2737
2739
عنوان

برنججج کمککک

119 بازدید | 3 پست

طرز تهیه برنج میخوام

میخوام خوب بپزه و خشک نشه و له هم نشه

چقدر تو اب بذارم بپزه؟چقدر دم کنم؟

ته دیگه ش چی؟

یه جا یه ته دیگ خوردم روش برنج با زعفرون یا فکر کنم زرد چوبه بود و خود ته دیگ هم قهوه ای بود خیلی خوشمزه بود

چه برنجی استفاده کنم؟

همه ش رو بگید لطفا

همه این موردا به نوع برنجت بستگی داره 

هر نوع برنج قلق خاص خودش داره 

من مثلا برا هندی یجور میپزم برنج شمال یجور برنج کامفیروز یجور دیگه

واسہ شادی روح همسنگرهاے همسرمـ یہ صلواتـ میفرسے آبجے؟❤🙏به شہادتـ رسیدڹ💔یادموڹ نره امنیتـ اتفاقے نیستـ..توسل به آقا ابالفضل رو فراموش نکنید😊من ازشون خیلی چیزها گرفتم من جمله همسر باتقوا و عالی😍😁...میشه برای اینکه حس شیرین مادری رو بچشم برام صلوات بفرسید؟🌹منم یادتون میکنم حتماا❤...مڹ عاشقـانہ رهبرمـ رو دوستـ دارمـ و بہ وجودشوڹ افتخار میڪنمـ(امامـ خامنہ اے❤)در ره ولایت باید سر داد🌹💪سربازے رو از ذوالفقار علے یاد بگیریمـ(شہید حاج قاسم سلیمانے)😊!! چشمـ دشمنانشوڹ ڪـــوووور👈آمد تا بگیرد از علے نقطہ ضعفے بیچاره ندانستـ ڪہ علے نقطہ ندارد😊!.... هرچی دارم ازاین دنیا از لطف و کرم شماست آقا ابالفضل ع...میدونم بازم حاجت دلم رو میدید سیدی❤👈فرزند سالم و صالح ان شاءالله🙏 مجنـــــوڹ العبــــــاس ام😍🙋 ڪربلا بہشتـ مڹ در زمینہ 😍😢!دلخوشمـ تو دلتنگے هامـ ڪہ آسمـاڹ خانہ مڹ و حرمـ تـ❤ـو یکیستـ😢💖..

برنجوبزاربجوشه بعدچنددیقه ابکشش کن البته اندازه ی جوشیدن بستگی ب نوع برنج داره ایرانی هندی و...بعددوسه کفگیرازبرنجتوبازعفرون دم کرده قاطی کن بعدتوقابلمه روغن بریزداغ ک شدبرنج زعفرونیروبریزوباپشت قاشق فشاربده تابرنج توقابلمه فشرده شه بعدبرنج سادروبریزوبازم اونوفشاربده بعدبدون شعله پخش کن بزاردم بیادوقتیم اماده شدبرشگردون تودیس

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم من خودم برنج هاشمی استفاده میکنم عالیه 

۲ساعت خیس کن برنج 

بعد بزار روشعله 

نمک بریز 

کمی روغن هم بریز

سرشو بزار ،شعله رو کم کن 

وهر ۴دقیقه هم بزن اروم ،چون ممکنه دونه های برنج اسیب یابشکنه 

بعد که دیدی دونه یکم نرم شده زیر دندون امتحان کن اگه نرم بود آماده برای ابکش 

بعدروی برنج اب ولرم بریز 

قابلمه رو یک قاشق روغن و دوقاشق اب و زردجوبه بریز  برنج رو کم کم بریز توقابلمه ودمکنی بزار شعله رومتوسط کن ۵ دقیقه 

بعد کم کن 

۵ تا قاشق اب بعد ۴۰ دقیقه دور برنجت اضافه کن 

بعد ۵ یا۶ دقیقه خاموش کن 

برنجت نه نرم میشه نه خشک وکال 

2731