2733
2734

سلام پسر من تیک عصبی داره و سه ساله که پیموزاید مصرف می کنه می خواستم ببینم کسی هست که مثل من این دارو رو نیاز داشته باشه

الان ۱۵ سالشه از ۹ سالگی تیک گرفت گردنش رو تکون می داد باید دارو مصرف می کرد چون باعث تمسخر بود و تیک هم اذیتش می کرد اول رسیپردال خارجی خورد فقط اضافه وزن زیادی داشت بعد سه سال هم پیموزاید . اگر نخوره باز تیک میزنه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
سلام پسر من هم همین مشکل رو پیدا کرده و دکتر این قرص رو براش تجویز کرده ، الان باید چیکار کنم بهش بد ...

سلام ببخشید دیر پیامتون رو دیدم پسرتون چند سالشه   زیر ۱۲ سال پیموزاید تجویز نمیشه و اینکه پیموزاید ایرانی گرفتید یا خارجی 

چون خارجی دیگه وارد نمیشه

اگه برام توضیح بدهید شاید بهتر بتونم راهنماییتون کنم

سلام ببخشید دیر پیامتون رو دیدم پسرتون چند سالشه   زیر ۱۲ سال پیموزاید تجویز نمیشه و اینکه پیمو ...

سلام ممنونم که جواب دادید ، پسرم تازه ده سالش شده ، اسم قرص پوریکا هست زیرش نوشته پیموزاید 

از قرص دادن بهش خیلی میترسم و واقعا اینکه بین دو راهی گیر کردم روحیه م رو داغون کرده ، از اطرافیان و دوستانم کسانی بودن که بچه هاشون تو این سن این مشکل رو داشتن و میگن که ما دارو هاشون رو ندادیم  خودشون بعد چند سال خوب شدن بدون قرص دادن ولی من دلهره ی این رو دارم که اگه مثل بچه ی اونا خوب نشد چی 

از قرص دادن بهش خیلی میترسم و واقعا اینکه بین دو راهی گیر کردم روحیه م رو داغون کرده ، از اطرافیان و ...

سلام احساستون رو درک می کنم

همون موقع که من دارو رو شروع کردم همین حس عذاب رو داشتم پسرم ۸ ساله بود و تیک گردن داشت مورد تمسخر قرار می گرفت برای همین باید دارو رو می دادم  البته دکتر با ریسپریدون وروزاک شروع کرد

پیموزاید زیر ۱۲ سال اصولا تجویز نمیشه البته باز باید دید تیک به چه صورت بوده پسر من در ۱۱ سالگی پیموزاید خورد

اون موقع پیموزاید خارجی وارد ایران میشد ولی بخاطر تحریم از یکی دو سال پیش خارجی وارد نشد و شرکت ایران پوریکا رو تولید کرد

قصد تخریب داروی ایرانی رو ندارم شاید الان مشکلات  این دارو  رو برطرف کرده باشند چون من تماس گرفتم و مشکل پسرم رو گفتم و دکتر مسئول گفتند پیگیری می کنیم

آخه یک هفته به پسرم دادم کلی حالش بد شد

سر درد سرگیجه حالت تهوع از همه بدتر تیک هم زد 

و بعد اون من کلی پیگیری کردم تا اینکه از لبنان و آلمان تونستم برای یک سال این دارو رو باقیمت بالا گیر بیارم 

دو ماه پیش دکتر پسرم رو تغییر دادیم چون شنیدیم پیموزاید در بلند مدت عوارض قلبی داره و دکتر جدید 

ابیلی فای ()دادند که باز آمریکاییش رو بهش دادیم ولی افتضاح بود بچه خیلیییی حالش بد شد افتضاح بود بی خوابی بی قراری و ... که بعد یک هفته دیگه قرص نخورد

فعلا تیک نمیزنه ۱۶ سالشه و تیک هاش خیلی کمه برای همین کلا دارو رو قطع کردیم البته ناگهانی قطع کردنش عوارض خواب داشت که با داروی گیاهی آرامش بخش تقریبا حل شده

خلاصه اگر واقعا تیک آقا پسرتون آزار دهنده نیست و خیلی مشخص نیست خودتون رو درگیر دارو نکنید چون دارو عوارض خاص خودش رو داره اما اونقدر نیست که ما نگرانش باشیم یک مدت می خوره بعد تمام میشه بهتر از اینه که بخاطر تیک اذیت بشه

اگر بچه مورد تمسخر واقع میشه یا نمیتونه کارهاش رو بکنه دارو بدهید اما نه هر دارویی و دکتر مناسب ببرید

از یکی دو تا متخصص مغز و اعصاب کودکان نوع دارو رو بپرسید من از چهار نفر متخصص مغز و اعصاب تلفنی پیموزاید رو پرسیده بودم البته پارسال که ۱۵ ساله بود 

از قرص دادن بهش خیلی میترسم و واقعا اینکه بین دو راهی گیر کردم روحیه م رو داغون کرده ، از اطرافیان و ...

اصلا نگران تیک نباشید خیلی خوب کنترل میشه

۲۵ درصد بچه ها دچار تیک می شوند و دنبال مقصر هم نباشید بعضی مواقع مسائل ژنتیکی باعث تیک میشه

اللته هیجان چه مثبت چه منفی تیک رو بیشتر می کنه

و اغلب در سن بلوغ تمام میشه یا کاهش پیدا می کنه

من هر وقت قرص می دادم کلی عذاب وجدان می کشیدم ولی یک روز به خودم گفتم این یه دونه قرص که چیزی نیست باید خدا روشکر کنم که با این قرص مشکل حل شده  انگار آب نبات می خوره و از اون وقت با بعد حالم خیلی بهتر شد

شما هم خیالتون راحت باشه که خوب میشه

ای کاش می دونستم چه تیکی داره چون باز مدل تیکها فرق می کنه بعضیهاش که اصلا اصلا جای نگرانی نداره و گذراست

این آیدی تلگرام من هست

‌@Asgari1357

اگر خواستید اونجا پیام بدید و سوالی داشتید بپرسید چون من خیلی نی نی سایت نمیام و اتفاقی پیام شما رو دیدم  بخاطر شما امشب یه سر زدم البته هر طور راحتید

البته خوبیه نی نی سایت اینه که ممکنه سوال بقیه هم باشه

سلام عزیزم پسر منم ٧ سالشه تیک صوتی وحرکتی داره یه تایمی خوبه دوباره شروع میکنه بردم پیش دکتر جلیلی ...

ان شاءالله که هر چه زودتر خوب میشه ، پیموزاید  بعضی از کاربرا برا بچه هاشون استفاده کردن و جواب مناسبی نگرفتن تا جایی که ازشون خبر دارم منم اورپ استفاده کردم که اون هم مقطعی جواب میده ، به نظرم برای بچه ی شما که سنش کمه مناسب نیست هر چند همه ی داروهایی که استفاده می کنیم براشون عوارض و دردسرای خودشون رو دارن