2733
2734

سلام دوستان 

من خودمم دیر صحبت کردم 

خواهر زادمم همینطور 

پسرمم سه و نیم سالگی تکاملش تکمیل شد 

و اما 

دخترم مهر ۴ سالش میشه 

خدا رو شکر خیلی باهوش و درکش زیاده 

همه حرفا رو متوجه میشه 

حتی اگه یواش بگم به پسرم دخترم زود متوجه میشه 

قبلا کلمه میگفت مثلا به توپ میگفت تو    

پ رو نمیگفت 

یا میخاست بگه باز  با میگفت 

الان تقریبا کاملتر میگه 

و جمله های کوتاه 

مثلا میگه مامان توپ به (یعنی بده )

جمله های ذیگش مثل مامان نی نی ببین 

چن جمله این مدلی میگه 

یا مثلا میگه مامان در باز (کن رو نمیگه )

جمله بندیش هم از دو هفته ای میشه میگه 

تا ده هم دست پاشکسته میگه 

گفتار درمانی هم ۴ جلسع بردم الان فعلا تعطیل کردن بخاطر کرونا 

نقاشیش هم نسبت به سنش خوبه 

دکتر هم میگه مشکلی نداره چون درک و هوشش بالاس 

اگه کرونا نبود مهد میزاشتمش 

متاسفانه شهر غریبیم و رفت و امد هم نداریم 

این مدل بچه ها کنارتون بوده

هر وقت تایپک میزنم معنی اسم دخترمو میپرسن محیصا یعنی برگزیده. 

۴ سالشو تموم میکنه یا میره چهار سالگی؟؟ متولد ۹۶ یا ۹۷؟

مادرم ميگه :به ديوار تكيه كن ولى به مردها ، نه …!كه ديوار اگر پشتت را خالى كرد سنگ است و گچ، نهايت سرت ميشكند …!ولی اگر مردى رهايت كرد دلت ميشكند روح و تمام زندگيت ميشكند و زنى كه بشكند سنگ ميشود، سرد و سختكه نه ميخندد، و نه ميگريد …و اين يعنى فاجعه…فاجعه زنيست كه از دلدادگى ترسيده.❤️❤️❤️❤️❤️(ازتون یه خواهشی دارم از شمایی که امضامو میخونی...مادری یا خانوم خونه یا شاغل و یا همه اینا... لطفا موقعی که تو خونه مشغول کاری، اگه شیشه مربا تموم شد ،اگه جعبه مقوایی پیتزا و شیرینی خالی شد ،اگه شامپو تموم شد،قوطی شیر خشک دلبندت خالی شد،شيشه خيارشور و سس و آب معدنی و بطری آب میوه تموم شد،اگه خواستی اسباب بازی شکسته يا هرچیز پلاستیکی يا مقوايي يا فلزي و شيشه اي دور بندازی...یه کیسه پلاستیکی بزرگ بزار دم در هرموقع یکی از اینا تموم شدن لطف کن بندازش داخل اون کیسه و وقتی پر شد سرشو گره بزن، یا بندازش ظرف زباله یا ازش آویزون کن.میدونی چقد اجر کارت میشه؟؟ هم در حق طبیعت و هم در حق اون انسان زباله گردی که ضایعات بازیافتی خشك جمع میکنه لطف بزرگی میکنی و میدونم که پاداش این کار خوبت یه جایی به خودت برمیگرده 🙏🙏💚💚💚)اسم اين كار تفكيك زباله خشك در مبدا است كه در اكثريت كشورهاي اروپايي و جهان اول انجام ميشه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

فعلا که پسرم دو سالشه.اصلا کلمه ای نمیگه.مگر اینکه ما بهش بگیم بگو بابا مامان دادا .تا بگه.فقط همینا

واسه پسر شما دیر نشده عزیز

2728

بچه من دوسال و نیمه فقط کلمه میگه مثلا بابا حبیب تاتا(تاب تاب)

نینی آب مامان.... اینارو میگه

♥️🥺زني را مي شناسم من/که در يک گوشه ي خانه/ميان شستن و پختن درون آشپزخانه/سرود عشق مي خواند/نگاهش ساده و تنهاست/صدايش خسته و محزون/اميدش در ته فرداست/زني را مي شناسم من/که مي گويد پشيمان است/چرا دل را به او بسته/کجا او لايق آنست/زني هم زير لب گويد/گريزانم از اين خانه/ولي از خود چنين پرسد/چه کس موهاي طفلم را/پس از من مي زند شانه؟   

پسر منم دیر ب حرف افتاد 

اما الان هم انگلیسی میحرفه هم فارسی 

هم زبون خودمون

نگران نباش هوشش بالاس و جمله هم میگ دکتر هم گفته موردی نیس پ نگران نباش عزیزم 

دختری از جنس درد زنده ایم ب شوق مردن😔

زیاد با هاش حرف بزن من خودم پر حرفم با بچه زیاد صحبت می کنم هر دو بچه هام زیر دو سال به حرف افتادن جمله گفتن شعر بخون براش ی جمله رو چند بار بگو مثلا آب می خوای بریم بیا در رو باز کن تاکید کن رو کلمات با بازی یادش بده 

کاربر جدید نیستم 
2738
فعلا که پسرم دو سالشه.اصلا کلمه ای نمیگه.مگر اینکه ما بهش بگیم بگو بابا مامان دادا .تا بگه.فقط همینا

باهاش حرف بزن خیلی.. 

شعر میخونی واسش یگو اونم کلمه رو بگه.. 

اگه نتونست بگه حرف حرفش کن..

مثلا بگو گاو اگه نتونس بگه بگو گ بعد بگو ا بعد بگو و 

پسر من 1 ما و نیم دیگه میشه 2 سالش..

خیلب خوب حرف میزنه و جمله بندی میکنه😍😍😍

🌱☺من "باید" بتونم و میتونم..☺🌱
پسر منم دیر ب حرف افتاد  اما الان هم انگلیسی میحرفه هم فارسی  هم زبون خودمون نگران نباش ...

اره خدا رو شکر خیلی باهوشه 

بعضی وقتا باهاش کار میکنم نقاشی میکشم همه ی نکات رو رعایت میکنه 

زیاد با هاش حرف بزن من خودم پر حرفم با بچه زیاد صحبت می کنم هر دو بچه هام زیر دو سال به حرف افتادن ج ...

اره براش تکرار میکنم 

امروز براش چشم چشم دو ابرو میخوندم اولش تکرار نکرد بعد گفتم من میرم با داداش بازی کنم 

اومده کنارم میگه چش چش ابو 

مهر ۹۶

اگه به کارتون خوب توجه میکنه و شما احساس میکنی کارتونارو متوجه میشه خیلی خوبه.ازش خیلی سوال بپرس مجبورش کن جواب بده.مثلا بابا کجاس؟؟ تو اتاقه؟؟ تو دستت چی داری؟ عروسک؟؟ مدام سوال بپرس.کتاب بگیر اگه متنشم نخوندی شکل هاشو توضیح بده بگو این اتاق نی نیه این تختشه....
بله خیلی شنیدم بچه هایی که تو چهار یا پنج حرف اومدن و مشکلی هم نداشتن

مادرم ميگه :به ديوار تكيه كن ولى به مردها ، نه …!كه ديوار اگر پشتت را خالى كرد سنگ است و گچ، نهايت سرت ميشكند …!ولی اگر مردى رهايت كرد دلت ميشكند روح و تمام زندگيت ميشكند و زنى كه بشكند سنگ ميشود، سرد و سختكه نه ميخندد، و نه ميگريد …و اين يعنى فاجعه…فاجعه زنيست كه از دلدادگى ترسيده.❤️❤️❤️❤️❤️(ازتون یه خواهشی دارم از شمایی که امضامو میخونی...مادری یا خانوم خونه یا شاغل و یا همه اینا... لطفا موقعی که تو خونه مشغول کاری، اگه شیشه مربا تموم شد ،اگه جعبه مقوایی پیتزا و شیرینی خالی شد ،اگه شامپو تموم شد،قوطی شیر خشک دلبندت خالی شد،شيشه خيارشور و سس و آب معدنی و بطری آب میوه تموم شد،اگه خواستی اسباب بازی شکسته يا هرچیز پلاستیکی يا مقوايي يا فلزي و شيشه اي دور بندازی...یه کیسه پلاستیکی بزرگ بزار دم در هرموقع یکی از اینا تموم شدن لطف کن بندازش داخل اون کیسه و وقتی پر شد سرشو گره بزن، یا بندازش ظرف زباله یا ازش آویزون کن.میدونی چقد اجر کارت میشه؟؟ هم در حق طبیعت و هم در حق اون انسان زباله گردی که ضایعات بازیافتی خشك جمع میکنه لطف بزرگی میکنی و میدونم که پاداش این کار خوبت یه جایی به خودت برمیگرده 🙏🙏💚💚💚)اسم اين كار تفكيك زباله خشك در مبدا است كه در اكثريت كشورهاي اروپايي و جهان اول انجام ميشه
پسر من تازه دوسالش شده.کلمه زیاد میگه.هرچی بگم انجام میده و متوجه میشه.منظورش رو بهم می‌فهمونه با اش ...

هنوز دیر نشده واسه پسر شما

2706