2752
2734
عنوان

قرص تقویتی رو از هفته چندم خوردین؟

50423 بازدید | 21 پست
سلام دوستان.من الان هفته 15 هستم و فقط فولیک اسید می خورم.چند روزه خیلی ضعف دارم.وقت دکترم دو هفته دیگس بنابر این زنگ زدم به دکترم و با دستیارش صحبت کردم.گفتم قرص تقویتی چی بخورم؟گفت لازم نیست غذاهای مقوی بیشتر بخور.اگه بچه خوب وزن نگیره تقویتی میدیم.ولی من دیدم دکتر به خانم ها امگا 3 و ... رو میده.حالا میشه شما بگین از هفته چندم قرص آهن و پرگننسی کر و کلسیم و این چیزا رو شروع کردین؟مرسی دوستان
سلام مانلی جون عزیزم من زیر نظر دو تا دکتر هستم تو دو تا شهر چون ساکن یه شهر کوچیکم و برای زایمانم میخوام برم شهر خودم. یه دکترم گفت ویتامین را از ماه 5 بهت میدم اما دکتر اصلیم که بیشتر هم قبولش دارم از پایان هفته 13 قرص ویتامین پریناتال و کلسیم داد. البته گفت کلسیم را در صورتی بخور که مصرف روزانه ات از 4 واحد کمتر باشه.
الان هم که هفته 19 هستم فقط 3 کیلو وزن اضافه کردم و اگه نمیخوردم شاید کمتر از این وزن میگرفتم. خودمم لاغرم
اما نمیدونم چرا بعضی دکترا دیر تقویتی را شروع میکنن
مانلی جان و خاله بهار عزیز خوردن قرص تقویتی تو دوران بارداری خیلی کمک به وزن گرفتن نمی کنه....در ضمن 3ماهه اول بارداری زمان کمیه که شما بخواهین وزن زیادی اضافه کنید...من خودم داروسازم...و تو کل دوران بارداریم هرازگاهی قرص مولتی ویتامین ایرانی مصرف می کردم....زیر نظر یکی از بهترین پزشکهای تهران هم بودم...شاغل بودم .... زایمان طبیعی.داشتم ....2سال تمام هم به بچم شیر خودم را دادم....خدارا شکر بچه کاملا" سالمی هم دارم.....
خیلی خودتون را درگیر قرص نکنید...کیفیت مواد غذایی که مصرف می کنید را ببرید بالاتر...گوشت ماهی میوه سبزیو لبنیات ... را فراموش نکنید...
در ضمن اسید فولیک را قطع نکنید چون نقش مهمی در تکامل سیستم عصبی بچه داره
ایشالا نی نی هردوتون صحیح و سالم به دنیا بیاد...بوس برای هردو مامان گل...
گاهی اونقدر خدا زود به خواستمون جواب می ده که باورمون نمی شه از طرف اون بوده...اینجاست که می گیم :"عجب شانسی آوردم"

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

مرسی خاله بهار جان.3 کیلو که خوبه عزیزم.من 15 هستم 1 کیلو چاق شدم.می ترسم بچه وزن نگیره.منم 3 واحد بیشتر کلسیم نمی خورم پس چرا به من نمیده چیزی؟دو هفته دیگه میرم با خود دکترم حرف می زنم.این دستیارش بود
2731
مانلی جون حتما با مشورت دکترت بخور مثلا من اول پیش یه دکی میرفتم بعد دکترم رو عوض کردم
آز خونم رو که دید گفت اصلا نباید فیفول شروع میکردی فقط فولیک اسید چون زیادیه هر چیزی هم عوارض داره تو الان آهن خونت بالاست نباید قرص اضافه بخوری
@2bare_man
تازه تا ماه 5 شما هرکاری بکنید بچه بیشتر از 500 گرم نمیشه وزن گیریه جنین از مادر از 6ماهگی شروع میشه پس نگران نباشین چون تو 5 ماه اول فقط شما تپلی میشین نه نی نی اونموقع زیاده روی کنین ممکن قندو فشار بارداری تو ماههای آخر بیاد سراغتون
@2bare_man
من تا آخر ماه 4 فقط 700گرم اضافه کردم. خیلی هم بی اشتها بدم و هستم. ولی سعی میکنم ویتامینها و مواد لازم رو به بدنم برسونم. ضمنا دکترمم اصلا تا هفته 18 هیچ تقویتی نداده بود. فقط فولیک اسید.
مشکل اینجاست که وقتی کم اشتها باشی نمیتونی زیاد بخوری. مثلا من خودم خیلی کلسیم بخورم روزی یه لیوان شیر و یه پیاله ماسته بیشتر از اون نمیتونم بخورمممممم . چه کنم؟

تازه آز خونم نشون میداد که آهنم یه کوچو پایینه اما دکی بهم هیچی نداد. به اون یکی دکترم هنوز آزمو نشون ندادم.اما میدونم تو مولتی ویتامین پریناتال که قبلا بهم داده آهن هم داره.
دوست من هم پریناتال می خوره هم اسید فولیک.دکترش گفته تا 3 ماه بعد زایمان فولیک و ادامه بده.دکترش وزیری هست.من واقعا نمی دونم.هر دکتری یه نظر دارهومجبوریم نظر دکتر خودمونو بپذیریم که گیج نشیم
2706