2737
2734
عنوان

طلاق یازندگی

| مشاهده متن کامل بحث + 2486 بازدید | 341 پست
حرفاتون برای منی که سالها دارم میشنوم که پیامبر گفتن اگه قرار بود برای غیر خدا سجده کرد میگفتم که زن ...

از نظر اسلام، میدان فعّالیت و تلاش علمی و اقتصادی و سیاسی برای زنان، کاملاً باز است

اگر کسی با استناد به بینش اسلامی بخواهد زن را از کار علمی محروم کند، 

از تلاش اقتصادی باز دارد، یا از تلاش سیاسی و اجتماعی بینصیب سازد،   به خلاف حکم خدا عمل کرده است....

زنان به قدری که توان جسمی و نیازها و ضرورتهایشان اجازه میدهد، 

میتوانند در فعّالیتها شرکت کنند. آنها هر چه میتوانند، تلاش اقتصادی و سیاسی و اجتماعی کنند. شرع مقدّس، مانع نیست.

البته چون از لحاظ جسمانی زن ظریفتر از مرد است، لذا ضرورتهایی دارد. تحمیلِ کار سنگین بر زن، ظلم به زن است. اسلام این را توصیه نمیکند؛ ...

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

چنان که منع هم نمیکند. البته از امام علیبن ابی‌طالب علیه‌الصّلاة و السّلام نقل است که فرمود: 

«المرأة ریحانة و لیست بقهرمانه(2).» یعنی زن گل است، قهرمانه نیست. «قهرمان» یعنی پیشکار و خدمتگزارِ آبرومند. خطاب به مردان میگوید که زنان در خانه‌های شما مثل گلی لطیفند که باید نسبت به آنها با کمال ظرافت و دقّت رفتار کرد. زن، پیشکار شما و خدمتگزار شما نیست که خیال میکنید کارهای سنگین را باید به او محوّل کرد. این، مسأله مهمّی است.

نهههه اصلا طلاق نگیر که خیلی اشتباهه . هر مردی یه ایرادی داره . بعد دو تا ازدواج فهمیدم ادم باید از یه سری از خواسته هاش بگذره ...با هر کس ازدواج کنی گریه و بغض هم میاد فقط دلیلش فرق میکنه . هر مردی تو زندگیش یه چیزی هست که خون به دل آدم کنه هر کسی هم بگه نه دروغ گفته😔

2742

بستگی به ظرفیت خودت داره .درسته هیچ زندگیی بدون مشکل نیست ولی باید به خودت نگاه کنی ببینی میتونی اون مشکلاتو تحمل کنی ؟تو اینجور تصور کن که شوهرت تا آخر عمر همینجور بمونه میتونی تحمل کنی ؟شاید یکی این شرایط براش عادی باشه یکی هم مثل شما اذیت باشه 

هیچوقت زندگیتو با بقیه مقایسه نکن .مقایسه هم کردی با پایین تر از خودت نکن .چرا میگی همین که خائن و معتاد نیس یعنی خوبه.اینجور ارزش خودتو میاری پایین 

نمیگم جداشو اما تا وقتی نتونستی با این قضیه کنار بیای و شرایطتو بپذیری یا اینکه تغییرش بدی لطفا بچه دار نشو 

تو رو از دور دلم دید اما ... نمیدوست چه سرابی دیده 

عزیزان من! در اسلام به مرد اجازه داده نشده است که به زن زور بگوید و امری را بر او تحمیل کند.

اگر قانون از زن دفاع نکند، ممکن است مرد، نسبت به او تعرّض کند. لذا، قانون، در حمایت از بانوانی که خانواده تشکیل داده‌اند و درون محیط خانوادگی خودشان هستند، وظایف بسیار سنگینی دارد. مطلبی که ما در کشورمان باید با جدیّت دنبال کنیم، حمایت اخلاقی و قانونی از زن است؛ تا مرد در محیط خانواده نتواند زورگویی کند.

زن، وقتی با سواد باشد و از آگاهی سیاسی برخوردار شود، کسی نمیتواند به آسانی به او زور بگوید و حقّش را پایمال کند...پایان

...این بخشه فوق العاده کوچیکی در باره ی موضوع زن بود که به صورت بریده از این عالم براتون ارسال کردم 

حالا متوجه شدین که وقتی حرف از بایکوت در حوزه رو زدم یعنی چی ؟ میدونید این حرفهای این عالم چه سالی بوده؟ سال 75

حالا به نظرتون کدوم به اسلام واقعی نزدیکتره ؟ یا این حرفها یا جوابهایی که قبلا به شما داده شده؟

البته اینم بگم نمیشه یه شبه بریم یقه ی شوهر رو بگیریم بگیم یالا حقمونو بده باید با سیاست و بالا بردن علم و عزت نفسون جلو بریم .چون متاسفانه فعلا قانونی نمیشه کاری کرد .

شنیدید که میگن وقتی امام زمان سلام الله ظهور کنن،یه عده میگن انگار دین جدیدی اومده ؟ ما خیلی فاصله داریم با اسلام واقعی

اسلام هیچ منعی برای فعالیت اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و علمی زن در جامعه نذاشته ،مرد هم اگه مفسده ی جدی در این فعالیت ها برای زنش ببین اونجا میتونه منعش کنه وگرنه نه همچین حقی نداره

جالبه استاد مطهر ی میگن مرد مالک زن نیست ،اینکه فکر کنه مثل ریش تراشش و سایل شخصیتش ،مالک این زنه ،نه همچین چیزی اصلا نداریم 

نهههه اصلا طلاق نگیر که خیلی اشتباهه . هر مردی یه ایرادی داره . بعد دو تا ازدواج فهمیدم ادم باید از ...

من برگشتم ودارم ادامه میدم ب زندگیم عزیزم

راستش میدونی شرایط خانواده های ما همینه متاسفانه زن ودختد هنوز جایگاهی و ک باید پیدانکردن...هنوز پدرو عمو وشوهر واینا برای زن تصمیم میگیرن....

منم ترجیح دادم وقتی چ طلاق بگیرم چ زندگی کنم شرایطم همینه،پس بشینم و زندگی کنم...چون شوهرم اخلاقای خوب زیادی داره و منم ازسرناچاری ودوس داشتن مجبورم ک تحمل کنم...

درسته ک اذیت میشم ولی چ کنم دیگه....

عزیزان من! در اسلام به مرد اجازه داده نشده  است  که به  زن  زو ...

کاش اینجور وقتا یکی میزد توگوشِ همپین مردایی و میگفت تو حق نداری حق زنتو پایمال کنی‌..ولی متاسفانه ماتوخانواده هایی ب دنیااومدیم ک مردسالاری بی داد میکنه...

گاها خسته وکلافه میشم...از دنیا وزندگی سیرمیش بخاطر این تبعیض بین زن ومرد....ک مرد واقعا خودشومالک زن میدونه..

ک چرا بخاطر جنسیتم باید انقد زوربشنوم و اذیت بشم...

نمیدونم شاید ب نظرت ادم ضعیفی بیام...ولی ازنظرخودم ادم خیلی قوی ای بودم ک از۱۵سالگیم تاالان ک۸سال میگذره سخت ترین شرایط هارو پشت سرگذاشتم....الان دیگ بریدم واقعا

2738
بستگی به ظرفیت خودت داره .درسته هیچ زندگیی بدون مشکل نیست ولی باید به خودت نگاه کنی ببینی میتونی اون ...

عزیزم منم ازطرفی انقد اینجوری ب اجبارزندگی کردم ک یجورایی برام عادت شده،ازطرفی هم انقد احساسی ام ک اصلا گاهاانقدباخودم کلنجارمیرم ک چرا بایداین شرایط وتحمل کنم واذیت بشم ک ‌‌‌‌...خودمم کلافه میشم...

عزیزم منم ازطرفی انقد اینجوری ب اجبارزندگی کردم ک یجورایی برام عادت شده،ازطرفی هم انقد احساسی ام ک ا ...

می‌دونم عزیزم درکت میکنم .شما گفتین اخلاقای خوب زیاد داره زوم کن رو اونا . انشالا همسرتم بهتر میشه .مطمئنم از دوست داشتنه زیاده اینطوریه.ادما همیشه چیزی رو میخوان که ندارن اگه شوهرت بیخیالت بود هرجا میرفتی کار نداشت اون موقع میگفتی دوسم نداره که روم حساس نیس

می‌دونم عزیزم درکت میکنم .شما گفتین اخلاقای خوب زیاد داره زوم کن رو اونا . انشالا همسرتم بهتر میشه . ...

اره دقیقاهمینطوره عزیزم الان یکی ازدوستام ب من میگه چراناراحتی شوهرت انقددوستت داره؟اونم میگه شوهرمن ب من گیرنمیده وهیچی نمیگه من همش باهاش دعوامیکنم ک تومنودوس نداری

منم زندگیمودوس دارم...چاره ای ندارم میدونم ازسر دوس داشتنه و اخلاقشه تربیتش اینطوری بوده وخانواده های ماهمینطورن..

دوسم داره...ولی میترسع ک ازدستم بده...نمیدونم اصلا ترس تووجودشه ک کسی منو ببینه یاجوری نیگام کنه یاچیزی بهم بگه...ولا دست خودش نیست...منم این وسط خیلی اذیت میشم ولی خب بخاطر پاک و عاشق بودنش چشممو رواین اخلاقاش بستم

اره دقیقاهمینطوره عزیزم الان یکی ازدوستام ب من میگه چراناراحتی شوهرت انقددوستت داره؟اونم میگه شوهرمن ...

خیلی حس خوبیه اینکه یکی ترس از دست دادنتو داشته باشه ایشون فقط روشش اشتباهه.تنها نمیزاره بری ،خودش باهات همه جا میاد ؟همیشه کنارته؟

اره دقیقاهمینطوره عزیزم الان یکی ازدوستام ب من میگه چراناراحتی شوهرت انقددوستت داره؟اونم میگه شوهرمن ...

شوهر من منو نمیزاشت تنها جایی برم اما خودش هم باهام جایی نمیومد بخدا تو ۷ سالی که باهم بودیم یکبااااااااار باهام بیرون نیومد تو این ۷ سال من خونه عمو خاله و....ندیدم .اگه جایی ضروری بود برم مثلا دکتر یا خرید می‌گفت با مامانم برو😕

خیلی حس خوبیه اینکه یکی ترس از دست دادنتو داشته باشه ایشون فقط روشش اشتباهه.تنها نمیزاره بری ،خودش ب ...

اره عزیزم حس خوبیه،ولی واقعا بیش ازحدش ادمو اذیت میکنه

بخوام دکتربرم یاخرید بریم ک تندتند نمیریم گاها پیش میاد اره خودش میاد باهم میریم

شوهر من منو نمیزاشت تنها جایی برم اما خودش هم باهام جایی نمیومد بخدا تو ۷ سالی که باهم بودیم یکباااا ...

پس شمام تجربه ش وداشتین ودرک میکنی منو یجورایی

جداشدی شما عزیزم؟؟

2706