2733
2734
عنوان

پوسیدگی شدید دندان در شیرخواران و کودکان

| مشاهده متن کامل بحث + 27064 بازدید | 113 پست
لینقد بدممیاد از اینایی که فقط سرزنش میکنن عزیز دلم...خیلی از این مسایل ارثیه...وگرنه بطور قطعی نه ...

سلام خانومی خوبی میشه ب چن سوال من ج بدی؟

اینایی ک.میشینن میگن زن باید فلان باشه و بیسار باشه همش الکیه.زن فقط باید مستقل باشه بخصوص از  لحاظ مالی .دعا کنید منم شاغل بشم 😍
اون موقع که من این تاپیک زدم دخترم دو سالش بود الان چهارسالشه طبق نظر دکتر اون موقع مدارا کردیم و ب ...

سلام

چجوری فلوراید درمانی کردید؟

آخه بچه 2سالم که نمیفهمه نباید فلوراید رو قورت نداد ؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام چجوری فلوراید درمانی کردید؟ آخه بچه 2سالم که نمیفهمه نباید فلوراید رو قورت نداد ؟

سلام 

من فلوراید تراپی انجام دادم اون موقع 

یه حالت ژل بود که با کیت میکشیدم رو دندونش 

اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.
سلام  من فلوراید تراپی انجام دادم اون موقع  یه حالت ژل بود که با کیت میکشیدم رو دندونش&n ...

تقریبا مثل عسل بود یه مارک معروف که ساخت آمریکا بود و به مکافات گیر آوردم نمیدونم الان هست یا نه

البته راضی کردن دخترم و پرت کردن حواس ش هم معضلی بود ولی ما راه دیگه نداشتیم اون موقع 

اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.
2728

سلام دوسته عزیز دندونای دختره من دقیقا مثه دختره شماست ۴تای بالاوپایینش صاف شده یعنی کاملا ساییده شده کرسیای پایینشم سیاه شده دخترم ۳سالشه اگه دندونای جلوشوبکشن فکش جمع نمیشه؟دندونای اصلیش بددرنمیاد؟واسه بیهوشی چه بیمارستانی بردینش؟ببخشید خیلی سوال پرسیدم خداخیرت بده بچهاتو واست نگه داره جوابموبده اینم بگم دوروزه فک بالاش روی دندون جلوش ابسه زده دنبال دندونپزشک خوب تومشهدمیگردم فعلا 

خدایا شکرت 😘
سلام دوسته عزیز دندونای دختره من دقیقا مثه دختره شماست ۴تای بالاوپایینش صاف شده یعنی کاملا ساییده شد ...

سلام عزیزم 

دندونای دخترم بالاییاش پوسیده شدن و شکر خدا دندونای پایینش سالم هستن

البته دندونای آسیاب ش هم بالا و هم پایین پوسیده شده که همه را ترمیم کردیم

حالا اینکه اگه بکشید فک جمع بشه نمیدونم راستش چون در مورد دخترم چنین حسی نکردم البته میگم ما ۴ دندون نیش بالا کشیدیم که هنوز هم جاشون خالیه و در نیومده دندون دایمش ولی تو حرف زدن و تلفظ بعضی حروف یکم مشکل داره که امیدوارم حل شه بعدا

سلام دوسته عزیز دندونای دختره من دقیقا مثه دختره شماست ۴تای بالاوپایینش صاف شده یعنی کاملا ساییده شد ...

در مورد دندون اصلیش هم باز چون هنوز در نیومده نمیتونم قطعی بگم ولی دکتر میگفت مشکلی نداره 

ولی کلا وقتی تو این سن دندون کشیده بشه چون لثه سفت میشه یکم دیر درمیاد دندون دایم

دختر من الان ۶ سالش تموم شده هنوز که جای دندونای جلوش خالیه 

تو گاز زدن میوه و لقمه و ... طبیعیه یکم سخته براش از نظر زیبایی هم تاثیر داره دیگه 

ولی با همه این مسایل و مشکلات چاره ای نبود و مجبور بودیم دیگه

در مورد بیمارستان هم من بردمش اصفهان و خود دکتر با یه بیمارستان قرار داد داشت 

یه بیمارستان معمولی و کوچک که خودشون آدرسش دادن بهمون الان اسمش یادم رفته ولی ما مجبور بودیم بریم همونجا دیگه 

خدا را شکر رسیدگی و وقت شناسیشون خوب بود و کارمون به‌موقع راه انداختن 

یادمه ما ساعت ۵ صبح روز عرفه که فرداش عید قربان بود وقت داشتیم تا رفتیم پذیرش شدیم و کارای اولیه انجام دادن دخترم بردن اتاق عمل ساعت ۷ و نیم هم مرخص شد 

من از شیراز رفته بودم اصفهان برا این کار  

امیدوارم دختر شما هم خیلی راحت مشکلش حل بشه و از نگرانی در بیاید

2740

راستی در مورد آبسه هم یادمه دندونای دخترم هم آبسه زده بود و خیلی شاکی بود از دردش بعد ترمیم دیگه از این نظر مشکلی نداشته خدا را شکر 

ولی اولاش خیلی سخته واقعا و درد دارن بچه ها 

روکش و کشیدن و بیهوشی و ..... من پا به پای دخترم گریه میکردم الان هم یادم میاد دلم ریش میشه براش.. یه نوع عذاب وجدان یا شاید بغض و ناراحتی که چرا اینجوری شد اصلا که همیشه باهامه

دکترش هم گفت بخاطر شیر شبه و گرنه اهن فقط سیاه می کنه

اما منم حس میکنم قطره آهن میپوسونه حالا دکتر قطره آهن خارجی داده میگه این خوبه رو گوارش تاثیر نداره رو دندون هم اثر نداره دقیقا دندون بچه منم جلوییاش که زودتر از همه دراومد هم زرد شده هم سیاه هم خودم حس میکنم الان بهش دست بزنی پودر میشه

عزيزم اهن علت پوسيدگي نيست

اهن فقط باعث رنگ گرفتن دندون هاي پوسيده ميشه

واينكه شير خوردن خوضوصا شير شبانه علت اصلي پوسيدگي دندان هست

ميتونيد روكش بذاريد برا دندون اش ولي خيلي خيلي مراقبت ميخواد

مريضاي زيادي ديدم با يه گاز كرفتن هريج يا خيار دندونهاي روكش شده كنده شده و باز مثل روز اول شده اگر ميدونيد اونقدر ميتونيد توجه كتيد كه همه چي رو خورد يا رنده كنيد مثلا خيار رو خورد هريج رو رنده كنيد و مراقب باشيد روكش عالي در غير اين صورت فقط هزينه كردن الكي و اينكه تحت بيهوشي عمل كردن اشكال نداره نترس من پزشكم و خواهرم دندانپزشك اطفال اميدوارم كمكتون كرده باشه

همسرم ،مهربانترين يار من بيمار شده براش دعا كنيد ممنون
اما منم حس میکنم قطره آهن میپوسونه حالا دکتر قطره آهن خارجی داده میگه این خوبه رو گوارش تاثیر نداره ...

والا دختر منم به نظر خودم فقط قطره آهن این بلا سر دندونای قشنگش در آورد 

چون دقیقا بعد اون اینجوری شد و دندوناش اول زرد شدن بعد سیاه بعد هم پودر شدن و ریختن 

حالا شاید اصلا قطره که بهداشت داده بود فاسد بوده و من ندونسته دادم به دخترم 

عزيزم اهن علت پوسيدگي نيست اهن فقط باعث رنگ گرفتن دندون هاي پوسيده ميشه واينكه شير خوردن خوضوصا شي ...

ممنون عزیز 

دختر من الان دوسال هست که با بیهوشی دندوناش پیش دندونپزشکی اطفال ترمیم و روکش کردیم و شکر خدا راضیم

ممنون عزیز  دختر من الان دوسال هست که با بیهوشی دندوناش پیش دندونپزشکی اطفال ترمیم و روکش کردی ...

من همه مطالبتون رو نخوندم فكر كردم سوالتون اينه انجام بديد يا نه

همسرم ،مهربانترين يار من بيمار شده براش دعا كنيد ممنون
والا دختر منم به نظر خودم فقط قطره آهن این بلا سر دندونای قشنگش در آورد  چون دقیقا بعد اون این ...

آره اونا قطرههاشون افتضاحه منم اشتباه کردم دوسال از اون دادم تازه دکترش این قطره رو پیشنهاد داد😢😢😢😢

2706