2737
2734
عنوان

کیا نهج البلاغه خوندن یا میخونن ؟

531 بازدید | 17 پست

من چند شبه شروع کردم حکمت هاشو میخونم 

خیلی عاقلانه اس .خیلی 

بهتون پیشنهاد میکنم دانلود کنید و شبی یه حکمتش رو همراه با تفسیرش بخونید 

چون با تفسیر خیلی بهتر متوجه میشه ادم

باش مرسی

ژیـــــنــا.                                                         انسـان ناصحیـحی هـستم،در همـه ابـعاد                                                       نـان خـدا میخـورم ، فـرمـان شیـطان میـبرم                 رو اعصاب آبـانـیا راه نرید؛میدون مینِ:)                                                         https://t.me/Hich_zh

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دوس دارم نهج البلاغه و صحیفه سجادیه رو بخونم ولی نه نخوندم

﷽‌من خوבمم ..نـہ تنـבیسے از اونچـہ ڪ בیگراט می‌پسنـבט .. نـہ تقلیـבے از اونچـہ ڪ بهش باور نـבارم .. من با تمام کم و کاستیا خوבمم ـ‌ٖؒ
2731
دوس دارم نهج البلاغه و صحیفه سجادیه رو بخونم ولی نه نخوندم

حتما این کارو بکن .دانلودش کن.شبی فقط یه حکمت بخون شاید فقط 5 دیقه وقتتو بگیره ولی اگه بهشون فکرم کنی و عمل کنی دنیاتو عوض میکنه

2738
حتما این کارو بکن .دانلودش کن.شبی فقط یه حکمت بخون شاید فقط 5 دیقه وقتتو بگیره ولی اگه بهشون فکرم کن ...

دارم کتاباشو.فکرم ک خیلی درگیر مسائل عرفان و فلسفست

﷽‌من خوבمم ..نـہ تنـבیسے از اونچـہ ڪ בیگراט می‌پسنـבט .. نـہ تقلیـבے از اونچـہ ڪ بهش باور نـבارم .. من با تمام کم و کاستیا خوבمم ـ‌ٖؒ
خطبه 80 ام خوندی؟؟؟  نظرت؟؟؟

خوندم 

ببین این فقط نظر منه 

زن چون سرپرست خونه نیست و اگه ارثی بهش برسه یا درامدی داشته باشه مجبور نیست ک برا خانواده خرجش کنه 

ولی مرد مسوول تامین زندگیه و بخاطر همین حق مرد دو برابره

از طرفی زن هم از پدر خودش ارث میبره هم شوهرش از پدر خودش ارث یه مرد رو میبره 

بخاطر همین اجهافی در حق زن نیست از این بابت

بعدم ماها ک خودمون میدونیم زن واقعا اگه بد باشه میتونه چه فتنه هایی ب پا کنه و دنبال چشم و هم چشمی یا .... در صورتی ک مردا واقعا اینطور نیستن 

مرد باید راهنمای زن باشه نه مطیعش

این خطبه داره میگه عقلتونو ب کار بندازید اهای مردم 

خوندم  ببین این فقط نظر منه  زن چون سرپرست خونه نیست و اگه ارثی بهش برسه یا درامدی دا ...

الان عقلانی فکر کنید این درسته؟؟؟ 

منطقی این بود بچه های ی پدر برابر ارث ببرن

ممکنه پدر شوهر فقیر باشه ک بخوای با ارث همسر جبران نشه

اینکه زن بد بله اما مرد بد وجود نداره؟؟؟؟؟؟ 

واقعا نظرت این زن باید تحت هدایت مرد باشه؟؟؟؟؟ 

نظرت این زن نمیتونه شاهد باشه عقلش کمه؟؟؟؟؟ 

من اینا رو ک میبینم اصلا ب خدایی بودن اسلام شک میکنم

محال خدایی ک عدالتش بالاترین مرحله عدالت بین زن و مرد فرق گذاشته باشه

الان عقلانی فکر کنید این درسته؟؟؟  منطقی این بود بچه های ی پدر برابر ارث ببرن ممکنه پدر شوهر ...

اره خب راجب ارث یکم خودمم توجیه نمیشم حق با شماست .ولی من و شما ب عنوان انسان شاید نتونیم همه چیز رو درک کنیم

خدا خودش گفته همه چیز برای ازمایش شماست .شاید همین حکم هم برای امتحان بنده هاست ک معلوم بشه کی واقعا مطیعه و کی نه . کسی چه میدونه !

اگه قرار بود همه چیز مساوی باشه خب الان خیلیا پدر ندارن خیلیا مادر ندارن .خیلیا ماشین ندارن خیلیا بچه ندارن خیلیا خونه ندارن و خیلیا حتی خانواده ندارن ....پس ما باید بیایم یقه ی خدا رو بگیریم بگیم تو ک دینت عدالته چرا خودت عادل نیستی 

در حالی ک اینطور نیست .ادما با توجه ب ظرفیتشون خیلی چیزا دارن یا خیلی امتحانا میشن 

حتی ممکنه اونی ک هیچی نداره خدا همه چیز رو ب سادگی بهش بده 

اما راجب بقیه ی خطبه .حضرت علی میگه از زنان بد بپرهیزید و.....