2733
2734
عنوان

چیکار کنیم طلاق عاطفی نگیریم

236 بازدید | 22 پست

1. سعی کنید بیشتر از آن‌که در انتظار دریافت چیزی از همسرتان باشید، چیزی به او ببخشید؛ اگر هدف شما ایجاد حس رضایت و خوشبختی همسرتان باشد، مطمئن باشید فرصت‌های بی‌شماری برای رسیدن به این هدف پیدا خواهید کرد.

2. وقتی همسرتان به شما توهین می‌کند، سکوت کنید در ان لحظه لااقل و با او مقابله به مثل نکنید؛ زیرا با این کار از بروزاز بسیاری بحث‌های غیر ضروری جلوگیری می‌کنید. این لحظات به سرعت سپری خواهند شد و شما می‌توانید در زمان بهتری با همسرتان درباره رفتارش صحبت کنید.

3. از همسرتان انتظارات غیرواقعی نداشته باشید؛ اجتناب از انتظارات غیرواقعی می‌تواند از بروز بسیاری درگیری‌ها، عصبانیت‌ها و سرخوردگی‌ها جلوگیری کند. انتظار نداشته باشید همسرتان کامل و بی‌نقص باشد. در ضمن هیچگاه او را با دیگران مقایسه نکنید.

4. سعی کنید نسبت به همه چیز دید مثبتی داشته باشید.

5. به راه‌هایی فکر کنید که می‌تواند همسرتان را نسبت به انجام کارهایی که دوست دارید ترغیب کند. اگر این روش مؤثر نبود، روش‌های دیگری را امتحان کنید و به یاد داشته باشید که تحسین و تعریف به موقع می‌تواند یک انگیزه قوی باشد.

6. اهداف خود را طبقه‌بندی کنید و افکار خود را بر مهم‌ترین هدفتان یعنی داشتن یک محیط خانوادگی آرام و شاد، متمرکز کنید.

7. هیچگاه با همسرتان وارد جنگ قدرت نشوید و به جای این کار با او به توافق برسید.

8. همسرتان را به خاطر اشتباهش سرزنش نکنید. در عوض سعی کنید روشی در پیش بگیرید که از تکرار این اشتباهات جلوگیری می‌کند.

9. در زمان حال زندگی کنید. اشتباهات و وقایع تلخ گذشته را فراموش کنید و سعی کنید شرایط زندگی امروزتان را تغییر دهید.

10. همواره از همسرتان بپرسید: برای اینکه زندگی ما شاد و دلپذیر باشد، من چه کاری می‌توانم انجام بدهم؟

زوج درمانگر و مشاور خانواده

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

با مردی که دائما خطاش تکرار میکنه و پشیمونم نیست باید چطوری رفتار کرد؟

بستگی به خطا داره اولا 

دوما ایا این رفتار تو ذاتشه 

سوما ایا اون هم خطا میدونه و میزان اهمیتش بهش اندازه شما هست 

چهارما ترک فعلا خطا اینتور نیست که بگی بدم میاد ازین کارت اونم بگه خوب دیگه نمیکنم خود فعل ترک خطا بستگی به نوع خطا راهکارهای مختلف داره مثلا میگم نردی که با زنهای فامیل شوخی زیاد میکنه و همسرش بدش میاد به نظرتون چه طور باید ترک این عادت رو انجام بده توسط زوجین بنویسید برام الان

2728
بستگی به خطا داره اولا  دوما ایا این رفتار تو ذاتشه  سوما ایا اون هم خطا میدونه و میزان ...

میشه لطفا تو تاپیکهاتون منو تگ کنین🙏

ممنون میشم

🌸🌸🌸🌸🌸فکرشو بکن! روزی که به خودت بگی تونستم💪 اون روز  : بهترین روز دنیاست🌸 🌸🌸🌸🌸
میشه لطفا تو تاپیکهاتون منو تگ کنین🙏 ممنون میشم

من هنوز تگ کردن یاد نگرفتم اینجا تازه وارد اینجا شدم برای اشتراک مطالب و دغدغه های ذهنی یک روانشناس ولی هر روز قطعا من چند تاپیک ایجاد میکنم به فراخور مشغله های ذهنیم تا بتونم اندکی کمک کنم 

عالی

خواهش 

لطفا بخونید تاپیک ها رو و مشارکت کنید و نظرتون بگید 

از تجربیات خودتون راجب مطلب تاپیک بگید  یا از دید گاه های تان تا مطلب رو بیشتر راجب اون تاپیک بزارم وقتی ببینمکسی نظری نمیده انگیزه ادم کم میشه اون مطلب رو پرکرش بده پخته اش کنه

2738
بستگی به خطا داره اولا  دوما ایا این رفتار تو ذاتشه  سوما ایا اون هم خطا میدونه و میزان ...

من حدود هشت سال هست که ازدواج کردم اما یکماه بعداز ازدواجم فهمیدم همسرم رابطه برقرار میکنه از شوخی و بگو بخند گرفته تا رابطه های جنسی

همه کاریم کردم اما درست نشد به جدایی فکر نمیکردم اما این اواخر گاهی به جدایی فکر میکنم

من حدود هشت سال هست که ازدواج کردم اما یکماه بعداز ازدواجم فهمیدم همسرم رابطه برقرار میکنه از شوخی و ...

دلایل خیانت مرد بسیار متنوع هست و بستگی به مرد داره 

باید دلیل خیانت که هی تکرار میکنه فهمید تا راجبش حرف زد 

مثلا میگم یه موقع مرد ازینکه به اصطلاح میتونه هروقت اراده کنه یه زنی رو مخ بزنه احساس غرور و توانمندی میکنه 

یا ....

دلایل خیانت مرد بسیار متنوع هست و بستگی به مرد داره  باید دلیل خیانت که هی تکرار میکنه فهمید ت ...

لطفا جمله تون کامل بگید

همسر من میگه اینا روابط اجتماعی هست

همیشه خودش اعتراف میکنه که من براش کم نمیذارم اما دیگه تمایلی به ادامه زندگی ندارم از طرفی بهش علاقه شدیدی دارم

لطفا جمله تون کامل بگید همسر من میگه اینا روابط اجتماعی هست همیشه خودش اعتراف میکنه که من براش کم ...

باید سن طبقه تحصیلاتی اجتماعی و مذهبی خانوادتون رو دانست تا نظر داد 

بعد یک نکته هم اینکه انچه میگه با انچه در ذهن مرد هست همیشه یکسان نیست ما ادمها لزوما صادقانه حرف نمی زنیم 

2706