2737
2734

های

بای

۲۰ترم رفتم هیچی یادم نیس اینم بخاطر اینکه ب های بای علاقه دارم یادم مونده🥲

من از دیوانه ها دیدم ، هزاران عاقل مرده !•~•                                                                                                           خدایا همیشه هوامو داشته باش ❤                                    

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
2738

من دو بار آیلتس دادم. یه بار 7 یه بار چندین سال بعدش 7و نیم 

بار اول کلاس رفتم. همون منابعی که رو که دادن خوندم. یه لیست کلمات بود برای موضوعهای مختلف. کتاب‌های کمبریج که نمونه سواله. چند جلسه هم رایتینگ خصوصی رفتم. 

البته بگم که اولش رفتم یه آموزشگاه معروف گفتن باید سه ترم pre ielts بیای. که نمیخواستم. رفتم یه آموزشگاه کوچیکتر گفتن بیا بشین سر کلاس آیلتس. البته از قبلش زبانم خوب بود نسبتا

بار دوم که اصلا وقت خوندن نداشتم پادکست‌های آموزشی گوش دادم. بیشتر در مورد رایتینگ و اسپیکینگ. همون وسطها کلمات مهم هم می گفتن. 

برادرم - آیلتس 7.5- 6 ماه مداوم - روزی بیشتر از 8ساعت - سال 98 گرفت - کتاب هاشو همه رو از نت دان کرد ...

میشه ازش بپرسی من چ کتابایی باید بگیرم؟میخام خود خوان بخونم 2سال وقت دارم

کلاس بری بهتره که. چرا خودخوان؟  مخصوصا اسپیکینگ و رایتینگ رو باید یه نفر برات تصحیح کنه

اخه بخاطر کرونا چون مریضم برام ریسکه نمیتونم کلاس حضوری برم  

من تافل دارم پارسال گرفتم. پایه زبانم خوب بود سه ماه خوندم خودخوان ولی سخته یکم

من دو سال زمان دارم تا ویزام بیاد تو این مدت باید مدرکمو بگیرم کلاس رفتی؟

2706