟؟ خب برای افرادی که درآمد متوسطی دارن ترکیه از لحاظ قیمت بهترینه،  ویزا نمیخواد و اینکه دانشگاه های ترکیه تو منطقه جزو بهترین ها هستن و خیلی از دانشگاه های ترکیه هم مورد تایید ایران و هم کشور های پیشرفته دیگه هستن و از این لحاظ ترکیه از کشور هایی مثل آذربایجان، ارمنستان  عربستان و.....  جلوتره
این موضوع هم هست که اونا هم مسلمانن و خیلی از فرهنگاشون با ما یکیه
یه حرف دوستانه :
هزینه های ترکیه خیلی خیلی گرونه
اگه قصد دارید بعد دوسال انتقالی بگیرید ایران روسیه رو بهتون پیشنهاد میدم چون هم شهریش نصف ترکیست و هم اینکه انتقالی گرفتن از روسیه آسون تره
اما اگر قصد مهاجرت به کشور های دیگه رو دارید ترکیه بهتره چون مدرکش خیلی معتبر تر از روسیه یا قبرس هستش
برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه از دیپلم به بعد دوراه هست
یکیش ورود به دانشگاه های دولتی از طریق آزمون یوس و دیگری ورود به دانشگاه های غیر دولتیه
دوستان گلم توی زمینه مهاجرت به ترکیه  مافیای زیادی وجود داره و ما تو اطرافمون چندین نفر دیدیم که کلی پول خرج کردن و رفتن و الان اونجا گیر افتادن
ببینید برای آزمون یوس باید کلاس هاش رو شرکت کنید که درسهای (ریاضی، هندسه و هوش) رو شامل میشه حقیقتش تا دوسال پیش این آزمون آسون بود ولی دوساله که به شدت سخت و پر از تقلب شده
البته دستور دادن که یوس مثل کنکور ایران سراسری و دوسال در سال بشه و اگر این اتفاق بیوفته جای امیدواری خواهد بود
برای کلاس های یوس باید دقت کنید
مثلا برادر من کلاسی رفت که کل هزینش 25میلیون تومن شد
اما یهو موسسه ای هست که بچه پولدار هارو گول میزنه و یهو میاد شهریه گرونقیمت ترین دانشگاه ترکیه رو میگه به طرف و بهش میگه اگر تو دوره ما شرکت کنی یه دفعه به جای600_700میلیون درسال فقط 50تومن شهریه میدی که خب نود درصد این قضیه دروغه 🙄
ولی خب مردم باور میکنن و این موسسه 22000دلار بعلاوه بیست میلیون تومان میاد از طرف برای تدریس همون مطالب که برادرم با مقدار کم یادگرفته دریافت میکنن
یه جورم تبلیغ میکنن دیروز منی که میدونم دروغه همش به شدت وسوسه شدم 😐🙄
به هر حال
فرد از اردیبهشت تا اوایل شهریور میتونه تو آزمون یوس یا همون ورودی دانشگاه های مختلف ترکیه شرکت کنه و با شهریه متوسط وارد اون ها بشه
راه دیگه دانشگاه های غیر دولتیه
خواهش میکنم اگر قصد رفتن به دانشگاه های غیر دولتی رو دارید خوب دربارش تحقیق کنید
شهریه بیشتر همیشه دلیل بر بهتر بودن نیست
بذارید براتون یه مثال بزنم
ببینید دانشگاه مدیپل استانبول رنکینگ یک ترکیه هستش و شهریه داروسازی اون 6500دلار هست و دندانپزشکی 11هزار و خورده ای
بعد دانشگاه کنت هم هست که رنک 159ترکیه هستش و شهریه برای هرکدوم از رشته هایی که گفتم هزار و دویست دلار حدودا بیشتره
در حالی که مدیپل از هر لحاظ از اون بالاتره
یا اصلا چرا اینو بگم
دانشگاه آجی بادم سطحش متوسطه و تنها به خاطر اینکه مورد تایید ایرانه شهریش دقیقا دوبرابره دانشگاه مدیپل هستش
ولی اینم هست شما میتونید کالج پیدا کنید که یهو داروسازیش زیر 4000دلار باشه و بگید خوبه
ولی حماقت محضه چون مدرک کالج ها حتی تو خود ترکیه هم مورد تایید نیست
یه مثال بزنم
یکی میره دانشگاه سراسری پزشکی میخونه
بعد شما میرین تو یه آموزشگاه کوچیک تو شهرای مرزی که مجوز کسب نداره پزشکی میخونید
آیا وزارت علوم و نظام پزشکی شما رو جذب میکنه؟؟؟ معلومه که خیر
توی ترکیه رنکینگ دانشگاه و شهری که توش واقع شده حرف اول رو میزنه پس به این موضوع دقت کنید
یه مورد هست به نام فروش صندلی
مافیا هایی هستن که میان مردمی که آزمون یوس قبول نشدن رو پیدا میکنن
به طرف میکن به جای اینکه چند میلیارد پول دانشگاه غیر دولتی بدی بیا چند صد میلیون بده به من من تو دانشگاه فلان برات صندلی میخرم
همش دروغه
میان برات به جای صندلی پزشکی صندلی زبان ترکی غیر دولتی اون دانشگاه  رو میخرن
چند سال درس میخونی میای مدرکتو از دانشگاه بگیری میگن دانشجویی با مشخصات شما توی این رشته وجود نداره و شما دانشجوی زبان هستی
تازه اگر شانس بیاری ریپورتت نمی کنن اون چند سال از عمرت به جهنم  
یه نفر عین همین برادر منو پیدا کرده بود
میگفت 22000دلار بده من برات تو دانشگاه ازمیر صندلی میخرم
حساب کردیم حتی اگه راستم باشه
22000این بعلاوه شهریه دانشگاه دولتی میکردیم اتفاقا این وسط هزار دلار اینا هم باید بیشتر از دانشگاه غیر دولتی خرج میکردیم خودشم با ریسک اینکه این کلاهبرداریه
خوشگلای من
تو ترکیه دانشگاه ها به دو زبان ترکی و اتگلیسی برگذار میشه که باید هنگام ثبت نام انتخاب کنید چه زبانی میخواید (شهریه انگلیسی بیشتره چوحدود هزار دلار اینا)
اول ترم یک ورود به دانشگاه ازتون آزمون زبان ترکی یا انگلیسی طبق انتخاب ثبت نامتون میگیرن  همجنین باید کیملیک ترک یا اقامت هشت ساله که برای تحصیل دادن رو ارائه بدید.

ما حرفای تلخ و نیش و کنایه هامونو مینویسیم و چند دقیقه بعد فراموش میکنیم /اما این رو به خاطر بسپاریم که چه غرور هایی هستند که زیر این جملات خرد میشوند. چه قلب هایی که میشکنند💔🖤. به خاطر انسان بودن همدیگر را درک کنیم.  به قدرت منفی کلماتی که از اون ها استفاده میکنیم فکر کنیم و درنهایت انسان باشیم 🙏🏻😊/دوستان گل من هیچی بخدا تو دلم نیست.  بعضی وقتا اعصابم خورد بودنی اشتباه مرتکب میشم مثل اکثر مردم.  اگه جایی شما رو ناراحت کردم بهم بگید تا با تمام وجود ازتون پوزش بخوام 🙏🏻

اگر نتونید توی آزمون ترکی و انگلیسی نمره لازم رو بیارید باید یک سال یا یک ترم (بستگی به دانشگاه داره) فقط زبان بخونید

آزمونش قبلا راحت بود ولی اونم دوساله سخت شده چون ترکیه دنبال تیغ زدن مهاجراست 🙄🙄🙄

اگه توی آزمون قبول نشدید نا امید نشید

اگه پولشو دارید یه سال ترکی بخونید

اما اگه نه فورا مدرک آیلتس یا تافل  و مدرک تومر برای زبان ترکی دریافت کنید و ارائه بدید

اگه بازم نشد که فدا سرتون اتفاقا تو دانشگاه تو جو بخونید برا خودتون استاد میشین

ولی خب اگه خودتون خوب بخونید میتونید توی ترکی نمره خوبی بگیرید

ممنون که وقت گذاشتید

امیدوارم به دردتون بخوره

😘

ما حرفای تلخ و نیش و کنایه هامونو مینویسیم و چند دقیقه بعد فراموش میکنیم /اما این رو به خاطر بسپاریم که چه غرور هایی هستند که زیر این جملات خرد میشوند. چه قلب هایی که میشکنند💔🖤. به خاطر انسان بودن همدیگر را درک کنیم.  به قدرت منفی کلماتی که از اون ها استفاده میکنیم فکر کنیم و درنهایت انسان باشیم 🙏🏻😊/دوستان گل من هیچی بخدا تو دلم نیست.  بعضی وقتا اعصابم خورد بودنی اشتباه مرتکب میشم مثل اکثر مردم.  اگه جایی شما رو ناراحت کردم بهم بگید تا با تمام وجود ازتون پوزش بخوام 🙏🏻

@_عاشق_حیوانات_    

عزیزم دوستانتو تگ کن برسه دست کسی که بهش احتیاج داره 😘😘

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

@ابری0در0آسمان    

خوشگلم ممنون میشم از کاربرایی که میشناسی تگ کنی تا مطلب برسه به دست اونی که نیاز داره

ممنون اسی😘

😘❤

من همه اینا راه رورفتم اخرش ریجکت میشی ترکیه الان خونشو بخوای بخری ی خوابه  دوهزا دلار باید بدی چیزی حدود ۲ میلیار خورده ای ارمنستان با ۷۰۰ یورو بهت اقامت میده 

ارمنستان خیلی بهتره 

هر وعده که دادند به ما باد هوا بود هرنکته که گفتند غلط بود ریا چوپانی این کله را به گرگان سپردند این شیوه واین قاعده رسم کجا بود! این همه لالای خواباندن مابود !ای کاش در دیزی ما بازنمی ماندیا کاش که در گربه کمی شرم حیا بود🖤
2738
من همه اینا راه رورفتم اخرش ریجکت میشی ترکیه الان خونشو بخوای بخری ی خوابه  دوهزا دلار باید بدی ...

عزیزم اگه یه مدت رفت آمد نکنی وطنلیک دریافت میکنی 

عزیزم اگه یه مدت رفت آمد نکنی وطنلیک دریافت میکنی 

نمیشه مشکل من اینکه مامانم وابستس زیادی به من واسه همون ارمنستان کارشناس مهاجرتی گفت می تونی خونه بحری والدین می بری من با برادرم میرم

هر وعده که دادند به ما باد هوا بود هرنکته که گفتند غلط بود ریا چوپانی این کله را به گرگان سپردند این شیوه واین قاعده رسم کجا بود! این همه لالای خواباندن مابود !ای کاش در دیزی ما بازنمی ماندیا کاش که در گربه کمی شرم حیا بود🖤
نمیشه مشکل من اینکه مامانم وابستس زیادی به من واسه همون ارمنستان کارشناس مهاجرتی گفت می تونی خونه بح ...

پس برای شما همون ارمنستان بهتره 

راستش برادر من مشکل سربازی داره و الان دوساله که نیومده 

یکم صبر کنه شهروندیش میاد 

ببین یعنی یکی بخواد یکی از رشته های علوم انسانی رو هم بخونه باز باید یوس بده؟

بله 

در ضمن اونجا رشته حقوق و وکالت جدان و رشته های انسانی درآمد خوبی دارن

پس برای شما همون ارمنستان بهتره  راستش برادر من مشکل سربازی داره و الان دوساله که نیومده  ...

تحصیلی رفتن برادرتون سند گذاشتن اینجا  

خونه خریدن اونجا؟

2706